Magazin Dünyasında Unutulmayan Olaylar - Son Dakika

Magazin Dünyasında Unutulmayan Olaylar

15.04.2015 15:29

1
Magazin gündemine bomba gibi düşen bu haberler hiç unutulmadı. İşte onlardan bazıları...

2
Hülya Avşar, 1997 yılında "Hamile olduğumu tuvalette öğrendim. Çocuğumu aldırmayı düşündüm.. Kaya, zaman zaman beni aldattı... Cinsel hayatım kesinlikle bitmiş durumda... Kaya, iyi bir baba olursa, bir çocuk daha doğuracağım... " dedi.

3
Helin Avşar'ın bir röportajda "Gece en geç 04.30'da evde olmak zorundayım. Annem 04.30'u beş dakika geçirsem kıyameti koparır" sözleri polemik konusu olduğunda 2000 yılıydı.

4
1997 yılında, Pamela Anderson, Hilton oteller zincirinin varisi Paris Hilton'ın eski sevgilisi Rick Salomon ile evlendi.

5
2002 yılında, Madonna, yönetmen eşi Guy Ritchie ile çektikleri 'Swept away' filmi için "Onun gözlerinin önünde başka biriyle birlikte olmak gerçekten çok korkunçtu. Ama sonuçta bu bir iş. Birliktelik sahnelerini en sona bıraktık çünkü başta olsaydı Guy sinirlenebilir ve filmi çekmekten vazgeçebilirdi. Ancak rahatsız olduğuna dair birşey söylemedi. O bir profesyonel ve bunun bir film olduğunu hepimizden daha iyi biliyor. Gerçek hayatta birlikte olduğum tek kişi Guy'dır" dedi.

6
Öpücük hastalığına yakalandığını söyleyen şarkıcı Esra Balamir, “Gırtlak kanserinden korkuyordum ama beni muayene eden beş doktor da böyle bir şeyin söz konusu olmadığını söyledi" şeklinde konuşalı tam 8 yıl oldu.

7
Tam 9 yıl önce başka sanatçılara şarkı vermeye sıcak bakmayan Rafet El Roman, "Yetmiş milyar ve telif haklarımı ödeyen sanatçıya şarkı veririm. Ama böyle enayi nerede?" dedi.

8
Bundan 10 yıl önce, ünlü aktör Ben Affleck, eski aşkı Jennifer Lopez ile birlikte rol aldıkları filmlerle ilgili "Gigli, Jersey Girl gibi başarısız filmler kariyerime çok zarar verdi. Onunla yaşadığım ilişkinin bedelini ağır ödedim" diye konuştu.

9
İngiliz The Sun gazetesinin Dünya Sağlık Örgütü'nün (WHO) bir araştırmasına dayandırarak geniş yer verdiği "sarışınların soyunun 2202'de tükeneceği" yolundaki haberin doğru olmadığı ortaya çıktığında yıl 2002'ydi. Konuyla ilgili açıklama yapan WHO, "Sarışınların gelecekteki mevcudiyetine dair bir fikre sahip olmadığımızı vurgulamak isteriz!" dedi.

10
Bundan 14 yıl önce, Bill Clinton'ın karıştığı cinsellik skandallarından çok yıpranan Hillary Clinton'nin aynanın karşısına geçip "Aman Tanrım, bu kadar kötü göründüğüme inanamıyorum. Kendime bakıyorum da geçen bir yılda yüzüm 10 yıl yaşlanmış görünüyor. Bu çizgilerden kesinlikle kurtulmalıyım. Böylece kendimi daha iyi hissedeceğim. Bu depresif görünüşlü halimden kurtulmalıyım. Daha genç bir yüz de bunun ilk adımı olacak" dediği yönünde haberler yapıldı.

