Manevi Huzuru Bulan Ünlüler - Son Dakika

Manevi Huzuru Bulan Ünlüler

5 yıl önce

1
Kimi sinema, kimi müzik kimi de podyum dünyasının ünlüleriydi. Hatta aralarında taçlı güzeller, cesur pozlarıyla tanınan mankenler ve erotik filmlende rol alanlar da var. Ama günün birinde yaşadıkları pırıltılı dünyaya veda edip, manevi dünyaya sığındılar. Kendilerini tamamen dine verdiler. İşte o ünlüler...

2
Tesettüre girdikten sonra kendisine yeni bir hayat çizen rallici Burcu Çetinkaya, Söylemezsem Olmaz programına konuk oldu.

Burcu Çetinkaya, yaşadığı değişimi böyle anlattı:

3
Hayatımdaki aşırılıkları törpülemeyi ve sabretmeyi öğrendim. Şimdiki aklım olsa dövme yaptırmazdım. Dövme yaptırdığımda çok küçüktüm ve düşünemedim. Zaten silindiler sayılır. Ama bu sildirme süreci 8 yıldan beri devam ediyor.


4
Polonya güzeli seçildiği 1998 yılından beri Türkiye'de yaşayan, 2002'de Türk vatandaşı, 2009'da da Müslüman olan Tatsyana Tsvikeviç, kurduğu yeni hayattan memnun.


5
Türkiye'de “Rus Gelin” filmiyle tanınan ve Müslüman olduktan sonra Sedef adını alan oyuncu, Aysha dergisi için objektif karşısına geçti.


6
Tsvikeviç, din değiştirme sürecini de anlattı: “Her şey 5 sene önce kendi hayatımı sorgulamaya başlayınca değişti. Ben kimim, neler yaşıyorum diye çıkmaza girdim. Sonra karşıma Nihat Hatipoğlu çıktı. Onu dinlemeye başladıktan sonra sorularımın cevaplarını buldum. Hayatımda yeni bir sayfa açtım."


7
Şarkıcı Niran Ünsal, moda dergisi “Aysha” için çektirdiği tesettürlü fotoğraflarını Twitter'dan yayınlamasıyla çok konuşulanlar arasına girdi. Hayatı ve geleceğe dair düşüncelerini samimi bir şekilde açıklayan Ünsal, dikkat çeken açıklamalar yaptı.

8
Ben çocuklarımı ninniyle değil duayla büyüttüm diyen ünlü şarkıcı, “Oğlum Bera'yı hafız yetiştirmek istiyorum. Eğitimi içinde özellikle imam hatip düşünüyorum. Allah'ını, peygamberini ve kitabını tanısın. Çocuklarıma besmele çekmeden su bile vermem” diyerek kendi hakkındaki bilinmeyenleri dile getirdi.


9
Kliplerdeki çıplaklığa karşı savaş açtığını söyleyen Ünsal kendisini eleştirenler için şöyle konuştu:


10
“Özgürlüğün adı çıplaklık olmuş. Benim ne inancımla ne kültürümle örtüşmeyen görüntüler. Kadınlar erkekler yatakların üstünde, havuzların içinde... Bu kadar da olmaz. Bir de buna sanat diyorlar. Müzik için soyunun deseydim alkışlanırdım.”


11
Altı yıllık eşi Burçin Terzioğlu ile Temmuz ayında yollarını ayıran Murat Yıldırım, ikinci kez kutsal toprakların yolunu tuttu. Geçtiğimiz aylarda umreye gittiği haberleriyle gündeme gelen ünlü oyuncunun Kurban Bayramı'nda da Hac ziyaretinde bulunduğu ortaya çıktı. Kutsal toprakları ziyaret edip dini görevlerini yerine getiren Yıldırım, konakladığı Medine Oberoi Otel'de de hayranlarının yoğun ilgisiyle karşılaştı. Rol aldığı dizilerin yurt dışında yayınlanmasının ardından Arap dünyasında geniş bir hayran kitlesine sahip olan oyuncu, gittiği yerlerde hayranlarının isteklerini kırmayarak onlarla bol bol fotoğraf çektirdi.

