Made In: İnsan Derisi! - Son Dakika

Made In: İnsan Derisi!

7 yıl önce

Bu eşyaların ana maddesi tüyler ürpertici

1
Binlerce yıl öncesinden kalma bu eşyalar ve hikayeleri dinleyenleri de görenleri de şaşırtıyor. Nasıl olur demeyin, bu eşyaların ana maddesi; insan derisi...
2
1833 yılında Amerika'da yaşayan Fransız göçmen Antoine LeBlanc, 3 kişiyi vahşice öldürdüğü için asılır. Yargıç ise asıldıktan sonra parçalanmasını ve derisinin yüzülmesini söyler. Vücudunun parçaları, Fransız'ı yakalayan Şerif Ludlow imzasıyla satılır. Kısa bir süre sonra derisinden cüzdan yapılıp, tarih meraklıları tarafından bu parça saklanır.


3
Henri Pranzini 19. yüzyılda Fransız bir dolandırıcı ve katildi. Yaptığı olaylarla halka büyük korku yaşatan katil, giyotinle cezalandırıldıktan sonra vücut parçalarını herkes aldı. Bir adet dişini kadınlardan biri takı yaparken, bir polis ise derisinden sigara tabakası yaptırdı.


4
15. yüzyılda Jan Ziska olarak bilinen, kiliseye karşı yükselen protestanlık akımının öncülerinden kumandan Janz Trocnova, ölümü sırasında öldükten sonra derisinden davul yapılmasını ve savaş sırasında bu davulun kullanılarak, düşmanları korkutmasını emretti. Son dileği yerine getirilerek derisinden bir davul yapıldı.

5

1633 yılı civarı Fransız Kralı XIII. Louis, 'Cabinet du Roi'yı kurar. Burası, ilginç objelerin saklandığı bir müzedir. Paris'li bir cerrah olan Pierre Sue, buraya insan derisinden yapılmış bir terlik ve göğüs ucu hala belli olan bir kemer bağışlar.
6

1876′da Mahnenrolhz isimli ayakkabıcı, yılan, köpek gibi birçok hayvandan ayakkabı yapıyordu. Sonralarda, ölen yaşlı ve kimsesiz insanlardan ayakkabı ve bağcık yaptı. Tüm bunları, Washington'da bulunan Smithsonian Enstitüsü'ne yolladı ve parçalar hala enstitünün koleksiyonunda duruyor.


7
Posta arabası soyguncusu olan James Allen'in, son isteği yazdığı otobiyografik kitabının bir baskısının, derisine basılmasıydı ve bu gerçekleşti. Bu kitap şu an Boston Athenaeum kütüphanesinde sergileniyor.
8
Fransız İhtilali sonrası, 18. yüzyılda politik bir lider olarak görev yapan Saint-Just, söylenenlere göre aşık olduğu kadına karşı bir anlık öfke yaşayıp derisini yüzdürdü ve kendisine bir yelek yaptırdı.

9
İhtilal sırasında, insan derilerinden ayakkabı, cüzdan, yelek hatta davul bile yapıldı.


10
Hollandalı Fizikçi Hermann Boerhaave'nin, ilginç bir koleksiyonu olduğu söyleniyor. Bu koleksiyonun içinde yaşlı bir mahkumun derisinden yapılmış topuklu ayakkabılar da bulunmakta.

Haber Yayın Tarihi: 10.05.2013 11:27 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

İdlib'de şehit düşen Kayserili Ali Taşöz'ün 'canım anam' paylaşımı yürekleri dağladı Göçmenler gece yarısı yollara düştü! İşte sınırdan manzaralar Şehit haberleri ciğerimizi yaktı! İşte ünlülerin İdlib şehitleri için attığı tweetler New York ile New Jersey'deki camilerde eller, İdlib şehitleri ve Mehmetçiğe dua için kalktı! 2 yaşındaki kızını küvette boğarak öldüren cani anneye 18 yıl hapis cezası