11
Tam 7 yıl önce, Oğuz Kayhan ile sürpriz bir şekilde evlenen Demet Akalın, balayı için Roma'ya uçtu. Ne var ki çiftin hayal ettiği romantik balayı tatili, Akalın'ın yakın arkadaşı şarkıcı Serdar Ortaç'ın gazabına uğradı! Ortaç'ın da Roma'da olması nedeniyle sürekli bir arada olduklarını söyleyen Demet Akalın, "Ne zamandır bugünü bekliyorduk ama sevgili Serdar vardı, yine balayı yapamadık! Çünkü sürekli birlikteydik!" dedi.

12
Bülent İnal, Tuba Büyüküstün ile ilgili ilişkisi hakkında "Bir karar vermek üzereyiz. Duraklama dönemindeyiz" diyeli tam 7 yıl oldu.

13
Aysu Kayacı, 1999 yılında, "Buralar beni hak etmiyor. New York'a gidip orada yaşayacağım" dedi.

14
Eşi Namık Karadeniz'den "Ruhum aç kaldı" diyerek ayrılma kararı alan Doğa Bekleriz, tam 9 yıl önce kulaklarını Japon yapıştırıcısıyla yapıştırmıştı.

15
Yasemin Kozanoğlu, 1999 yılında, yakın arkadaşı popçu Teoman'ın klibinde çırılçıplak oynayınca, "Bunu hatır için yaptım” dedi.

16
1999 yılında, bedelli askerlik için ilk başvuran ünlü pop müziği sanatçısı Mustafa Sandal oldu.

17
Beşiktaşlı Alman futbolcu Hengen, 1999 yılında, Almanya'daki sevgilisini Türkiye'ye gelmeye ikna edemediği için antremanlardan kaçarak ülkesine gidince, yönetim "geri dön" çağrısında bulundu.

18
Harry Potter'ın filmlerdeki uçan arabasını hırsızlar çalalı tam 8 yıl oldu. Polis, otomobilin sürülebilecek durumda olduğunu sanmadığını, hırsızların arabayı ya çekerek götürdüklerini ya da bir römorka yüklediklerini belirtti.

19
1997 yılında, İngiltere'de 75 yaşındaki emekli bir işadamı, mektupla tanıştığı 23 yaşındaki Taylandlı genç bir kızla dünya evine girdi. Bir doğal gaz şirketinin genel müdürlüğünden emekli olan Brian Clegg, genç kızla sadece cinsellik için evlendiği söylentilerini yalanladı ve "Hayat bir kitap gibidir. Ben de hayatımın son bölümünün zirvede sona ermesini istedim" dedi.

20
1999 yılında, ANAP'lı Mustafa Taşar, yeni aldığı laptop bilgisayarıyla Meclis'e gelince, Meclis Başkanvekili, laptop kullanılmasını yasakladı.

21
2006 yılında, 22 yaşındaki karısı için, eve girme yasağı koyduran 89'luk Orhan Sungur, "Nikah akşamı otele gittik. Beraber olmayı beklerken o arkadaşlarıyla diskoya gitti" diye yakındı.

22
2002 yılında, Cincinnati'de Hilltop Labs'da "koku uzmanı" olarak çalışan Betty Lyons, tam 35 yıldır günlerini koltuk altı, ayak, çocuk bezi koklayarak geçirdiğini açıkladı.

23
Bundan 16 yıl önce, Nazi toplama kampında tanışıp evlendiği kızı öldü zannedip yeni bir hayat kuran İngiliz, 50 yıl sonra aslında kadının yıllarca kendisine ulaşmak çabaladığını ve 1990 yılında öldüğünü öğrendi.

24
Sizin için nostaljik haberleri derledik. İşte onlardan bazıları...Bülent Ersoy ve nişanlısı Mehtap Öztürk...1975

25
Bülent Ersoy, kadınlığa ilk adımı attığı Londra'daki ameliyattan sonra Allah'a şükredip, af diledi.

26
Ünlü şarkıcı Bülent Ersoy, 14 Nisan 1981 Salı sabahı Londra saatiyle 8.30'da Charring Cross Hastanesi'nde geçirdiği ameliyatla cinsiyet değiştirdi ve hayata bu kez Bülent Hanım olarak "Merhaba" dedi.

