Meraklı Köfteci'nin Fatma'sı Gölgen Bengü'ye, bir de şimdi bakın! Bambaşka biri oldu - Son Dakika

Meraklı Köfteci'nin Fatma'sı Gölgen Bengü'ye, bir de şimdi bakın! Bambaşka biri oldu

16.11.2019 14:56

Başrolde Kemal Sunal'ın oynadığı, 1976 yapımı Meraklı Köfteci filmindeki Fatma rolüyle hafızalarımıza kazınan Gölgen Bengü'nün, şimdiki halini ve yaptığı mesleği duyan şoke oluyor.

1
Gölgen Bengü'yü herkes Kemal Sunal, Hulusi Kentmen, Şevket Altuğ, Sümer Tilmaç, Dinçer Çekmez gibi isimlerle birlikte oynadığı 'Meraklı Köfteci' filmiyle tanıdı.
2
Kariyeri boyunca sadece iki filmde rol alan Bengü, sonrasında gelen teklifleri kabul etmedi.
3
En son, 1977 yılında 'Aslan Bacanak' filminde rol alan Gölgen Bengü, sinemadan koparak akademik kariyerine ağırlık verdi.
4
Boğaziçi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü'nden mezun olan Gölgen Bengü, ABD'deki North Carolina A&T State University'de yüksek lisans, Clemson University'de doktorasını tamamladı.
5
Şu anda New Jersey Institute of Techology'de Makine ve Endüstri Mühendisliği Bölümü'nde "profesör" unvanıyla öğretim üyeliği yapıyor.
6
7

Son Dakika Meraklı Köfteci'nin Fatma'sı Gölgen Bengü'ye, bir de şimdi bakın! Bambaşka biri oldu - Son Dakika


YORUMLAR (8)
Tüm yorumlar için tıklayınız

Diğer Galeriler

Karadenizli zekasının örneği! Bu mescidin minaresi petrol varillerinden Sokaklarda çöpleri karıştırarak yaşayan ünlü model, onu bu hale getirenlere öfke kustu Kim der ki 49 yaşında! Beni Affet'in yıldızı görünüşüyle parmak ısırtıyor Ekranların deniz gözlü güzeli bir anda mesleği bırakmıştı! Nedeni ortaya çıktı "Çıplaklar Festivali" ölümcül virüse rağmen bu yıl da yapılacak