Meşhur Tatlıyı Yiyen 30 Kişi Hayatını Kaybetti! İşte Dünyanın En Büyük Gıda Skandalları - Son Dakika

Meşhur Tatlıyı Yiyen 30 Kişi Hayatını Kaybetti! İşte Dünyanın En Büyük Gıda Skandalları

24.09.2018 09:25

Geçtiğimiz günlerde Avustralya'da paketlenmiş haldeki çileklerin içlerinden dikiş iğneleri çıkması büyük bir gıda skandalına yol açtı. Bu ilk değildi. Daha önce de farklı ülkelerde yaşanan benzer olayları derledik.

1
2016: Pakistan'da ölümcül tatlı
2016: Pakistanda ölümcül tatlı
Pakistan'da 30'dan fazla kişi yerel bir tatlı olan laddu yedikten sonra öldü. Tatlılara kasten zehir karıştırıldığı anlaşıldı. Polisin yaptığı soruşturmada tatlı dükkanının sahibinin kardeşi, aile arasında yaşanan bir tartışma üzerine zehri kendisinin karıştırdığını itiraf etti.
2
Eylül 2017: Almanya'da bebek mamasına zehir karıştırıldı
Eylül 2017: Almanyada bebek mamasına zehir karıştırıldı
Almanya'nın güney sınırındaki Friedrichshafen kentinde bazı marketlerde satılan bebek mamalarına zehir karıştırıldığı tespit edildi. Bir tehdit mektubu göndererek eylemi üstlenen şantajcı 10 milyon euro talep etti, aksi halde gıdalara yeniden zehir karıştıracağını bildirdi. 55 yaşındaki şüpheli polis tarafından yakalandı.
3
Eylül 2018: Avustralya'da çileklerden iğne çıktı
Eylül 2018: Avustralyada çileklerden iğne çıktı
Avustralya hükümeti ülkenin pek çok bölgesinde paketlenmiş çileklerin içinden çıkan dikiş iğnelerinin ardından kapsamlı bir soruşturma başlattı. Bilinçli yapıldığı düşünülen olayın benzerlerinin yaşanmasından endişe ediliyor. Şuana kadar iğneli çilek yediği için bir kişi hastaneye kaldırıldı.
4
Ocak 2018: Almanya'da ekmekte raptiye
Ocak 2018: Almanyada ekmekte raptiye
Bu yıl benzer bir olay da Almanya'da yaşanmıştı. Offenburg kentindeki bir bakkalda satılan ekmek ve bazı hamurişleri ile salama raptiye saplandığı tespit edilmişti.
5
1982: Ağrı kesici cinayetleri
1982: Ağrı kesici cinayetleri
ABD'nin Chicago kenti Tylenol isimli ilacın kapsüllerine siyanür konulması sonucu yedi kişi hayatını kaybetti. Sorumlular bugüne kadar bulunamadı ve cinayetler çözülemedi. Olay ilaç şirketlerini gizlice açılmaya karşı korumalı ilaç kutuları üretmeye sevk etti.

6
2003: İtalya'da asetonlu su
2003: İtalyada asetonlu su
İtalya'da şişe sulara şırıngayla seton ve beyazlatıcı enjekte edildiğinin anlaşılmasıyla süpermarketler alarma geçmişti. Polis olayla ilgili şüphelerini radikal anti-kapitalist ve çevreci gruplar üzerinde yoğunlaştırmıştı. Bozuk sulardan içen onlarca kişi hastaneye kaldırılmıştı.

Son Dakika Meşhur Tatlıyı Yiyen 30 Kişi Hayatını Kaybetti! İşte Dünyanın En Büyük Gıda Skandalları - Son Dakika


YORUMLAR
500
Advertisement