27
Bülent Ersoy, ameliyatın üç gün sonrasında tamamen kendine geldiğinde, yüzünde buruk bir tebessüm vardı.

28
Türkiye'de ilk tangayı Bülent Ersoy giydi.

29
3 Temmuz 1977 tarihli haberde, Avrupa'da yeni moda olmaya başlayan 'tanga' iç çamaşırının Türkiye'de ilk defa Bülent Ersoy tarafından giyildiği yer alıyor.

30
Daha önce doğum günlerini kutlamayan Bülent Hanım, Türkiye'ye döndükten sonra 9 Haziran 1981'deki 29. yaş gününde küçük bir parti verdi ve "Bu benim 1. yaş günüm" dedi.

31
32
Hipnozla zayıflamaya çalışan Zerrin Özer

33
Oto hırsızlarına karşı her akşam arabasını zincirle ağaca bağlayan Ekrem Bora... 1974

34
Avustralya'da rahatça dolaşabilmek için kılık değiştiren Zeki Müren... 1973

35
Yedek subay Zeki Müren... Ankara 1957

36
"Şaban" karakterinin Kemal Sunal'ın başına dert olduğu zamanlar... 1975

37
İstanbul müftülüğü tarafından veto edilen Gönül Akkor plağı… 1981

38
Tecavüzcü Coşkun'un Amerikalı bir hippiyi canlandırdığı fotoromandan... 1972

39
Yeşilçam'ın herkülü Hakan Balamir... 1974

40
Ajda Pekkan yeni aldığı BMW marka otomobili ile... 1972

41
"Şöhretler evli olamaz." diyen Cem Karaca... 1967

42
(30 Ekim 1976) Tiyatroda eski, sinemada yeni bir isim, Şener Şen... Yıllardır beklediği şöhrete kavuştuğunu söyleyen sanatçı, sinemayı tiyatroya tercih ediyor.

43
44
Yalnız yaşadı, yalnız öldü. Mualla Sürer, tek gözlü evinin geçimi, kalbini yaşatacak ilaçların parası için film şirketlerinden gelen en küçük teklifleri bile kabul ediyordu... Rol seçecek, düşünecek zamanı yoktu... Yapayalnızdı.

45
Mualla Sürer, Vahi Öz'le birlikte oynadığı Horoz Nuri'nin Bedia'sı olarak ölümsüzler arasına girmişti.

46
Mualla Sürer, son filmi "Perişan"da Perihan Savaş ile.

47
Mualla Sürer, 1962'de çevrilen "Ayşecik Çıtıpıtı Kız"da Hülya Koçyiğit ve Cüneyt Arkın ile.

48
Mualla Sürer, son yolculuğuna uğurlanırken, gözler bazı ünlü isimleri aradı.

49
Kemal Sunal ile Aydemir Akbaş da Mualla Sürer'in cenaze töreninde hazır bulundular.

50
Hülya Koçyiğit ve Selim Soydan'ın düğünü (13 Temmuz 1968) Hülya Koçyiğit ile Selim Soydan'ın nikahları eşine ender rastlanır bir kalabalık içinde yapıldı.

51
Telli duvaklı gelinle smokinli damat salona polis kordonuyla girebildiler.

52
Nikah masasının etrafını üniformalı ve sivil polisler kordon altına almıştı.

53
Bol tezahüratlı bu töreni izleyenler sonunda aynı kanaatte birleştiler:

54
Fenerbahçeli takım arkadaşları, Selim Soydan'ı yalnız bırakmadı. Genç çifti ilk kutlayanlar arasında Lefter vardı.

55
56
57
Hülya Koçyiğit ile Selim Soydan, nikah sonrasında balayı için Avrupa'ya uçtu.

58
20 Eylül 1975 Gülden Karaböcek, ablası Neşe'nin eski eşiyle evlendi.

59
Eski "baldız-enişte" Gülden Karaböcek ile Atilla Alpsakarya, balayına çıkmadan önce, "Mutluluğumuzu ve birbirimize olan sevgimizi kimse gölgeleyemeyecek" dedi.

