Mehmetçiğe 19 Mayıs Selamı - Son Dakika

Mehmetçiğe 19 Mayıs Selamı

18.05.2011 11:47

1
Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün 19 Mayıs 1919'da Bandırma Vapuru ile Samsun'a çıkarak Kurtuluş Savaşı'nı başlatmasının 92'nci yıldönümünde gökyüzünde yükselen dolunay, Dumlupınar'daki şehitlikleri aydınlattı.
2
Yarın tüm yurtta ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde kutlanacak 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı öncesinde, Kurtuluş Savaşı'nda Yunan ordularının yenilgiye uğratıldığı Dumlupınar'da karanlık geceyi aydınlatan dolunay, Mehmetçik Anıtı'nı selamlarcasına gökyüzünde yükseldi.
3
Dolunay, adları bilinmeyen binlerce Mehmetçik için yapılan anıtın ardından yükselmeye başladı.
4
Mehmetçiğin yolunu ve mezarlarının üzerinde geceyi aydınlatan dolunay, sabaha karşı Atatürk, İnönü ve Fevzi Çakmak'ın savaş alanında tasvir edildiği heykelin ardında güneş gibi parladı.

5
Önceki gece Afyonkarahisar- Uşak- Kütahya karayolunu kullanan sürücüler, Dumlupınar'da oluşan bu eşsiz manzarayı izleme fırsatı buldu.

Son Dakika Mehmetçiğe 19 Mayıs Selamı - Son Dakika


YORUMLAR

Diğer Galeriler

Hiçbir zaman boş kalmamıştı! Bu yıl bu görüntü yürek burktu Madonna'nın 19 milyon dolara aldığı saray yavrusu evinde yok yok! İşte Benim Stilim'in kibirli güzeli Sima Şerafettinova 'Barbie'ye benzeyeyim derken bakın ne hale geldi Tatil sezonunu erken açan Ivana Sert, siyah bikinisiyle şov yaptı 1 ay önce doğum yapan Emily Ratajkowski'den ayna karşısında "Tüm kilolarım gitti" pozu