MasterChef sayesinde satışlarını ikiye katladı! Günde 60 kilo satıyor - Son Dakika

MasterChef sayesinde satışlarını ikiye katladı! Günde 60 kilo satıyor

19.12.2019 08:03

Fenomen yarışma MasterChef'e, hareketleri ve Kıbrıs şivesiyle damga vuran yarışmacı Yasin, elendi ama pilav dükkanında satışlarını ikiye katladı.

1
TV8 ekranlarında yemek konusunda kendine güvenen deneyimli isimlerin marifetlerini konuşturduğu MasterChef Türkiye'ye veda eden yarışmacılardan Yasin Obuz'un İstanbul Sirkeci'de pilavcı dükkanı olduğunu biliyor muydunuz?
2
MasterChef'in fenomen yarışmacısı Yasin, geçtiğimiz haftalarda 'Gel Konuşalım' programına konuk olmuş ve sahibi olduğu pilav dükkanı hakkında konuşmuştu.
3
Yasin pilav işine nasıl girdiğini şu sözlerle açıkladı, "St. Petersburg'da arkadaşımın yanında kalıyordum. Lokantası vardı, ona yardımcı oluyordum. İstanbul'a geldim, Sirkeci'de gezerken boş bir dükkan gördüm."
4
"Sahibi 'Yemeğe vermiyoruz' dedi, 'Başka yerde yapar getiririm' dedim. Kefil istedi, dükkanı hemen tuttum" dedi."
5
"Sirkeci tramvay durağının orada dükkanım, hangi esnafa sorsan gösterir. Nohutlu pilav satıyorum."
6
"Günde 30 kilo pilav satıyordum, şimdi 50-60 kilo satıyorum. Yarışmadan sonra satışlar iki katına çıktı. Sevilen yarışmacı, "Ben her şeyi satarım. Gazeteyi kitap diye satarım. O derece pazarlamacıyım. Bütün dış çekimlerde yemeği ben dağıtıyordum. Neden? Çünkü lezzetsiz olsa bile öyle bir anlatırdım ki sanki su değil şerbet içer. O derece" dedi.
7
Sirkeci'de meşhur çiğköfteci Ali Usta'nın hemen bitişiğinde dükkanı olan Yasin'in pilav dükkanı MasterChef izleyicilerinin uğrak yeri. "Diğer pilavcılarla karıştırmayın" diyerek iddiasını ortaya koyan Yasin, pilavını kendi bulduğu özel bir sosla servis ediyor.

YORUMLAR (4)
Tüm yorumlar için tıklayınız
500

Son Dakika MasterChef sayesinde satışlarını ikiye katladı! Günde 60 kilo satıyor - Son Dakika


Advertisement