60
Oya Aydoğan, şöhreti için 4 milyon lirayı reddetti!

61
Beş yılda kazandığı şöhretini korumak için yanlış adım atmamaya özen gösteren Oya Aydoğan, gazinocuların astronomik teklifine "Hayır" dedi.

62
23 Ocak 1965 Hulusi Kentmen kadın kılığında basıldı! Yeşilçam'ın babacan aktörü Hulusi Kentmen, bikinili kızların arasında yakalanınca, kendisini linç edilmekten zor kurtardı! Yukarıdaki fotoğrafta "Adalardan bir Yar Gelir" filminin bu sahnesi görülüyor.

63
64
16 Eylül 1962 Şakayla karışık, Sadri Alışık!

65
Türk sinemasının en kıdemli aktörlerinden Sadri Alışık'ın sanat yaşamı birbirinden ilginç anılarla dolu. Kendisiyle ilgili çıkan tüm haberleri arşivleyen Alışık, ciltleri karıştırdıkça içlerinden hatıralar fırlıyor!

66
67
Güldürebilmek için ağlamayı bilmek gerek.

68
Herkesin yüzünü görünce güldüğü, insanlara dertlerini, sıkıntılarını unutturup, umut ve neşe veren Kemal Sunal özel yaşamında çok duygulu ve hassas... En basit olaylarda bile göz pınarlarına yaşlar birikiyor ve başkalarının acılarını yüreğinde hissediyor.

69
Ferdi Tayfur: Orhan Gencebay rakibim olamaz: Yaptığı plaklarla rekorlar kıran Ferdi Tayfur, Orhan Gencebay'a rakip olarak gösteriliyor. Ancak o, "Orhan Gencebay'ı rakip olarak görmüyorum. Şarkılarımızın türünde bazı benzerlikler var, o kadar. Aramızda hiçbir zaman rekabet olamaz..." 21 Mayıs 1977

70
24 Ekim 1977 Domates Güzeli, beyaz cama sünger çekti.

71
Ayşen Gruda, "Domates Güzeli" olarak, tekrar TV'ye girdi.. Ama ana kapıdan değil, reklam kapısından.. Ana kapıdan içeriye adımını atmaya ise hiç niyeti yok. Çünkü artık TRT'cilere küskün.

72
İşte Zeki Müren'in gardrobu.

73
Zeki Müren nasıl Türk musikisinde büyük kişiliği ve cesareti olan bir sanatçıysa giyim konusunda da iddialı ve güçlüdür. 1954 yılından bugüne kadar giydiği sahne elbiselerine bir buçuk milyon liraya yakın para sarfetmiştir.

74
28 Ocak 1980 Yeni bir yasak aşk: İbrahim Tatlıses-Perihan Savaş

75
Yeşilçam'da, attığı yanlış adımlar yüzünden istediği noktaya gelemeyen Perihan Savaş ile "Ayağında Kundura" türküsüyle yıldızı parlayan İbrahim Tatlıses arasındaki ilişkide, ikisi de ayrı tellerden çalıyor.

76
23 Temmuz 1977 "Şeytan", artık güzel bir genç kız olarak aramızda!

77
78
Canan Perver, 1977 yılına gelindiğinde alımlı bir genç kız olarak karşımıza çıktı.

Son Dakika Magazin Dünyasında Unutulmayan Olaylar - Son Dakika


YORUMLAR

Diğer Galeriler

Çobanın dağda bulduğu taş, bölgede tek bir şeyin varlığına işaret ediyor Muhteşem kamuflaj! Fotoğraftaki yılanı kimse göremiyor Boşanma öncesi sınırları yıktı geçti! Kim Kardashian bu kez tamamen soyundu Sevgilisi, Dele Alli'yi oyun bağımlılığı yüzünden terk etti Psikolojik sorunu için doktora giden genç kadının komaya kadar uzanan hazin sonu