Madam'ın 72 Yıl Sonra Keşfedilen Dairesinden 10 Kare - Son Dakika

Madam'ın 72 Yıl Sonra Keşfedilen Dairesinden 10 Kare

07.11.2016 10:07

1
Bir Hollywood prodüksiyonu veya peri masalı değil... Bu apartmana 1942'den beri kimse girmedi, hiçbir eşyaya el sürülmedi.

2
Daire, II. Dünya Savaşı sırasında Fransa'nın güneyine kaçan Madam de Florian isimli bir aktris tarafından tutulmuştu. Madam hiçbir zaman Paris'e geri dönmedi fakat 91 yaşında öldüğü güne kadar da kirasını ödemeyi ihmal etmedi.

3
Madam de Florian ölünce 70 yılı aşkın süredir daireye ilk kez bir müzayede yetkilisi adım attı.

4
“Eskimiş bir toz kokusu vardı” diyor içeri ilk giren Olivier Choppin-Janvry. Yüksek ahşap tavanın altında ilerleyip, eski bir odun sobasını ve mutfaktaki mermer lavaboyu geçtikten sonra doldurulmuş bir devekuşu ve savaştan önce bir tarihten kalma Mickey Mouse oyuncağıyla karşılaşmış.

5
Madam de Florian'ın yüksek ahşap tavanlı dairesinde, doldurulmuş hayvan süslemeleri bulunuyor. 1940'lı yıllarda evlerde bu tür parçaları bulundurmak zenginlik göstergesi sayılırdı.

6
Evde Giovanni Boldini imzalı bir de tablo bulundu. Resimdeki güzel Fransız , ressamın ilham perisi Madam de Florian‘dan başkası değil.
7
Araştırmacılar, ressam tarafından yazılmış bir aşk notu buluna kadar resme ilişkin hiçbir kayda rastlamadıklarını belirtiyor. Tablo 2,1 milyon euro'ya satıldı. Ressam için bu bir dünya rekoru...

8
Geri kalan her şey doğal şekliyle bırakıldı.

9
10

Son Dakika Madam'ın 72 Yıl Sonra Keşfedilen Dairesinden 10 Kare - Son Dakika


YORUMLAR

Diğer Galeriler

Nefise Karatay'la çıplak pozlarından pişman olan Mali'den bir itiraf daha: Kandırıldık Beklenmedik kaza! Ivanka Trump sörf tahtasıyla oğlunun yüzüne çarptı Yalanlasalar da kameralardan kaçamadılar! Sibel Can ve Emir Sarıgül aşkı belgelendi Bayram paylaşımları art arda geldi! Tarkan ve Cem Yılmaz'ın pozlarına beğeni yağıyor Takipçilerinin bayramını bornozlu pozuyla kutlayan Fahriye Evcen eleştirilerin hedefi oldu
Advertisement