Meclisteki Pantolon Yasağını Deldi! - Son Dakika

Meclisteki Pantolon Yasağını Deldi!

05.06.2013 12:51

Nimet Baş'tan bir ilk

1
TBMM'nin yeni içtüzüğünde pantolon yasağının kaldırılması konusunda talepler gündeme getirilirken, Meclis Genel Kurul Salonu dün bir ilke sahne oldu.
2
AK Parti İstanbul Milletvekili Nimet Baş, dün Meclis Genel Kurulu'na pantolonla girerek, milletvekillerinin etek giyme zorunluluğuna ilişkin yasağı deldi.
3
Zaman Gazetesi'nin haberine göre; Genel Kurul'a girerek oy kullanan Baş, uçaktan yeni indiğini ve zamanı olmadığı için kıyafetini değiştiremediğini söyledi. Uçaktan inip yoklamaya yetişmek için geldiğini kastı olmadığını anlattı. Baş, yoklamanın ardından kulisten ayrıldı, üzerini değiştirip geri geleceğini belirtti.
4
Meclis İçtüzüğü'ne göre Meclis Genel Kurulu ve komisyon çalışmalarında kadın vekillerin etek ve tayyör giymesi gerekiyor. Bayan milletvekillerinin pantolon giyebilmesine partiler genel anlamda olumlu yaklaşırken, bugüne kadar içtüzük hükmünde bir değişiklik yapılamadı.
5
6
7

Son Dakika Meclisteki Pantolon Yasağını Deldi! - Son Dakika

YORUMLAR

Diğer Galeriler

18 yaşındaki modele sahte ajans şoku! Kamera karşısında soyunmasını istediler Katıldığı programı terk etmesiyle gündem olan Şevval Şahin'in estetiksiz hali yeniden dillere düştü Milyonların içinde yüzen Ronaldo'nun kız arkadaşı geçmişiyle yürek burktu: İnsanlara yemek almaları için yalvardım Babası Instagram'ını kapattırmıştı! Coşkun Sabah'ın kızı bomba gibi geri döndü Mide bulandıran olay! 37 yaşındaki sapık, tavuk ve civcivlere tecavüz etti