12
Murat Yıldırım yaz aylarında umre ziyareti sırasında böyle görüntülenmişti.

13
14
15
Yeni yıla umrede giren Gülben Ergen 2015'in ilk günlerinde Beşiktaş'taki Yahya Efendi Türbesi'ni ziyaret etti. Mevlid kandili sebebiyle geldiği türbede yarım saat kalan Ergen, namaz kılıp dua etti. Görüntülenmekten rahatsız olan şarkıcı, “İbadetin magazini olmaz. Burada konuşmamı beklemeyin” dedi.

16
Evlendikten sonra mesleği bırakan Türkiye Mankenlik Kraliçesi Tuğçe Güder'in tesettüre girdiği ortaya çıktı.


17
5 yıl önce Uğur Karas ile evlenen ve bir erkek bebek dünyaya getiren Tuğçe Güder, bir süre önce Yalova'ya taşınmıştı. Ünlü manken tesettüre girmesiyle ilgili " Birileri değil Allah için kapandım" dedi.


18
Afrika kökenli olan Güder, ailesi tarafından Çocuk Esirgeme Kurumu'na bırakılmış, buradan da bir aileye evlatlık verilmişti.


19
Sunucu İpek Tanrıyer umreye gitti. Umre ziyaretinden takipçilerine sık sık bilgi veren Tanrıyer, fotoğraf paylaşmayı da ihmal etmedi.

20
21
22
23
Eski TRT spikeri Serra Karaçam kapandı... Ünlü spiker, bu kararının ardında yatan sebepleri de Ala dergisine anlattı.


24
İmam Hatip mezunu olduğunu söyleyen Karaçam, üniversiteye kayıt olmak için fotoğraf çektirdiğinde ağlayarak başını açtığını dile getirdi.


25
Serra Karaçam, kapanmaya kızının doğumundan 5 ay sonra karar verdiğini söyledi. Daha önce de kapanmayı düşündüğünü belirten Karaçam sözlerini şöyle sürdürdü:

26
"Çocuk olunca, örneğin yataktan düşüyor, başına bir şey geliyor, Allah'ın onu sürekli koruduğunu gördükçe, şükür duygum arttı. Kendi sorumluluklarımı ve teşekkürümü daha titiz yapma isteği netleşti içimde. Ve birden zaten düşündüğüm şeyi uyguladım bir gün."


27
Karaçam, başörtüsünün mesleği açısından ne avantaj ne dezavantaj olmasını istemediğini de belirtti.


28
Karaçam'ın bu kararı sosyal medyada da büyük yankı uyandırdı.


29
Geçtiğimiz yıl Eda Taşpınar'la ilişkilerini bitiren milli sörfçü Bora Kozanoğlu Umre'ye gitti. En son Merhaba Hayat dizisinde rol alan milli sörfçü takipçilerine Umre hakkında da bilgi verdi.

30
Umre ziyaretinden paylaştığı fotoğrafın altına ‘Kâinatın en kutsal ve en temiz yeri Kâbe'den selam olsun! Yüce Yaratan herkese bu deneyimi nasip etsin.' notunu düştü.


31
Kozanoğlu bu fotoğrafta Kabe yoluna doğru ilerliyor


32
Fantezi müziğin sevilen sesi İntizar, hac görevini yerine getirmek için kutsal topraklara gitti. Uzun süredir ekranlarda görünmeyen şarkıcının Mekke'de olduğunu ise hayranlarına sanatçı arkadaşı Mustafa Ceceli duyurdu. Twitter'ında İntizar'ın kutsal topraklarda çektiği fotoğrafı paylaşan şarkıcı, “İntizar hacdan sevgilerini yolladı hepinize” diye de not düştü.

33
Sükunet içinde ibadetini gerçekleştiren İntizar bol bol dua etti.


34
35
36
37
Ivana Sert, önceki gün oğlu Ateş'le Bebek'te yürüyüş yaparken görüntülendi.


