Macron'a tokat atan saldırgana baskın! Evinden çıkanlar tüyler ürpertti - Son Dakika

Macron'a tokat atan saldırgana baskın! Evinden çıkanlar tüyler ürpertti

09.06.2021 16:38

Fransa'da Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'a Drome bölgesini ziyareti sırasında tokat atan saldırganın sosyal medya hesabından paylaştığı fotoğraflar dikkat çekti. Dövüş ustası olduğu öğrenilen Damien T.'nin evindeki aramada ise Hitler izlerine rastlandı.

1
Fransa Devlet Başkanı Emmanuel Macron'un resmi ziyaret için gittiği Drome'da kalabalığı selamlarken tokat yemesi tüm dünyada büyük yankı uyandırdı. Macron'a tokat atarak dünya gündemine oturan saldırganın kimliği ise çok geçmeden ortaya çıktı. Meğer saldırgan Hitler hayranıymış.

2
Macron'un Drome gezisi normal başlamıştı, Tain-l'Hermitage kentinde turizm otelcilik lisesini ziyareti sonrasında kendisini bekleyen kalabalığa tokalaşmak için yaklaştı.

3
Kameraların kayıtta olduğu anlarda Fransız Cumhurbaşkanı'nın yaklaştığı bir erkek bir eliyle kolunu tuttuğu Macron'a diğer eliyle tokat attı, saldırıyı kimse beklemiyordu.
4
Yakın korumalar hemen Emmanuel Macron'u geri çekti, saldırgan ve bir kişi daha gözaltına alındı. Olay sırasında çekilen görüntülerde, "Kahrolsun Macronizm" sloganı duyuldu.
5
Saldırı dakikalar içinde dünyada yankı buldu, Fransa lideri Macron yerel Dauphine Libere gazetesine verdiği röportajda Tain-l'Hermitage'de yaşananlara ilişkin konuştu.

6
"Cumhuriyette makamlara saygı gösterilmeli. Bu mücadeleyi hiçbir zaman bırakmayacağım. Makamlar, hangisi olursa olsun, bizlerden büyüktür ve saldırı konusu olmamalı" diyen Macron şöyle devam etti:
7
"Eylemlerde ve söylemlerde şiddet ve nefret olmamalı, aksi takdirde demokrasinin kendisi tehdit haline gelir. Aşırı şiddet yanlısı kişilerin tartışmaları ele geçirmesine izin vermemeliyiz. Fransa'da ifade ve oy özgürlüğü var."
8
Emmanuel Macron'a tokat atan isim ise, 28 yaşındaki Damien T.
9
Fransız basını, saldırgan Damien T'nin Avrupa Tarihi Dövüş Sanatları (HEMA) ustası olduğunu, ayrıca Uzakdoğu kılıç kullanma sanatı olan Kendo yaptığını yazdı.

10
Saldırganın bir Hitler fanatiği olduğunu aktaran yerel medya, Damien T'nin evinde yapılan aramalarda ise Nazi liderinin Kavgam isimli kitabının yanı sıra birçok silahın bulunduğunu bildiriyor.

11
Annesiyle birlikte yaşayan saldırgan, paralel bir hayat yaşıyordu. Ortaçağ kostümleri ve kılıçla poz veren Damien T., kendisiyle birlikte gözaltına alınan arkadaşı Arthur C. ile birlikte şövalye kıyafetleriyle yürümüş.

12
13

YORUMLAR
500

Son Dakika Macron'a tokat atan saldırgana baskın! Evinden çıkanlar tüyler ürpertti - Son Dakika


Advertisement