'Makarna Kralı' Lakaplı Ünlü Şef 62 Kilo Vermesinin Sırrını Açıkladı - Son Dakika

'Makarna Kralı' Lakaplı Ünlü Şef 62 Kilo Vermesinin Sırrını Açıkladı

13.01.2017 10:09

1
2
3
4
5
6
127 santimlik belinin 35 santim kadar inceldiğini söyleyen ünlü şef, bunun için herhangi bir hileye başvurmadığını ve profesyonel yardım almadığını söyledi. Hayatında basit ve uygulanabilir değişiklikler yapan White'a göre kilo vermesindeki en önemli paylardan biri çok fazla yürüyüş yapması.

7
8
9
10
11
Aldığı kalori miktarını azalttığını söyleyen ünlü şef, kahvaltıda tereyağlı tam tahıllı tost ya da küçük bir kase yulaf ezmesi yiyor ve portakal suyu içiyor.

12
Kilolu olduğu zamanlarda saat 11'de ikinci kahvaltısını yaptığını anlatan şef, servise başlamadan önce restoran çalışanlarıyla birlikte “aile yemeği” yediklerini ve bunu da oldukça doyurucu tabaklarla yaptıklarını anlattı. Ayrıca akşamüstleri saat 4'te, akşam yemeği servisi başlamadan önce de benzer şekilde yemek yediğini söyledi.

13
14
15
16
Michael White'ın hayatında yaptığı en büyük değişikliklerden biri de mutfaktaki arkadaşlarıyla geç saatte yemek yemekten vazgeçmek.

Ailesiyle yaptığı pazar günü akşam yemeklerinde de menüde değişiklik yaptığını söyleyen ünlü şef, pirzola yerine fırında tavuk, salata ve patates yediğini söyledi.

17
18
19
White, “Bir şef olarak, dışarıda yediğinizde, tüm şefler size çeşit çeşit tabak gönderir. Ama Alain Ducasse benim restoranlarıma geldiğinde ve ona denemesi için her yemekten ikram ettiğimde, o, birer lokma aldığı yemekleri geri gönderir. Bu, bana önüme gelen her şeyi yemek zorunda olmadığımı düşündürdü” dedi.

20
Rahat olun
Rahat olun
Kilo verme, yavaş ve istikrarlı olmalı. White'a göre bu şekilde verilen kiloyu korumak daha kolay.

21
Midenizi tıka basa doldurmayın
Midenizi tıka basa doldurmayın
White, “Tüm tabağınızı silip süpürmek zorunda değilsiniz. Tabağınızda yemek bıraktığınızda kimseyi gücendirmezsiniz” diyor.

22
Geç saatte yemeyin
Geç saatte yemeyin
White artık işten erken çıkıyor ve akşam saat 8'den sonra yemek yemiyor.

YORUMLAR
500

Son Dakika 'Makarna Kralı' Lakaplı Ünlü Şef 62 Kilo Vermesinin Sırrını Açıkladı - Son Dakika


Advertisement