Mazisi 1800'lü yıllara dayanıyor! Çıplakköy'ün tabelasını gören turistler soyunup fotoğraf çektiriyor - Son Dakika

Mazisi 1800'lü yıllara dayanıyor! Çıplakköy'ün tabelasını gören turistler soyunup fotoğraf çektiriyor

Çanakkale'de bulunan köyün tabelasını görenler dönüp bir daha okuyor. Tarihi 1800'lere dayanan ve ismi Osmanlı haritasında bile "Çıplak" olan köyün girişinde tabelayı gören turistler soyunup fotoğraf çektiriyor.

1
Çanakkale merkeze bağlı Çıplakköy, ismiyle büyük ilgi çekiyor. Köyde hiç çıplak gezen vatandaş olmamasına rağmen, köyün ismi "Çıplak" olarak geçiyor. Köylüler, köyün ismi dolayısıyla büyük ilgi çekmesinden duydukları memnuniyeti dile getiriyor.

2
Köydeki vatandaşların en büyük sıkıntısı ise, Troya antik kentine yakın olması sebebiyle bölgeye gelen turistlerin Çıplakköy tabelasının önünde soyunarak fotoğraf çektirmesi. Köylüler hiçbir şekilde köyün ismini değiştirmeyi düşünmediklerini belirtiyor.
3
Çıplakköy'de ikamet eden Vahit Aslan, "Çıplakköy çok tarihi bir isim. Mazisi 1800 yıllara dayanıyor. Yaptığım araştırmada, köyün ismi Osmanlıca bir haritada dahi Çıplak olarak geçiyor.

4
"Burası yerli bir köy. O zamandan beri de ismi Çıplak. Civar köyler arasında en medeni, muhafazakar ve entelektüel köylerden bir tanesi diyebilirim. Köyümüz ismi sebebiyle büyük ilgi çekiyor. Kimi zaman ismi değiştirilmek istenmiş, fakat tarihi bir isim olunca değiştirmekten vazgeçmişler" dedi.
5
Köyün bir diğer sakini Tamer Kılıç da, "Köyümüzde çıplak yok ama ismi o şekilde kalmış. Köyümüzün isminden oldukça memnunuz."
6
"Turistler köyün girişinde Çıplak tabelasının önünde soyunarak çıplak fotoğraf çektiriyor. Biz çok defa gördük. Adam şortla kalıp çıplak şekilde fotoğraf çektiriyor" şeklinde konuştu.
7
8
9

Haber Yayın Tarihi: 10.05.2020 15:01

Son Dakika Mazisi 1800'lü yıllara dayanıyor! Çıplakköy'ün tabelasını gören turistler soyunup fotoğraf çektiriyor - Son Dakika

YORUMLAR (5)
Tüm yorumlar için tıklayınız

Diğer Galeriler

Eşcinsel çift, 'Kucak dansı yapacağız' diyerek kandırdığı otel görevlisini parçalayarak öldürdü Gelen geri dönmüyor! Salgından kaçanların ikinci adresi Kuşadası, nüfus bakımında 35 ili geçti Sporu bırakıp cinsel içerikli siteye üye olan sörfçüden çarpıcı itiraf: Tacize uğradım, kimseye anlatamadım Bazı kısımları sapasağlam! 800 bin yıllık Van Gölü'nden bir batık gemi daha gün yüzüne çıkartıldı Kalça yarışmasına katılan doktor aç kaldı! Hiçbir hastane iş başvurusunu kabul etmiyor