Lüks Yat Alev Alev - Son Dakika

Lüks Yat Alev Alev

25.09.2009 14:26

1
Alev topuna dönen yatı söndürmek için orman yangın söndürme helikopterleri havadan ve sahil güvenlik botu da denizden su sıktı. Ancak yat alev alev yanmaya devam ediyor.
2
Marmaris'in Yalancıboğaz mevkisinde 50 metre uzunluğundaki bir ahşap yatta, henüz belirlenemeyen nedenle yangın çıktı. Yangına, Sahil Güvenlik Komutanlığı ekipleri, Muğla Orman Bölge Müdürlüğüne ait 1 yangın söndürme helikopteri ve vatandaşlar müdahale ediyor.

3
Yangın çıkan teknenin Cennet Adası'ndaki ormanlık alana yaklaşık 50 metre, bölgedeki bir marinaya ise yaklaşık 200 metre mesafede olması nedeniyle orman ekipleri, yangının rüzgarın etkisiyle ormanlık alana ve marinada demirli bulunan yatlara sıçramasını önlemek için yoğun çaba harcıyor.
4
Cennet Adası'ndaki ormanlık alanda ve marinanın çevresinde arazözler hazır bekletiliyor. Yakıt tankı tamamen dolu olan yatın içinde kaç kişi bulunduğu ise henüz öğrenilemedi.

5
Yelkenli tekne olan Prenses Zeynep yatının Tuzla Tersanesi'nde yapıldığı öğrenildi. 10 kabini ve 24 yolcu kapasitesi olan yatın günlük kiralama bedeli ise 12 bin euro.

6
7
8
Tekne full klimalı olup tüm kabinlerde TV, CD/DVD player, minibar mevcut. Tüm zemin duvardan duvara halı kaplı, el dokuması Türk halıları, heykeller ve tablolar dekorasyonu tamamlıyor. Master kabinde ve üst güverte de birer jakuzi var. Teknede sauna ve jimnastik aletleri, sürat motoru, jet-ski, su kayağı, sörf, kano, banana, ringo, dalış takımları, balık takımları mevcut. Teknede kaptanla beraber toplam 8 mürettebat yolculara hizmet veriyor.
9
Prenses Zeynep, bugüne kadar başta İspanya, Amerika, İngiltere, Almanya, Rusya, Kuveyt, Ürdün, BAE olmak üzere pek çok değişik ülkeden saygın işadamlarını, sanayicileri, kraliyet ailesi mensuplarını ve ünlü sanatçıları ağırladı.

10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20

Son Dakika Lüks Yat Alev Alev - Son Dakika


YORUMLAR
500
Advertisement