Mega Lüks Yatın Güvertesinde Kumsal Bile Var! - Son Dakika

Mega Lüks Yatın Güvertesinde Kumsal Bile Var!

1
Ödüllü Norveç tasarım stüdyosu Hareide Design görenleri şaşkına çevirecek birçok yeni özelliğe sahip bir yat tasarladı.
Ödüllü Norveç tasarım stüdyosu Hareide Design görenleri şaşkına çevirecek birçok yeni özelliğe sahip bir yat tasarladı.
Ünlü stüdyonun tasarımına göre 108 metre uzunluğunda olan bu yatın içinde bir bahçe, özel “sahil” alanı ve iki havuz var. Business Insider'ın haberine göre bütün bu özelliklerin yanında zeminden tavana kadar uzanan devasa penceresiyle görenleri büyüleyen iki katlı bir büyük salon var. İşte hayallerinizi süsleyecek o yat...

2
Bu klasik tek gövdeli yat tasarımında zarafet ve İskandinav modernliğini birleştirilmiş.

3
Geminin en kayda değer özelliklerinden biri de geminin arka tarafının suya doğru alçalması, böylece tasarımcıların planladıkları kumsala benzer bir alan oluşturulmuş oluyor.

4
Oluşturan bu “özel sahilde” kum yok. Onun yerine dalgaların doldurduğu eğimli bir havuz yapılmış.

5
Üst güvertedeki dinlenme alanı bir bahçe ve sonsuzluk havuzundan oluşuyor.

6
Geminin bir üst güvertesinde de muhteşem bir manzara seyretmek mümkün.

7
Geminin neresinde olursanız olun cam kaplamalar sayesinde dışarısı rahatlıkla görülebiliyor.

8
Geminin içerisinde bulunan Büyük Salon birçok hizmet sunuyor. Camdan duvarlar muhteşem bir deniz manzarasını gözler önüne seriyor.

9
Yat, yaklaşık 280 metrekarelik bir alana yerleştirilmiş güneş panellerinde üretilen enerjiyle düşük hızlarda çalışabiliyor. Hız arttırılmak istendiğinde de elektrik-dizel motorunun dizel kısmı devreye giriyor. Ayrıca yata hızlı biniş ve inişi sağlamak için bir de helikopter pisti bulunuyor.

YORUMLAR

Diğer Galeriler

Nişanlısıyla sahilde yürüyüş yapan şarkıcı Katy Perry'nin sağ ayağındaki detay şaşkına çevirdi Herkes kendi memleketinde yaşasaydı illerin nüfusu nasıl olurdu? İstanbul'daki sonuç şaşırttı Futbolcu Patrich Schick'in kız kardeşi reklam için soyundu! Yarı çıplak pozu takipçilerini büyüledi Amanoslar'ın sonsuz ateşi! Yüzyıllardır yanan kayalar turizme kazandırılacak 'Canlı yayında bilerek göğüslerimi açtım' diyen Yetenek Sizsiniz'in jüri üyesinden cesur paylaşım