Mauritius halkı okyanusa sızan petrolü temizlemek için saçlarını bağışlıyor - Son Dakika

Mauritius halkı okyanusa sızan petrolü temizlemek için saçlarını bağışlıyor

Hint Okyanusu'nun güney batısında bulunan ada ülkesi Mauritius'da Japon tanker gemisinin yaptığı kaza sonrası denize akan binlerce ton petrolün temizlenmesi için ülkede "saç kestirme kampanyası" başladı.

1
Hint Okyanusu'nun ortasında yer alan cennet ada Mauritius büyük bir çevre felaketiyle mücadele ediyor.
2
Bir petrol tankerinin Mauritius kıyılarında karaya oturmasından sonra okyanusa büyük miktarda petrol sızdı. Mauritius halkının çevreyi bu felaketten kurtarmak için yaptıkları ise dünyayı duygulandırdı.
3
Hint Okyanusu'ndaki 1.2 milyonluk ada ülkesi Mauritius, geçtiğimiz günlerde tarihinin en korkunç çevre felaketini yaşadı.

4
Japon Mitsui OSK Lines'a ait "MV Wakashio" adlı tanker, Mauritius'taki resiflerde karaya oturdu ve tonlarca petrol denize sızmaya başladı.
5
Tankerden sızan binlerce ton petrol hem okyanusta hem de ülkenin güzelliğiyle ünlü cennet plajlarında büyük bir kirliliğe yol açtı.

6
Mauritius halkı ise günlerdir adalarını bu korkunç felaketten kurtarmak ve kirlenen okyanusu temizlemek için canla başla çalışıyorlar.

7
Yüzlerce Mauritiuslu günlerdir boş varilleri kullanarak okyanusa sızan petrol temizlemek için geceli gündüzlü çalışmaya devam ediyorlar.
8
Ancak Mauritiusluların yaptığı inanılmaz bir fedarkarlık daha var ki herkesi kendine hayran bırakıyor. Mauritiuslular adalarını çevre felaketinden kurtarmak için saçlarını bağışlıyorlar.

9
Uzmanların insan saçının denizdeki petrolü temizlemekte etkili olduğunu açıklaması üzerine ülkede büyük bir seferberlik ve saç kestirme kampanyası başladı.

10
Mauritiuslu gönüllüler kestirdikleri ya da berberlerin bağışladığı saçları balıkçı ağlarına ve naylon çorapların içine doldurup denize bırakıyor ve sızan petrolü böylelikle temizlemeye çalışıyorlar.
11
12
13
14
15

Haber Yayın Tarihi: 12.08.2020 16:47

Son Dakika Mauritius halkı okyanusa sızan petrolü temizlemek için saçlarını bağışlıyor - Son Dakika

YORUMLAR (11)
Tüm yorumlar için tıklayınız

Diğer Galeriler

TV yıldızı Megan Barton Hanson 'Sizin gözünüzde nasıl göründüğümü merak ediyorum' diyerek çıplak pozunu paylaştı Çocuk kanalında büyük rezalet: Yetişkinler çocukların önünde soyundu Doğanın aşka düşmüş hali! Kalpli pembe göle dönüşen 2 bin yıllık antik liman hayranlık uyandırıyor Ayasofya'nın 16 yıllık tatlı bekçisi Gli'den kötü haber! Ayrı bir odada bakılacak Aldatıldığını düşünen kadın, sevgilisine 'Umarım annen canlı yanmayı seviyordur' mesajını attıktan sonra evi ateşe verdi