Masa Başında Çalışanların Mutlaka Yemesi Gereken 15 Yiyecek - Son Dakika

Masa Başında Çalışanların Mutlaka Yemesi Gereken 15 Yiyecek

4 yıl önce

1
Bitter çikolata
Bitter çikolata
Öğleden sonra, enerjiniz düştüyse, mesai bitsin diye dakikaları saymaya başladıysanız hemen bir şeyler atıştırarak müdahele etmelisiniz. Mesela miktarını abartmadıkça her gün bir parça bitter çikolata yemek, hem tatlı ihtiyacınızı giderecek hem de beyninizi çalıştıracaktır.

2

Kakao'nun içeriğindeki flavodin (bir tür antioksidan) maddesi kanı hızlandırarak beyne daha hızlı ulaşmasını sağlar ve böylece daha uyanık ve dikkatli çalışabilirsiniz.

3
Mandalina
Mandalina
Kış aylarında öğleden sonra yiyeceğiniz 2 mandalina ya da bir portakal, hem güçlü kokusu sayenizde hislerinizi uyandıracak hem de C vitamini sayesinde vücudunuzu canlandıracaktır.

4
Portakal suyu
Portakal suyu

Portakal soymaya üşeniyorsanız taze portakal suyu içebilirsiniz.

5
Su
Su
İş sırasında dalıp gidildiğinden çoğu zaman su içmek unutulur. Bu durumda da en çok beyin zarar görür.

6

Yapılan araştırmalara göre, yeterince su içmemek dikkat eksikliğine ve kısa süreli hafıza zayıflığına sebep oluyor Kendinize su içmeyi hatırlatmak için masanızda mutlaka bir şişe su ve bardak bulundurun.

7
Soda
Soda

Soda da sizi hem canlandıracak hem de midenizi rahatlatacaktır. Bol sıvı tükettiğinizde daha sık tuvalete gideceksiniz, böylece kalkıp kısa bir yürüyüş de yapmış olacaksınız.

8
Kahve
Kahve

Sabahları kahve içmeden uyanamadığını söyleyen insanlar vardır. Bu bir bakıma doğrudur. Kafeinin dikkat ve enerji düzeyini artırdığı ispatlanmıştır.

9
Çay
Çay

Yapılan son araştırmalar, çay ve kahvenin işe odaklanmanızı kolaylaştırdığını ve verimliliğinizi artırdığını gösteriyor.

10
Buzlu çay
Buzlu çay

Ofis ortamınız çok sıcaksa buzlu çay ya da kahve de tercih edebilirsiniz.

11
Yeşil çay
Yeşil çay

Çay ya da kahveden bıktıysanız yeşil çayı tercih edin.

12
Badem
Badem

Günde bir avuç badem yiyerek hem hislerinizi uyandırabilir hem de ana öğün öncesi açlığınızı bastırabilirsiniz. Ayrıca badem mükemmel bir E vitamini ve lif kaynağıdır. Enerji verir, işe odaklanmanızı kolaylaştırır.

13
Hurma
Hurma

Verimliliğinizin düştüğü saatlerde bir bardak kahve eşliğinde yiyeceğiniz bir kaç adet kuru hurma size enerji verecektir.

14

Hurma, hafızanızı güçlendirir ve içeriğindeki kalsiyum, potasyum, demir B vitamini bedeninizi canlandırır.

15
Elma
Elma

Elma, lif ve C vitamini için mükemmel bir kaynaktır. Daha fazla lif almak için elmayı kabuğuyla beraber tüketin.

16
Daha sağlıklı ve lezzetli bir opsiyon olması için yanında badem, ceviz ve kaju gibi yemişler tüketebilirsiniz.

17
Ceviz
Ceviz

Bunlarda sağlıklı yağlar, antioksidan E vitamini, kemikleri güçlendiren kalsiyum ve sağlıklı bir sinir sistemi için magnezyum bulunur.

18

Bir kaç tane ceviz yiyin. İçeriğindeki Omega 3 sayesinde hem beyninizi besleyebilir hem de depresyonla mücadele edebilirsiniz.

19
Fındık
Fındık

Bir avuç fındık da zihin ve beden yorgunluğunuzu azaltacaktır.

20
Karanfil
Karanfil

Karanfil çiğnemek de duygularınızı canlandırır.

Haber Yayın Tarihi: 19.12.2016 10:37 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

Selena Gomez'den, eski sevgilisi Justin Bieber hakkında olay itiraf: İlişki boyunca tacize uğradım! İşte Benim Stilim'in Bahar Candan'ı, estetikten nasibini aldı! Yüzünü gören gözlerine inanamıyor 16 yaşındaki YouTuber, milyon dolarlık malikane satın aldı! Günlük kazancı dudak uçuklatıyor Koala, yılan, kedi ne bulsalar yiyorlar! İşte katil hastalık koronavirüsün yayıldığı pazardan kareler Bu uygulama hayat kurtarıyor! İnternet olmasa bile kesintisiz iletişim sağlıyor

Son Dakika Haberleri