Son Dakika Haberleri: Mars'ta çekilen görüntü tartışma yarattı! Sosyal medya ikiye bölündü

Mars'ta çekilen görüntü tartışma yarattı! Sosyal medya ikiye bölündü

5 ay önce

NASA'nın Mars yüzeyinde görüntülediği uçan cisim tartışma yarattı.

1
NASA'nın 2012 yılında başladığı Curiosity isimli keşif aracı, Kızıl gezegen Mars'taki incelemelerine ara vermeden devam ediyor.
2
Curiosity'nin Mars'ta paylaştığı bazı görüntüler, NASA'nın sosyal medya hesaplarından sık sık paylaşılıyor.
3
Ünlü komplo teorisyeni Scott C Waring, Curiosity'nin çektiği bir kareye dikkat çekerek sosyal medyayı ikiye bölen bir tartışma başlattı.
4
Curiosity'nin görüntülediği fotoğrafta Mars yüzeyinde uçan kuşu andıran bir cisim görülüyor.
5
Uçan cisim, Marcelo Irazusta isimli bir kişi tarafından fark edildi ve tartışmayı ortaya atan Waring, bu keşfi inanılması güç olarak değerlendirdi.
6
Waring, tartışma yaratan cisim için bunun bir UFO olabileceğini ya da bunun görüntünün Mars'ta değil, Kanada'nın Devon Adaları'nda çekilmiş olabileceğini öne sürdü.
7
Devon Adaları, Mars keşif teknolojilerinin denendiği ve NASA'nın çok sayıda faaliyet yürüttüğü dünyanın yerleşim bulunmayan en geniş adası.

8
Görüntüler sosyal medyayı ikiye bölerken bir grup kişi Waring'le aynı fikirdi olduğunu söyledi kimi ise bu uçan cismin kamera lensi ışığı ya da güneş ışığı olabileceğini iddia etti.Haber Yayın Tarihi: 09.07.2019 02:35 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

Bir zamanlar güzelliğiyle mest ediyordu! Prenses Caroline son haliyle şaşırttı Herkes bilmez! Büyükanıt, totemiyle bakın Fener'i nasıl şampiyon yaptı 83'lük İngiliz'in, emeklilik oyunu! Türkiye'de gününü gün ederken ülkesini dolandırdı Canlı yayında skandal! 74'lük kocasını, 60 yaşındaki adamla duşta aldattı Kuruluş Osman'ın Ayşe Hatun'u Açelya Özcan, yatak pozuyla nefes kesti!