Son Dakika Haberleri: Meraklı Köfteci'nin Fatma'sı Gölgen Bengü'ye, bir de şimdi bakın! Bambaşka biri oldu

Meraklı Köfteci'nin Fatma'sı Gölgen Bengü'ye, bir de şimdi bakın! Bambaşka biri oldu

23 gün önce

Başrolde Kemal Sunal'ın oynadığı, 1976 yapımı Meraklı Köfteci filmindeki Fatma rolüyle hafızalarımıza kazınan Gölgen Bengü'nün, şimdiki halini ve yaptığı mesleği duyan şoke oluyor.

1
Gölgen Bengü'yü herkes Kemal Sunal, Hulusi Kentmen, Şevket Altuğ, Sümer Tilmaç, Dinçer Çekmez gibi isimlerle birlikte oynadığı 'Meraklı Köfteci' filmiyle tanıdı.
2
Kariyeri boyunca sadece iki filmde rol alan Bengü, sonrasında gelen teklifleri kabul etmedi.
3
En son, 1977 yılında 'Aslan Bacanak' filminde rol alan Gölgen Bengü, sinemadan koparak akademik kariyerine ağırlık verdi.
4
Boğaziçi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü'nden mezun olan Gölgen Bengü, ABD'deki North Carolina A&T State University'de yüksek lisans, Clemson University'de doktorasını tamamladı.
5
Şu anda New Jersey Institute of Techology'de Makine ve Endüstri Mühendisliği Bölümü'nde "profesör" unvanıyla öğretim üyeliği yapıyor.
6
7Haber Yayın Tarihi: 16.11.2019 02:56 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

Sevgilisine bile genç kızlar ayarlıyordu! Şimdi istismarla suçlanan Kraliçe Elizabeth'in oğlunu savunacak Böyle gelenek görülmedi! Sevdiği biri ölünce parmaklarını kesiyorlar Putin, bir an olsun yanından ayırmıyor! Tek düğmeye basıp dünyayı karanlığa gömebilir Bu işi yapan paraya para demiyor! İşte geleceğin en çok kazandıracak 6 mesleği Madonna'nın kızı sanat için herkesin önünde soyunup sevişti! Sosyal medya karıştı