Masa Başında Çalışanların Yapması Gereken 10 Egzersiz - Son Dakika

Masa Başında Çalışanların Yapması Gereken 10 Egzersiz

21.08.2014 15:47

1
Warrior 1 (Savaşçı 1 pozisyonu): Sağ ayak öne arka ayak aynı hizada duracak şekilde, sağ dizinizi ayağınızı geçmeyecek şekilde öne eğip, gövdenizi geriye, ellerinizi yukarı kaldırın. Bu pozisyonda beş kez nefes alıp verdikten sonra aynı hareketleri sol bacakla da yapın.

2
Navasana (Tekne pozisyonu): Kuyruk sokumunuzu aşağı kaydırarak, kalça kemiklerinizin üzerine oturun, bacaklarınızı dümdüz yukarı kaldırın. Ellerinizi dizlerinize uzatıp, karın içeride göğsünüzü yukarı doğru kaldırın. Bu şekilde beş kere nefes alıp verin.

3
Salabasana (Çekirge pozisyonu): Yüz üstü matın üzerine yatın, ellerinizi arkada kavuşturup, sırtınız dik, göğsünüzü yukarı kaldırın, belinize zarar vermeyecek şekilde bacaklarınızı hafif yukarı kaldırın. Boynunuz rahat bir şekilde beş kez bu pozisyonda nefes alıp verip.

4
Dhanurasana (Yay duruşu): Çekirge duruşunun ardından, dizlerinizi bükün, ellerinizle ayak bileklerinizi kavrayın ve göğsünüzü yukarı doğru kaldırın. Bu şekilde belinize ve boynunuza zarar vermeyecek şekilde beş kez nefes alıp verin. Bu bölgelerde bir acı hissederseniz hareketi hemen bırakın.

5
Virasana (Kahraman duruşu): Yere diz çökün, dizlerinizi birleştirin, ayaklarınızı kalçalarınızdan daha geniş açıp, ayak üstlerinizi yere basın. Kalçalarınız yerde rahat etmezse bir blok üzerine de oturabilirsiniz. Omuzlarınızı dikleştirerek gururlu bir kahraman gibi oturun. Bu şekilde yine beş kez nefes alıp verin.

6
Supta Virasana (Dinlenen kahraman duruşu): Eğer dizlerinizde bir sorun yoksa, kahraman duruşundan sonra gövdenizi sırt üstü mata doğru uzatın, dirsekleriniz ve ellerinizi yere koyun, bu şekilde beş kez nefes alıp verin.

7
Setu Bandha Sarvangasana (Köprü duruşu): Sırt üstü uzanıp, dizlerinizi kırın ve ayaklarınızı kalçalarınıza yaklaştırarak yere basın. Sonra kalçayı yukarı kaldırın ve ayakla kalçanın paralel durmasına dikkat edin. Kollarınızı kalçalarınızın altına doğru uzatın. Çenenizi yukarı bakar şekilde kaldırıp, kürek kemiklerinizi yere bastırın. Bu pozisyonda da beş nefes kalın.

8
Urdhva Dhanurasana (Yukarı yay duruşu): Yere sırt üstü uzanın, dizlerinizi kırın, ayaklarınızı kalçalarınıza çekin, dirseklerinizi kırın, avuçiçleri başınızın yanında olsun ve parmak uçlarınız omuzlarınıza baskın. Ayaklarınızı yere bastırıp, kalçanızı yerden kaldırın. Bu pozisyonda beş kez nefes alın.

9
Supta Bada Konasana (Yerde kelebek duruşu): Sırt üstü uzanın, ayak tabanlarınızı birbirine değdirin,dizlerinizi yana doğru açıp bir eliniz kalbinizin üzerinde bir elinizde karnınızda duracak şekilde beş kez nefes alıp verin.

10
Paschimottanasana (Oturarak öne eğilme): Oturarak ayaklarınızı öne doğru uzatın, sırtınız dik şekilde nefes alarak vücudunuzun iki yanından daire şekilde yukarı kaldırın, yavaşça nefes vererek kollarınızı ayaklarınıza doğru indirin ve gövdenizle eğilin. Alnınızı bacaklarınıza yaslayıp, gevşemeye odaklanın. Bu şekilde beş kez nefes alıp verin. Kaynak: Cnbc-e

YORUMLAR
500

Son Dakika Masa Başında Çalışanların Yapması Gereken 10 Egzersiz - Son Dakika


Advertisement