Mega yangınla mücadele için soyundular! Çıplak fotoğraflarını satıyorlar - Son Dakika

Mega yangınla mücadele için soyundular! Çıplak fotoğraflarını satıyorlar

6 gün önce

Avustralya'nın tarihinin en kötü yangınlarından biriyle mücadelesi devam ediyor. Sosyal medyada da bazı kullanıcılar, Avustralya'daki yangınlarlar mücadeleye yardımcı olmak için farklı bir yol seçti. Genç modeller çıplak fotoğraflarını satıyor.

1
Avustralya'da etkisini sürdüren; ilk belirlemelere göre 27 insanın öldüğü, 1500'den fazla evin kullanılmaz hale geldiği, yüzlerce koala ve kangurunun hayatını kaybettiği yangınlarda mağdurlara bağış yapabilmek için, Amerikalı model Kaylen Ward ilginç bir akım başlattı.
2
Yangınla mücadele için 10 dolar karşılığın çıplak fotğraflarını atan genç modele birçok sosyal medya kullanıcıları aynı yöntemle destek vermeye başladı.
3
Genç kadınlar, fiziklerini sergileyerek ve çıplak fotoğraflarını satarak bağışlamak üzere para topluyor.
4
Genç modeller, Twitter'da #nakedforaustralia yani "Avustralya için çıplak" hashtag'i başlatarak yangınlara dikkat çekiyor. 28 yaşındaki yetişkin filmi yıldızı Riley Reid de bu akıma katılarak fotoğraflarını satarak bağış toplamaya çalıştı.


5
Kaylen Ward'un 3 Ocak'ta başlattığı bu akım gittikçe yayıldı ve viral oldu. Öyle ki bu sayede 1 milyon doların üzerinde para toplandı.

6
Emmy Elliott
Emmy Elliott
Ward, Buzzfeed'e yaptığı açıklamada, bu iş için özel bir ekibi olduğunu da itiraf etti.


7
Emmy Elliott ve Jenna Lee gibi isimler de Ward'un ayak izlerini takip ederek çıplak fotoğraflarını satışa sundu.
8
Eylül ayından bu yana süren yangınlarla boğuşan Avustralya'da dün etkili olan yüksek sıcaklık ve sert rüzgarlar ile olumsuz hava koşullarının yeni yangınlara neden olmasından endişe ediliyor.

9
Yetkililer Victoria eyaletinin yangınlardan etkilenen bölgelerinde yaşayanlara "evlerini terk etmeleri", aksi takdirde mahsur kalma ve hayatlarını tehlikeye atma riskini almaları uyarısını yaptı.

10
Kırsal alanda çıkan ve büyük bir alana yayılan yangınlarda 4 ayda 10.3 milyon hektar (103.000 kilometrekare) alan zarar gördü, en az 27 kişi ve yaklaşık 500 milyon hayvan hayatını kaybetti.
11
Sadece yılbaşından bu yana 1000'den fazla ev kullanılamaz hale geldi.
12
New South Wales ve Victoria eyaleti sınırında halen 100'den fazla noktada yangınlar sürüyor.

13
Ancak, kül olan bazı yerlerde bitkilerin yeniden çıkmaya, yaşamın geri dönmeye başladığı görülüyor.

14
Avustralyalı fotoğrafçı Murray Lowe, yangınların en etkili olduğu eyalet olan New South Wales'deki Kulnura kenti yakınlarındaki tahribatı görüntülemek için kamerasını aldığında küllerin arasından bitkilerin tekrar çıktığına tanık oldu.
15
Lowe, "Bu, aradığımız, görmek istediğimiz yenilenmenin işareti. Avustralya'nın ünlü ormanlarının yeniden doğuşuna tanık oluyoruz" dedi.

Haber Yayın Tarihi: 13.01.2020 11:42 

YORUMLAR (9)


Diğer Galeriler

Charlize Theron'u hem güldüren hem ağlatan anı: Burnumla seviş Yeni imajı beğenilmedi! Zehra Çilingiroğlu özüne döndü Dünya bu kayınvalideyi konuşuyor! Kızının kocasından hamile kaldı Genç fenomen, Katie Price'a benzemek için 140 bin liralık göğüs ameliyatı oldu Evde yiyecek bir şey kalmayınca alyanslarını sattılar! İşte Rahşan ve Bülent Ecevit'in bilinmeyenleri

Son Dakika Haberleri