38
Kuran okuyorum. Bir anda, bir günde Müslüman olamazsın. Din değiştirmek için zamana ihtiyaç var” dedi.


39
“En Büyük Show” adlı programda sunuculuk yapan Sert, gazetecilerin “Müslüman oldunuz mu” sorusuna, “Tam olarak olmadım.


40
Lale Devri'nin yakışıklı oyuncusu Tolgahan Sayışman katıldığı bir televizyon programında hakkında hiç bilinmeyen bir ayrıntıyı ilk kez anlattı.


41
Kenan Erçetingöz'ün hazırlayıp sunduğu Yüz Yüze programına katılan Sayışman ailesiyle beraber Umre'ye gittiğini söyledi. Genç oyuncu "Elimden geldiğince dini inancımı yerine getirmeye çalışıyorum" dedi.


42
Maneviyat ve inancın kendisi için çok önemli olduğunu söyleyen Sayışman, Erçetingöz'ün sorusu üzerine namaz kıldığını da belirtti. Yakışıklı oyuncu "Bu konularda fazla konuşmayı sevmiyorum" diyerek sözlerini noktaladı.


43
Bir dönem televizyon ekranlarının renkli simaları arasında yerini alan illüzyonist Magic Necmi'de maneviyata yönelen isimlerden.


44
Uzun süredir ortalarda görünmeyen Necmi Yıldırım, uzun zaman sonra televizyon programına konuk olmuştu.


45
Cübbeli Ahmet Hoca'yı dinledikten sonra hayatında köklü değişikliklerin olduğunu söyleyen ve evinde televizyon olmadığını belirten Necmi Yıldırım, "böylece eşimle doya doya sohbet etme imkanı buluyoruz, Allah Ahmet Hoca'yı başımızdan eksik etmesin" dedi


46
Athena grubunun solisti Gökhan Özoğuz, beş vakit namaza başladığı konuşulan şarkıcı, konu hakkında konuşmak istemedi: “Bunlar çok hassas konular. Bu konulardan rant sağlıyor denilmesinden, olayların farklı yöne çekilmesinden korktuğumdan yorum yapmak istemiyorum.”

47
Televizyon ekranlarının sevimli sunucularından İkbal Gürpınar da içinden gelen sesi dinleyip maneviyata yönelen ünlülerden.


48
Bir süre önce Umre'ye giden Gürpınar, orada tesetüre girmeye karar verdi.


49
O anı şöyle anlatmıştı Gürpınar bir röportajında "Dördüncü kez Umre'ye gittim. Daha önce başımı kapatma niyetim yoktu. İşimden dolayı böyle bir şey yapamayacağımı düşünüyordum. Kabe'de namaz kılarken içime bir ses geldi ‘İçimdeki ses kapanmalısın' dedi."

50
Böylece Gürpınar tesettüre girmeye karar verdi ve görüntüsünü değiştirdi.


51
Gürpınar başını kapatarak "reklam yaptığı" iddialarına da katıldığı bir TV programında gözyaşları içinde cevap verdi.

52
İlk evliliğini yapana kadar da başını kapattığını söyleyen Gürpınar "Eski eşimin isteğiyle başımı açtım" diye konuştu.


53
Gürpınar İmam Hatip mezunu olduğunu da aynı programda söylemişti.


54
80'li yılların en gözde yakışıklılarından biriydi Reha Yeprem. 1986'da Aydan Adan ve Sema German Ajansı'nda mankenliğe başladı. 1987'de, Hürriyet gazetesinin Kelebek ekinin açtığı yarışmada sinema kralı seçilerek profesyonel aktörlük hayatına başladı.

55
Pek çok ajansta reklam çalışmaları yapan Reha Yeprem, aynı zamanda 18 yıl mankenlikle birlikte podyum dersleri verdi. Uğurkan Erez'le birlikte 5 yıl meda moda organizasyonda fashing show ve koreografi çalışmaları yaptı. 50'den fazla defileye koreograf olarak imza attı.

