Megane'ın En Spor Hali - Son Dakika

Megane'ın En Spor Hali

10.10.2013 20:24

Megane'ın genç ve dinamik versiyonu GT Line'ı Esad Sivri, Haberler.com okurları için test etti.

1
Eskilerin sedan kasasındaki en iddialı modellerinden olan Megane, üçüncü neslinde eskiden gelen sorunları çözmüş ve daha spor bir otomobil olarak yola çıkmış. Megane'ın genç ve dinamik versiyonu GT Line'ı Esad Sivri Haberler.com okurları için test etti.

2
Hem dizel hem de spor bir otomobil olmanın ayrıcalığı ile ciddi teveccüh gören Megane GT Line, eskiden gelen sağlamlık ve konfor imajını da sürdürüyor.

3
Tamponlarına LED gündüz farları eklenen Megane'ın tampon yapısı da elden geçirilerek daha sportif bir hava yakalanmış. Gövdenin çeşitli kısımlarında kullanılan krom kaplamalarla araç daha zengin bir görünüme kavuşmuş.

4
GT Line versiyonlarda LED farlar bumerang şeklindeki yapısıyla dikkat çekici duruyorlar. Aynalarında kapı kollarında ve tamponlarının alt kısmında belirli bölgelerde gri renk kullanılmış olan Megane GT Line, 17 inçlik özel tasarım jantların üzerinde duruyor.

5
4302 mm uzunluğa ulaşan yeni Megane, VW Golf 6'dan 10.3 cm ve Peugeot 308'den 2.6 cm daha uzun. Ford Focus'dan 3.5 cm, Mazda 3'den ise 9.8 cm daha kısa. Renault Megane'ın sunduğu 372 litrelik bagaj hacmi sınıfının en genişlerinden olmasına yetmiyor.

6
Kabin içine girdiğinizde spor bir otomobil olmasının izleri ile daha çok karşılaşıyorsunuz. GT Line logolu spor koltuklarının yanı sıra alüminyum pedalları, kırmızı dikişli sportif direksiyonu insana heyecan veriyor.

7
Renault Sport logolu gösterge paneli ve ön konsoldaki kırmızı GT Line şeridi ile özelleştirilmiş iç mekan gerçekten iyi görünüyor. Özellikle koltuk yanlarındaki yüksek minderler sportif ruha katkısı büyük ama kullanım açısından çok da rahat olduğunu söyleyemem.

8
Ön konsolun en üst kısmında navigasyon ve bilgi ekranı yer alıyor. Orta konsoldaki bir kumanda elamanı ile kontrol edilen sistemin yol tarif kabiliyeti gayet iyi ve kullanımı gayet basit. Bu ekran geri vitese takıldığında geri görüş kamerasına da ev sahipliği yapıyor.

9
Havalandırma sistemi ile ses sisteminin aynı formda üst üste olması nedeni ile birbiri ile karıştırılabiliyor ve bazen siz bile sürüş esnasında ses ve klima sisteminin düğmelerini karıştırabiliyorsunuz. Ancak her iki sistemde sorunsuz ve başarılı.
10
1.5 litrelik dCi Renault motorunun hayat verdiği test aracımız ekonomik yapısıyla ve EDC şanzımanın sağladığı kullanım rahatlığı ile ön plana çıkıyor. 110 hp gücündeki 1.5 litre hacmindeki dizel motor 1.750 d/d'den itibaren 240 Nm tork değeri sunuyor.

11
6 kademeli çift kavramalı otomatik şanzımanla gücünü ön tekerlere ileten motor herhangi bir çekiş eksikliği hissettirmezken aksine canlı bir yapı sunmayı başarıyor. 11.9 saniyede 0'dan 100 km/s hıza çıkabilen Megane 185 km/s maksimum hıza sahip ve bu değerler pek çok kullanıcı için tatmin edici.

12
Megane'nın dillere destan yakıt ekonomisini şehir içinde 5.8 lt/100 km olarak ölçtük. DCi motor şehir dışında tüketimini rahatlıkla 5 lt/100 km'nin altına indirebileceğini düşünüyoruz.

13
Megane'ın GT Line logolu versiyonları normal kardeşlerinden daha rijit bir şasiye sahip ve bu sayede daha iyi sürüş özellikleri sunmakta. Yeterli hassasiyetteki direksiyonu ile keyif veren yönlendirme özellikleri kazandırılmış Megane GT Line, sürücüsüne güven veren bir yol tutuş karakterine sahip.

14
Konfor anlamında beklentileri karşılayan Megane, iyi ayarlanmış süspansiyon sertliği ile hem yol tutuş hem de konforu bir arada sunmayı başarıyor. Sadece motor sesinin biraz daha iyi yalıtılabileceğini düşünüyorum.

15
Arka koltuklarında geniş bir diz mesafesi sunamayan Megane yine de sınıf standartlarını karşılayabiliyor.

16
Renault Megane, EuroNcap çarpışma testinden en yüksek değer olan 5 yıldız ile ayrılarak oluşturduğu güven hissini tazeliyor.

17
18
19

Son Dakika Megane'ın En Spor Hali - Son Dakika

YORUMLAR

Diğer Galeriler

Maskeyi ağzına değil göğüslerine taktı! 52'lik yıldız çılgın akıma gecikmeli katıldı Böyle işi kim sevmez! Yaptıkları paylaşımla saniyeler içinde milyonlarca lira kazanıyorlar Ermeni askerler cephede kaçacak delik ararken, yavru Paşinyan keyifte! Sosyal medyayı sallıyor 'Kel çoban' efsanesiyle adı duyuldu! Bu mağaraya gelenlerin tek bir ortak özelliği var Taraftarların aklını başından aldı! 48'lik oyuncu Anna Falchi, takımının zaferini soyunarak kutladı