Magazin Tarihine Geçen En Büyük Skandallar - Son Dakika

Magazin Tarihine Geçen En Büyük Skandallar

02.10.2017 08:12

"Skandal" kelimesinden söz edecek olursak, aklımıza gelen ilk isimler genellikle sanat ve medya dünyasındaki kişiler olmuştur. Ve bazen öyle olaylar yaşanıyor ki, olup biteni tanımlamak için "skandal" kelimesinden daha uygun bir başka kelime bulunamıyor. Bu yaşananların bazıları yıllar sonra bile efsane gibi konuşulurken bazıları da zaman geçtikçe etkisini kaybediyor. İşte magazin gündemine damgasını vurmuş o skandallar...

1
Takvimler 2000'lerin başını gösteriyordu.. Türk sinemasının efsane aktörlerinden Kadir İnanır, TV'de ilgiyle izlenen bir dizide başrol oynuyordu.

Derman Bey adlı bu dizide İnanır'a aralarında Buket Saygı'nın da bulunduğu genç kuşak mankenler eşlik ediyordu.

2
Başlarda her şey yolunda gidiyordu.Ta ki Saygı'nın "Kadir İnanır beni cep telefonu mesajlarıyla taciz etti" iddiasına kadar.

Olayın ortaya çıkmasından sonra İnanır, mesajların taciz içermediğini tam tersine oyuncularını motive etmek için gönderildiğini ileri sürdü.

3
Bu sırada olaya Buket Saygı'nın o dönemdeki sevgilisi olan şarkıcı Çelik Erişçi de karıştı. İnanır, Erişçi'nin kendisine küfür ettiğini ileri sürünce zaten mahkemelik olan "motivasyon mesajı" davası daha da içinden çıkılmaz bir hal aldı.

4
Bu arada dava sırasında çok tartışılan bir olay daha yaşandı.İnanır'ın avukatı, Buket Saygı'nın defilede çekilen fotoğraflarını mahkemeye delil olarak sundu.

Avukat "Saygı, Türk aile yapısına uygun olmayan giysiler giyiyor" deyince 'motivasyon davası' iyice cadı kazanına döndü.

5
Daha sonra bir başka ilginç iddia geldi yine İnanır'ın avukatından: "Taciz iddialarından sonra Buket Saygı'nın mankenlik işleri açıldı. İnanır adını kullanarak kazanç elde etmeye çalışıyor."

Tüm bu tartışmalar ve iddialar da olay daha fazla büyüdü. Elbette avukatın öne sürdüğü bu tezlere Buket Saygı'nın manken arkadaşları tepki gösterdi: "Biz kendimizi değil kıyafetleri sergiliyoruz. "

Motivasyon davası tam 6 yıl sürdü ve sonuca bağlandı. Dava sonucunda İnanır 150 bin liralık tazminat ödemeye mahkum edildi.

6
Helin Avşar'ın adı "tuvalette aşk" skandalına karıştı. Bir çorbacının tuvaletinde seviştiği iddia edilmiş, görgü tanıkları Berna Arıcı ve Sibel Gökçe, içeriden gelen seslerin gerçek bir sevişme sesi olduğunu söylemişti.

7
Olayın kahramanı Helin Avşar ise olayın tamamen hayal ürünü olduğunu söylemiş ve iddiada bulunanları mahkemeye vermişti.

8
Aktör Tamer Karadağlı kuzeniyle kaldığı bir otel odasında birlikte oldukları genç kadın tarafından tuzağa düşürülmüştü.

9
Burcu Mercan adlı kadın, yatak sahnelerini kameraya çektiği Abbas ve Tamer Karadağlı'ya Şantaj yapıp 150 bin dolar istemişti. Karadağlı, olayı doğrulayıp, 'Keşke böyle şeyler yaşanmasaydı' demişti.

10
Çağla Şıkel, bir defile için gittiği Antalya'da manken Yüksel Ak'ın o sırada evli olduğu Şenol İpek'in telefonuna "Tostumu yedim bekliyorum" yazan bir mesaj atınca ortalık da birbirine girdi.

11
Ak ve İpek'in evliliği çatırdamaya başladı. Olay magazin gündeminde uzun süre yer aldı. Ak ve İpek bir süre sonra boşandı.

12
Çağla Şıkel'in adı bir başka skandala da karıştı. Üstelik bu kez onunla birlikte iki manken arkadaşının da adı geçiyordu.

Her şey, Çagla Şıkel, Yeşim Palandüz ve Sennur Şafak'ın Akmerkez Residance'taki bir dairede, üç iş adamına özel bir defile yapmasıyla başladı.