56
Bir dönem Gönül Yazar ile yaşadığı özel ilişkisiyle gündeme geldi. Aralarında Hülya Avşar'ın da bulunduğu bir çok ünlü yıldızla cesur sahnelerin yer aldığı filmlerde oynadı.

57
Ancak daha sonra o da hayat görüşünü ve tarzını değiştirdi.


58
1996'da aklın mantığın ötesindeki sırlı olayları anlatan Sır Kapısı programını sundu.


59
Yeprem aynı zamanda STV haber merkezinde 2 yıl boyunca sabah 07.00-09.00 saatleri arasında canlı yayında Merhaba Yenigün programında gazete manşetlerini okudu, kahvaltı haberlerini sundu.

60
Reha Yeprem ve eşi bir dönem birlikte muhtaçlara yardım amacı taşıyan bir program da sunmuşlardı.


61
Yeşilçam'ın 1960 yıllarına damgasını vuran en güzel yıldızlardan biriydi Leyla Sayar. 1940 doğumlu oyuncu Yıldız Dergisi'nin düzenlediği artist yarışmasında başarı kazandı. Daha 1958 yılında sinemaya girdi.


62
Bir dönem Ankara Devlet Tiyatrosu'nda eğitim gören Sayar 1957 yılında Üç Garipler filmiyle sinemaya adım attı. Ardından Duvaklı Göl, Dertli Irmak gibi yapımlar geldi.

63
Yeşilçam'ın bir dönemine damga vuran en güzel kadınlardan biri olan Sayar, özel hayatıyla da hep ilgi çekti. Özellikle de Muzaffer Tema ile yaşadığı çalkantılı ilişki dönemin magazin basınının gündemindeydi.

64
20'ye yakın filmde başrol paylaşan ikili sonunda evlendi. Ancak, Tema çapkınlıklarından bir türlü vazgeçmeyinde işler de beklenildiği gibi gitmedi. Sonunda çift ayrıldı. Tema, ABD'ye giderek şansını Hollywood'da denemek istedi. Ancak istediğini elde edemeyip geri döndü. Bu arada Leyla Sayar da kendine bambaşka bir yol çizmişti.

65
Dönemin ünlü gazino işletmecileri Hasan Ekesi ve Hasan Bora'nın ısrarıyla o yıllarda pek çok sinema sanatçısının yaptığı gibi sahneye çıktı Leyla Sayar. Yapacağı iş dansözlüktü. Hayatında hiç böyle bir iş yapmamış olan Sayar, Kudret Şandıra'dan bir hafta ders aldı ve dansöz olarak gazino sahnesine çıktı. Ama şansı yaver gitmedi. Filmlerini hayranlıkla izleyenler onu sahnede dans ederken görmekten pek hoşlanmadı.

66
Aslında yapmak istediği kameraların karşısına geçmek film çevirmekti. Yeşilçam'a döndü ancak artık sinema sektörü değişmişti. Aylarca kendisine uygun bir rol verilmesini bekledi.. Ama beklediği haber bir türlü gelmedi.

67
Bu talihsizliğin ardından Sayar, kendini dine verdi. Artık Tanrı'ya yakındı... Zaten kazanıp biriktirdiği para da onun geçimini sağlamaya yetecekti. Hayatını tamamen yeniden şekillerdirdi Sayar. Öyle ki eski filmleri TV ekranında görünür görünmez kumandayı alıp kanal değiştirecek kadar.

68
Bir zamanlar podyumların en çılgın mankeniydi Toktay.


69
Özel hayatını bile kameraların, objektiflerin önünde yaşardı. Ama bir gün hayatının aşkı, işadamı Ali Rıza Özderici ile tanıştı ve yaşam onun için başka bir dönemece girdi.


70
İlk sürpriz Toktay'ın evlenmesi oldu. Sonra da ilk bebeğini dünyaya getirdi.


