Makedonya'nın 'Tabakta Kelle' İsimli Korkunç Şenliğinden 30 Kare - Son Dakika

Makedonya'nın 'Tabakta Kelle' İsimli Korkunç Şenliğinden 30 Kare

1
Her yıl Makedonya'nın Vevçavi Belediyesinin düzenlediği 2 gün süren 1.000 yıldan fazla geçmişi olduğuna inanılan Vevçani Karnavalı ve şenliklerindeki görüntüleriyle yine damgasını vurdu.

2
Köylüler her yıl olduğu gibi bu yıl 14 Ocak'ta adeta bir yemekmişçesine 'tabakta' yerini aldı.

3
Halkın ilgi gösterdiği Karnavala vatandaşlar, dünyadaki politik tepkilerini; maskeleri ile gönderme yaparak vermekte ve caddeler de de yürüyüşlerini gerçekleştirerek kutlamaktalar.

4
Halk maske ve kostümlerinde 2016 yılının önemli olayları arasında nükleer felaketle dünyayı tehdit eden Kuzey Kore lideri Kim Jong-un'a yer verirken, bölgedeki olaylara da kayıtsız kalmadı.

5
Kasaba 1300 yıl önceki pagan geleneğinin uzantısı olarak, Ortodoks St. Vasilij Günü'nü böyle renkli kutluyor.

6
Ocak ayının 13 ve 14. günlerinde kutlanan bu etkinliğe katılanlar sanki Oscar'a aday birer oyuncuymuşcasına birbirinden ilginç kostümleriyle rol kesmeye başlıyorlar.

7
Festival Balkanlar'ın en ünlü festivali olarak kabul ediliyor.

8
Kostümler Pagan inancı ve ritüellerine yönelik birer işaret olarak kendini gösteriyor.

9
Bu arada Vevçani Belediyesinden yapılan açıklamada, Makedonya'da yaşayan farklı dini ve etnik gruplardan vatandaşlara, karnavalda yapılanlar ve maskeler nedeniyle “kızmama” çağrısında bulunulurken, karnavalın ülkeyi multi-etnik bir yer olarak sunduğu kaydedildi.

10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

YORUMLAR

Diğer Galeriler

Dünyanın gündemindeki fotoğraf! İnsan boyundaki yarasa, sosyal medyayı ikiye böldü Survivor sonrası cinsel ilişki skandalıyla gündeme gelen isim, yarışmadaki aşkına geri döndü Nişanlısıyla sahilde yürüyüş yapan şarkıcı Katy Perry'nin sağ ayağındaki detay şaşkına çevirdi Herkes kendi memleketinde yaşasaydı illerin nüfusu nasıl olurdu? İstanbul'daki sonuç şaşırttı Futbolcu Patrich Schick'in kız kardeşi reklam için soyundu! Yarı çıplak pozu takipçilerini büyüledi