Defileyi düzenleyenler ve mankenler önce olayı inkar edip sonra kabullenince skandalın boyutları daha da büyüdü.

Sonunda manken ajansı sahibi ve eski Avrupa Güzeli Neşe Erberk bir açıklama yaptı: "Ortada hiçbir gariplik yok. Bu tür defileler yıllardır yapılan, standart, ticari bir olaydır."

13
Hande Ataizi, 1999 yılında Bodrum'da gece kulubünde alkolü fazla kaçırıp, mekanın tuvalet penceresinden çıkmaya çalışmıştı. Burnundan estetik operasyon geçirdiği için fotoğraflarının çekilmesini istemediğinden böyle bir yöntem izleyen Ataizi tuvalet penceresine sıkışmıştı.

14
Ünlü oyuncu daha sonra da kızdığı bir paparazziye şemsiyeyle vurarak gündeme oturmuştu.

15
Hande Ataizi bir başka skandalın ise kurbanı oldu... O skandalın kahramanı ise Sevda Demirel idi. Hande Ataizi ve Cem Davran'ın sunduğu TV programında "Ne dedin sen" diyerek Ataizi'ni tokatlaması yıllarca unutulmadı.

16
Liz Hurley ile aşk yaşayan ünlü aktör Hugh Grant, 1995 yılında otomobilinde bir fahişeyle sevişirken paparazzilere yakalanmış, günlerce magazin basınının gündeminden düşmemişti.

17
Bunun üzerine biricik aşkı Liz Hurley tarafından terk edilen ünlü aktör yaptığnının affedilemez bir hata olduğunu itiraf etmiş, ancak sonucu değiştirememişti.

18
Bir dönem yeşil sahaların yıldızı olan Ümit Davala, şarkıcı Demet Akalın ile bir kaç kez eğlence yerlerinde görüntülendi.

19
Bir gece büyük olasılıkla alkol duvarını biraz aşmış olacak ki, muhabirin "sevgili misiniz" sorusuna "sevgili değiliz, sadece bir geceyi birlikte geçirdik" diye yanıt verdi. Davala'nın bu sözü uzun süre gündemde kaldı.

20
Hollywood'un deneyimli ve bol ödüllü aktörü Morgan Freeman'ın özel yaşamıyla ilgili skandal haber ortaya çıktığında kelimenin tam anlamıyla duyanların kanı donmuştu.

21
Charlie Sheen, Hollywood'un en çok skandal kahramanı olan ünlülerinden biri. Aktör Charlie Sheen, 1995 yılında Hollywood'da ünlülere kadın sağlayan Heidi Fleiss'in kızlarıyla birlikte olduğunu ve kendi servetini bitirecek kadar çok para harcadığını itiraf etmiş, büyük tepki toplamıştı.

22
Bir dönem üç porno yıldızıyla aynı evde yaşayan Sheen, bir süre önce de HIV pozifi virüsü taşıdığını açıklayarak yine magazin gündeminin ilk sıralarında yer almıştı.

23
73 yaşındaki Freeman, üvey torunuyla tam 10 yıldır ilişki yaşıyordu. Üstelik bu ilişki başladığında E'Dena Hines adındaki torunu sadece 17 yaşındaydı.

24
Spears eski eşi Kevin Federline ile boşanma sürecinde de çocuklarının velayetini alabilmek için uğraşıp çabaları boşa çıkınca depresyona girmişti. Spears, saçlarını kazıdığı bu dönemde elinde şemsiyeyle kocasının evinin yanına park eden otomobillere saldırmıştı.

25
Dünyaca ünlü pop yıldızı Britney Spears, 2004 yılında, o dönem sevgilisi olan eski eşi Kevin Federline ile Almanya Stockholm'deki bir parkta, sevişirken yakalandı. Rahat tavırlarıyla dikkat çeken ikili gazetecilerin kendilerini görüntülediğini anlayınca da gülümseyip kameralara poz verdiler.

26
Yönetmen ve müzisyen Woody Allen, sadece son 25 yılın değil belki de yüzyılın skandallarından birine imza attı. Eşi Mia Farrow'un evlatlığı Soon Yi- Previn ile aşk dedikoduları ilk ortaya çıktığında bu uzun süre konuşulmuştu.

27
Allen sonunda 31 yaş küçük Soon Yi ile aşk dedikodularını doğruladı. Üstelik onunla evlendi. Çift dünya evine girdiğinde Allen 56 , Soon Yi 21 yaşındaydı.

Son Dakika Magazin Tarihine Geçen En Büyük Skandallar - Son Dakika Magazin


YORUMLAR
500
Advertisement