71
Daha sonra Umre'ye de giden Toktay, ışıltılı dünyanın çok uzağında mütevazı bir hayat sürdürüyor. Bir zamanlar magazin basınını peşinden koşturan bir ünlü olması dışında milyonlarca anneden hiçbir farkı yok.

72
Toktay şimdi hayatını eşine ve iki çocuğuna adadı.


73
1980'li yılların bebek yüzlü yakışıklılarından biriydi Yaşar Alptekin.


74
O dönemde henüz 20'li yaşlarının ilk yarısında olan Alptekin, kısa bir podyum deneyiminin ardından kendini kameraların önünde buldu.


75
Bir kaç sene önce hacı olan Alptekin, kaleme aldığı Namazla Yeniden Doğdum adlı kitabının tanıtım toplantısında şu sözleri söylemişti: "Ben griydim, Rabbim tozumu aldı bembeyaz oldum. Eski yaşantıma dönmekten korkuyorum." diye konuştu.


76
Eşi Eser Noyan ile birlikte seslendirdiği şarkılarla tanınıyordu Engin Noyan.


77
Bir dönem yaptıkları TV şovuyla da çok konuşulmuştu ikili.


78
Ancak günün birinde Engin Noyan hayatını tamamen değiştirdi ve kendini dine verdi.


79
Noyan bir toplantıda yaptığı konuşmada: "Ömrümün büyük bir kısmını Kur`an'sız geçirdim` diyen Noyan, `Ne kadar karanlık ve kokuşmuş bir dönem geçirmişim. Vesvese ile birşey olunduğunu zannederek geçirilen zamanmış" diye konuşmuştu.

80
Yeşilçam'ın bir dönemine damgasını vuran ünlü yıldızlardan biri de Necla Nazır.

81
Ferdi Tayfur ile uzun süren hayat arkadaşlığı sırasında tesettüre girdi.


82
Kimsenin etkisinde kalmadığını Allah inancından dolayı bunu tercih ettiğini söyledi.


83
Yıllarca da bu kararından en küçük bir taviz vermedi.


84
Ancak Tayfur ile olan hayat arkadaşlığı sona erince bir yol ayrımına geldi.


85
Türbanlı olduğu için kimsenin kendisine iş vermediğini söyleyen Nazır "ekmek parası için" başını açtı. Nazır tam 20 yıl sonra başındaki örtüyü çıkarmıştı. Ama sonra yeniden kapandı.

86
Bir dönem cezaevi deneyimi yaşayan Tuğba Özay, demir parmaklıklar ardındayken dine sığındı.


87
Özay yakınlarına bu dönemde dini kitaplar okumaya ve namaz kılmaya başladığını söylemişti.


88
O dönemde Özay'ın Ramazan'ın ilk günü koğuş arkadaşlarına iftar yemeği verdiği de konuşulmuştu. Özay, daha önce de sık sık tesettür defilelerine çıkıyordu.

89
Özay, cezaevinden çıktıktan sonra yepyeni bir hayata başladı ve İtalyan sevgilisiyle dünyaevine girip daha sakin bir hayatı seçti.


90
Cezaevi deneyimi yaşayan bir başka ünlü de Deniz Seki.


91
Onun da cezaevinde kaldığı süre içinde dine yakınlık duyduğu konuşulmuştu.


92
Demir parmaklıklar ardında kaldığı dönemde Seki'nin dini içerikli kitaplar okuduğu avukatı tarafından basına açıklanmıştı.


93
94
95
Tanrıtanımaz olarak bilinen Cem Karaca da sağlığında "acılara karşı koyabilmek için" dine sarıldığını söylemişti.


96
Annesi Toto Karaca için söylediği 'Hasbelkader Hristiyan oldu' sözleriyle tartışma yarattı Karaca.

97
Karaca dine yönelmesinin en önemli sebebinin yurtdışında olduğu süre içinde babasını, döndükten sonra da annesini yitirmesi olduğunu söylemişti.


