Mehmetcik Böyle Teslim Edildi - Son Dakika

Mehmetcik Böyle Teslim Edildi

04.11.2007 18:22

1
GİZLİ tanık Kıskaç, PKK yöneticisi Yücel Halis'in 1991 yılında Suriye Bekaa'da eğitim aldığını öne sürerek, 1993 yılında PKK'nın Sivas sorumlusu olduğunu iddia etti. Halis'in Sivaslı olduğunu ve CHP'li eski Sosyal Güvenlik Bakanı Ziya Halis'in de yeğeni olduğunu anlatan Kıskaç, Alişer Koçgiri'nin o dönem Sivas'ta görev yapan ve Veli Küçük'ün emrinde çalışan Alay Komutanı M. A. ve İlçe Jandarma Bölük Komutanı Teğmen M. G. tarafından kollandığını ileri sürdü.
2
VELİ Küçük'ün emrindeki komutanlar tarafından korunduğunu öne sürdüğü Yücel Halis'in birçok kanlı baskında yer aldığını anlatan Kıskaç 'Yerlerini bildirmeme rağmen 250 kişilik PKK'lı grubun kaçmasına izin verildi. Kaçanlar arasında Yücel Halis de vardı. Halis. yıllar sonra Ekim 2007'de Gabar'da Bolu Komando Tugayı'nı pusuya düşürerek 13 askeri şehit etti, 13 askerin şehit olduğu 8 erin rehin alındığı eylemi gerçekleştirdi. Bu eylemlerden başka Aktütün baskınında da vardı.

3
Gizli tanık Kıskaç'ın iddiaları hakkında star'a açıklama yapan Ziya Halis, Alişer Koçgiri'nin yeğeni olduğunu ifade ederek ‘1991'de ben Sivas'ta seçim çalışmaları yaptım. Ama Yücel o dönem cezaevindeydi. Yücel ile cezaevindeyken görüştüm. Yücel'in PKK bağlantısı var'' dedi.

4
AKTÜTÜN - OHAL: PKK terör örgütü mensuplarınca Aktütün Karakolu'na yapılan baskınla 17 askerimiz şehit edilmesi üzerine ülkemizde 2002'de kaldırılan OHAL'in yeniden gündeme getirilmesiyle ilgili tarışmalar başlamıştır. Sınır ötesi tezkerenin görüşüldüğü gün Diyarbakır'da polise saldırı meydana geldi. Ertesi gün Terörle Mücadele Yüksek Kurulu olağanüstü toplandı ve OHAL ile ilgili talepler tartışıldı.

5
DAĞLICA - TEZKERE: Sınır ötesi tezkere tartışmaları sürerken 2007'nin Mayıs ayında Ankara Anafartalar Çarşısı'nda canlı bomba eylemi gerçekleşti. 11 Eylül'de Ankara'daki Kurtuluş otoparkında 300 kilo TNT yüklü minibüs bulundu. 29 Eylül'de Şırnak'ın Beşağaç köyünde minibüs taranarak 12 vatandaş öldürüldü.
6
7 Ekim'de Şırnak'taki gezici askeri birlik saldırıya uğradı, 15 asker şehit oldu. Bundan birkaç gün sonra Dağlıca baskını yaşandı. 12 asker şehit düşerken, 8 er kaçırıldı. TSK'ya sınır ötesi operasyon yetkisi veren tezkere 17 Ekim'de meclisten geçti.

7
Terör örgütü yöneticisi Alişer Koçgiri kod adlı Yücel Halis, Dağlıca baskının ardından kaçırılan 8 askerin, PKK şovuyla DTP'li milletvekilleri Aysel Tuğluk, Fatma Kurtulan ve Osman Özçelik'e imza karşılığı teslim edilmesi sırasında kameralar karşısına çıkmıştı. Terörist Halis, 8 askerimizi teslim ettiğine dahil belgeye DTP'li milletvekilleri ile birlikte imza atmıştı.

(Star)

8
9
10
11
12
13

Son Dakika Mehmetcik Böyle Teslim Edildi - Son Dakika

YORUMLAR

Diğer Galeriler

Sular çekilince gün yüzüne çıktı! Köylüler gördükleri manzara karşısında isyan etti İnanması güç! Sektirdiği küçücük taş milyonluk aracı havaya uçurdu Evliliği bir gün sürmüştü! Hande Ataizi, herkesin merak ettiği olayın perde arkasını anlattı Tek nefesle dakikalarca su altında! Akdeniz'in 'deniz kızı' görenleri hayran bırakıyor Maskeyi ağzına değil göğüslerine taktı! 52'lik yıldız çılgın akıma gecikmeli katıldı