Son Dakika Haberleri: Meraklı Çita, Turistlerle Burun Buruna Geldi

Meraklı Çita, Turistlerle Burun Buruna Geldi

4 yıl önce

1
Tanzaya bölgesindeki Serengeti Ulusal Parkı'nda bulunan vahşi çitaların genç üyelerinden biri bölgede gözlem yapan Avustralyalı zoologların ne yaptığını merak ederek Land Rover jipin üzerine çıkarak sunroof bölgesinden kafasını içeriye soktu.

2
Sunrooftan içeri sarkan genç çita sivri pençeleri ve keskin dişleri ile araştırmacılara başta hırlayarak tehlike dolu anlar yaşattı fakat sonradan zararsız oldukarına kanaat getiren çita aracın içerisine kafasını sokarak zoologlarla birlikte zaman geçirdi.

3
Zoolog Bobby-Jo Clow'un açıklamalarına göre ilk olarak genç çitanın sunrooftan içeri kafasını saldırgan bir biçimde uzatması ile aracın içersinde ölüm sessizliği oluştuğu belirten ünlü araştırmacı daha sonra gayet ilginç anlara şahit olduklarını belirtti.

4
Doğanın mucizevi güzelliklerinden birini en ön sıradan izlediklerini belirten Bobby-Jo Clow daha sonra genç çita ile birlikte selfie fotoğraf dahi çektiğini söyledi.

5
Avustralyalı araştırmacı ve Serengeti Ulusal Parkı'nın vahşi koruyucuları arasında geçen bu ilginç diyalog fotoğraf karelerine bu şekilde yansıdı ve çekilen görüntüler sosyal medyada büyük ilgi gördü.

6
7
8
9
10
Doğanın en güzel ve korkunç halleri, vahşi hayat fotoğrafçıları tarafından görüntülendi...

Bu fotoğraflarda anne çita, yavrularına nasıl avlanacaklarını gösteriyor.

11

Dünyanın en hızlı koşan hayvanı çita, yavrularını yakaladığı bir avla eğitirken objektiflere bu inanılmaz görüntüler takıldı.

12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
34
35Haber Yayın Tarihi: 17.03.2016 04:10 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

Rus Barbie olarak ünlenmişti! Siz ona bir de şimdi bakın Game of Thrones'un Khaleesi'si Emilia Clarke'dan olay sevişme sahnesi itirafı: Babama izletmedim! +18 sahneleriyle tepki çeken Sibel Kekilli beyazperdede! Yeni projesini Instagram ele verdi Çorum'da ürküten keşif! Yol çalışmasında 2 bin yıllık insan iskeleti bulundu Türkan Şoray'ın kızı Yağmur Ünal'a bakın! Güzelliğiyle annesini aratmıyor