98
Karaca geride bir çok unutulmaz şarkısını bırakarak 2004 yılında aramızdan ayrıldı.


99
Alternatif metal grubu Korn'un gitaristi Brian Head Welch de 3 yıl önce 'dini uyanış' yaşadığını söyleyerek, gruptan ayrılmıştı.


100
Welch, Kaliforniya'daki bir radyoya yaptığı açıklamada, "Korn ile iyi arkadaşlarız. O adamları seviyorum, onlar da beni seviyor ve benim için seviniyorlar" demişti.


101
Welch, grubun yaptığı 'agresif' müzik hakkında da şöyle konuşmuştu: "Öfke iyi bir şey ve çocuklar Korn'u dinlemek istiyorsa, buna bir şey demem, ama öfkeden sonra mutluluk var."


102
Vücudunun her yeri dövmelerle kaplı olan Welch'in kendini İsa tasvirlerine benzetmesi de dikkat çekmişti.


103
Yıllarca rol aldığı diziden ayrıldıktan sonra ortadan kaybolan aktör gün yüzüne çıktı. Ama tanınmaz halde...


104
Henüz 10 yaşındayken ana karakterlerden birini canlandırmaya başladığı Two And a Half Men dizisinden geçen yıl ayrılan Angus T. Jones artık bambaşka bir hayat yaşadığını söyledi. Geçtiğimiz yaz, uzattığı saçları ve sakallarıyla objektiflere takılan 20 yaşındaki Jones, Houston'da yayın yapan KHOU adlı TV kanalına bir röportaj verdi.

105
Son olarak bölüm başına 350 bin dolar kazandığı ve kendisini dünyanın en çok para ödenen çocuk yıldızı konumuna getiren diziden ayrıldıktan sonra başka bir hayat yaşadığını söyledi Angus T. Jones.


106
Genç oyuncu Jake Harper karakterini canlandırdığı diziden "kişisel ve dini" sebepler yüzünden ayrıldığını söyledi.


107
Jones, artık Colorado'da yaşıyor, eğitimini sürdürüyor ve World Harvest Outreach Kilisesi için çalışıyor.


108
Kendini tamamen kilise çalışmalarına adayan Angus T. Jones, diğer müdavimlere de kendi öyküsünü anlatıyor. Dizide oynadığı dönemde kendisini "ikiyüzlü, riyakar" hissettiğini söyleyen Angus T. Jones, dünyada dikkat çekilmesi gereken gerçek sorunlar olduğunu da sözlerine ekledi.

109
Angus T. Jones, aktörlüğe dönüp dönmeyeceğiyle ilgili soruya da "İncil'den beslenen öykülerden uyarlanan yapımlarda rol alabileceğini" söyledi.


110
Genç oyuncu 2012 yılında rol aldığı Two and a Half Men hakkında "Bu dizi tam bir pislik. Artık izlemeyin" demişti.


111
Jones, KHOU kanalına verdiği röportajda bu sözler için üzgün olduğunu ama söylediklerinin de arkasında durduğunu sözlerine ekledi. Angus T. Jones, 2003 yılında Two and a Half Men dizisinde Jon Cryer ve Charlie Sheen ile birlikte oynamaya başladı.

112
Sheen'in ayrılmasından sonra da bir süre Ashton Kutcher ile birlikte kamera karşısına geçti.


Haber Yayın Tarihi: 05.02.2015 03:39 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

24 yaşındaki öğretmen, 13 yaşındaki öğrencisine çıplak fotoğraflarını gönderdi Ünlü basketbolcu Valentina Vignali, çırılçıplak soyunup poz verdi! Beğeni butonu çöktü 2019'un en değerli şirketleri belli oldu! İşte liste başındaki 5 şirket ve piyasa değerleri 65 yıllık aşk hikayesi! Yaşlı çift aynı gün el ele öldü Evinin tuvaletinde dehşeti yaşadı! 2 metrelik boa yılanı ile burun buruna geldi

Son Dakika Haberleri