Mavi Marmara'daki Vekile Ceza - Son Dakika

Mavi Marmara'daki Vekile Ceza

14.07.2010 13:37

1
İsrail parlamentosu, 31 Mayısta 9 Türk'ün öldüğü gemi baskını sırasında "Mavi Marmara"nın yolcuları arasında bulunan Arap kökenli milletvekili Hanen Zubi'nin bazı haklarını kaldırdı.
2
Parlamento genel kurulunda dün gece yapılan oylamada, Zubi'nin diplomatik pasaportu ile milletvekillerinin bazı harcamalarının Parlamento tarafından ödenmesini öngören yasal hakları iptal edildi.
3
Bu konudaki önerinin 16'ya karşı 34 oyla kabul edildiği genel kurulda, Arap ve Yahudi milletvekilleri arasında gergin anlar yaşandı.
4
Zubi, bu tavrın İsrail'de demokrasi olmadığını gösterdiğini belirterek, "Ben Balad'lı bir milletvekiliyim. İşgale de ablukaya da karşıyım.
5
Ben sadece kendi halkımın görüşlerini değil, diğer Arap milletvekillerini de temsil ediyorum, evrensel bir konsensüsü de temsil ediyorum" dedi.
6
Diğer milletvekillerini "öç alma duygusuyla kendisini cezalandırmak" ile suçlayan Zubi, bu insanların böylece demokrasiyi ve Araplarla İsraillilerin ortak yaşama ortamını da tehdit ettiklerini anlattı.
7
Zubi, parlamentonun kararına karşı hukuk yollarına ve uluslararası örgütlere başvuracağını belirtti.
8

Son Dakika Mavi Marmara'daki Vekile Ceza - Son Dakika


YORUMLAR

Diğer Galeriler

7 yıl önce ölen babasının görüntülerini Google Earth'de bulan adam hüznünü sosyal medyada paylaştı Yeşilçam'ın vamp güzelinin olaylı gecesi! Gerdeğe girmeyince evin içinde kıyamet kopmuş Arjantin'de 98 milyon yıllık dinozor fosili bulundu! Yeryüzünün en büyüğü Kendilerini işkenceyle öldürüyorlar! Canlı canlı mumyalanan rahipler görenleri ürkütüyor Bu halini hatırlayan yok! Şimdi İtalyanları peşinden sürüklüyor