Son Dakika Haberleri: Mars'taki Gizemli Yüzler!

Mars'taki Gizemli Yüzler!

7 yıl önce

Mars gezegenindeki "gizemli yüz" şeklinin sırrı sonunda çözüldü!

1
Yıllardır bilimadamlarını düşündüren Mars gezegenindeki "gizemli yüz" şeklinin sırrı sonunda çözüldü!
2
Binlerce komplo teorisinin doğuşundan sorumlu olan fotoğraf, 1 Temmuz 1976 tarihinde Amerikan Viking 1 uzay aracı tarafından çekilmişti.
3
Fotoğrafta Mars gezegeninin yüzeyinde bir insan yüzü görülüyordu. Bu fotoğraf bilim dünyasını şaşırtırken, komplo teorisyenlerine de bolca fırsat yarattı.
4
Ancak NASA'nın yüksek çözünürlüklü HiRISE kamerasıyla çekilip, bugün yayınlanan bir fotoğraf komplo teorilerini sona erdirdi.
5
HiRISE'ın fotoğrafıyla, Mars'taki yüzün gerçekte sadece Mars çölünün ortasındaki büyük bir taşlı tepe olduğu ortaya çıktı.

1976 yılında çekilen fotoğrafın ardından konuyla ilgili spekülasyonlar başlarken, NASA da Mars'taki uzaylıların varlığını gizlemekle suçlanmıştı.

6
Teknolojinin ilerlemesiyle gerçek ortaya çıktı ve "gizemli yüz" gerçek halini insanoğluna gösterdi.Haber Yayın Tarihi: 17.05.2013 09:23 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

Ünlü şarkıcıdan çıplak protesto! Bir anda ceketini açıp, göğüslerini gösterdi Cinsel ilişkiye girdiğiniz kişiye dikkat! Korkunç hastalık Türkiye'de sinsi sinsi yayılıyor 10 yaşındayken 'Küçük Ceylan' olarak ünlenmişti! Yeni imajı sosyal medyayı salladı Burnunun ucunda çıkan noktayı ben sanmıştı! Gerçeği öğrenince dünyası başına yıkıldı Latin güzeli Jennifer Lopez, uğradığı cinsel tacizi anlattı: Göğüslerini aç!