Mayın Patlamasında 4 Kişi Öldü - Son Dakika

Mayın Patlamasında 4 Kişi Öldü

02.08.2010 09:14

1
Batman'da Meymuniye Köyü'nde mayın patlaması sonucu yaşamını Yitiren Salih, Sadi ve Sıddık Özdemir, Demirbilek Köyü'nde toprağa verildi.

2
Taziye çadırını ziyarette konuşan kardeş Sabri Özdemir, BDP'lilere tepki göstererek, "30 yıllık demokrasi mücadelesinin hediyesi ağabeyime mayınla ölüm olarak verildi. PKK, bu köyün Salih Özdemir'in köyü olduğunu biliyordu." dedi.
3
Batman Bölge Devlet Hastanesi'nde yapılan otopsinin ardından Salih, Sadi ve Sıddık Özdemir'in cenazeleri, defnedilmek üzere 2 bini aşkın bir araç konvoyu eşliğinde Demirbilek (Meymuniye) Köyü'ne götürüldü.

4
Büyük bir kalabalığın katıldığı cenaze törenine BDP Genel Eş Başkanı Gülten Kışanak, Vali Ahmet Turhan, BDP Batman Milletvekili Ayla Akat Ata, BDP Şırnak Milletvekili Emine Ayna, Batman Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Vahdettin Bereceli, Emniyet Müdürü Hasan Ali Bilim, siyasi parti il başkanları, belediye başkanları, sivil toplum kuruluşları temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

5
Cenazelerin defnedilmesi sırasında 3 ferdini birden kaybeden Özdemir ailesi sinir krizleri geçirirken, Eski Milletvekili Faris Özdemir, yakınlarını teskin etti. Salih, Sadi ve Sıddık Özdemir'in gözyaşları arasında defnedilmesinin ardından kalabalık taziye çadırına geçti. Taziye çadırında konuşan BDP Genel Eş Başkanı Gülten Kışanak, ölümlerin artık son bulması gerektiğini belirtti.
6
BDP Batman milletvekili Ayla Akat Ata'nın gözyaşı döktüğü taziye çadırında BDP'lilere tepki gösteren Sabri Özdemir, ağabeyi Salih Özdemir'in ömrü boyunca demokrasi mücadelesi vermesine rağmen, mayınla ödüllendirildiğini söyledi.

7
Ağabeyinin, iradesini siyasilere teslim etmediği için siyasetten çekildiğini belirten Sabri Özdemir, "Ağabeyim bu uğurda hapis yattı, acılar çekti, işkencelerden geçti. En büyük isteği demokratik bir Türkiye'ydi. Ama 30 yıllık demokrasi mücadelesinin hediyesi mayın oldu. PKK, bu köyün Salih Özdemir'in köyü olduğunu biliyordu." şeklinde konuştu.
8
9

Son Dakika Mayın Patlamasında 4 Kişi Öldü - Son Dakika


YORUMLAR

Diğer Galeriler

Evli öğretmen, öğrencisiyle ilişkiye girdikten sonra polise teslim oldu Yıllar sonra ekranlara dönen Memoli yeni imajıyla tam not aldı Bahçıvan evin hanımına göz dikti! Önce tecavüz edip sonra gözünü kırpmadan öldürdü Müstehcen pozlarıyla milyonlarca takipçisini mest eden fenomene Tiktok'tan kötü haber Yıldız futbolcu McKennie, gözlerini Can Yaman'ın sevgilisi Diletta'nın kalçalarından alamadı