Mesleği için canını tehlikeye attı! Ünlü oyuncu Uma Thurman, Kill Bill'in çekimlerinde canlı canlı gömüldü - Son Dakika

Mesleği için canını tehlikeye attı! Ünlü oyuncu Uma Thurman, Kill Bill'in çekimlerinde canlı canlı gömüldü

12.05.2020 15:34

Mesleğiniz için neler yapardınız? Özellikle fobiniz varsa! İşte canlı canlı toprağa gömülenden uzun süre su altına kalanlara kadar, yıldız oyuncuların sanat için korkularıyla yüzleştikleri anlar.

1
Ekran başında hayranlıkla izlediğimiz filmlerin baş kahramanları oldukça zorlu bir süreçten geçerek karşımıza çıkıyorlar. Bu çalışmalar kimi zaman yeni bir dil öğrenmeyi, kimi zaman da kılıç kullanmak için alınan eğitimler gibi zorlu eğitimleri içerebiliyor. Bir role bürünebilmek için en büyük korkularıyla yüzleşmek gibi! İşte sanat uğruna en büyük korkularıyla yüzleşmek zorunda kalan 10 ünlü.
2
Ryan Reynolds – Klostrofobi korkusu
Ryan Reynolds – Klostrofobi korkusu
Usta oyuncu Ryan Reynolds, Buried filminin çekimleri sırasında klostrofobisiyle yüzleşmek zorunda kaldı. Son derece gerçekçi sahneler çekilen film oyuncunun mücadelesi buna değdi. Sahne o kadar gerçekçiydi ki izleyenler, ana karakterle birlikte bir kutuya sıkışmış gibi hissettiklerini söyledi. Reynolds ise en büyük korkusuna karşı gösterdiği bu mücadeleyle ilgili şunları söyledi; "Buried duygusal ve fiziksel olarak gerçekten çok zordu. "
3
Salma Hayek – Yılan fobisi
Salma Hayek – Yılan fobisi
Güzel oyuncu Salma Hayek de en büyük korkusuyla yüzleşmek zorunda kaldı. Quentin Tarantino'nun senaryosunu yazdığı bu klasikleşen filmi izleyenler bilir. Filmde, Salma Hayek'in yılanla dans ettiği bir sahne bulunuyor. Ancak Salma Hayek'in yılan korkusu nedeniyle bu sahne onun için oldukça zordu. Bu nedenle de Quentin Tarantino ona rol teklifinde bulunduğunda bu "küçük" ayrıntıdan söz etmedi. Salma Hayek öğrendiğinde ise yılanla dans etmeyi reddetti ancak Tarantino onu bir şekilde ikna etmeyi başardı. Sonuç olarak ise bizlere bu unutulmaz filmden ikonik bir sahne kaldı. Öte yandan Salma Hayek sahnede bir koreografi olmadığını ve tamamen doğaçlama olarak dans ettiğini söylüyor.
4
Scarlett Johansson – Kuş korkusu
Scarlett Johansson – Kuş korkusu
Hollywood'un en güzel kadın oyuncularından olan Scarlet Johansson, We Bought a Zoo filminin çekimleri esnasında kuş fobisi nedeniyle zorluklar yaşadı. Ornitofobi yani kuş korkusuna sahip olan Johansson sette oldukça zor anlar yaşadı.
5
Sylvester Stallone – Yükseklik korkusu
Sylvester Stallone – Yükseklik korkusu
Nam-ı diğer Rambo. Aksiyon sahnelerinin korkusuz cengaverimiz meğer yüksekten korkuyormuş. Yükseklik korkusu olan ünlü yıldız, Cliffhanger filminin İtalyan Alpleri'nde çekileceğini bilmiyordu. Filmin yönetmeni ise Stallone'i nasıl ikna ettiğini şöyle anlatıyor; "Sylvester İtalyan Alpleri'ne ilk geldiğinde 11 bin metrelik zirveye baktı ve buraya kim çıkacak diye sordu. Setimiz burası ve sen çıkacaksın dedim. Bana bakarak, şaka yapıyor olmalısın. Benim yükseklik korkum var. Şimdiye kadar gördüğüm en yüksek yer kovboy çizmelerim yüksekliği dedi."
6
Uma Thurman – Klostrofobi
Uma Thurman – Klostrofobi
Tarantino efsanesi Kill Bill filminin en can alıcı sahnelerinden biri Uma Thurman'ın canlı canlı gömüldüğü sahne. Sahne izleyiciler için olduğu kadar Thurman için de yoğun duygular içeriyordu. Çünkü Uma Thurman'ın klostrofobisi vardı. Thurman ise rolü için şunları söyledi; "Eh, klostrofobiğim, ama canlı gömülmekten korkmak için gerçekten klostrofobik olmanıza gerek yok."
7
Rebel Wilson – Yükseklik korkusu
Rebel Wilson – Yükseklik korkusu
Hoolywood'un yeni yıldızlarından Rebel Wilson'da yüksekten korkanlardan. Pitch Perfect 3 çekimlerinde yükseklik korkusu ile tekrar tekrar yüzleşmek zorunda kalan Rebel Wilson rolü için şöyle diyor; "Gerçekten zor göründüğümü biliyorum ama yüksekliklerden korkuyorum, korktuğum tek şey bu. Ve bu 20 metrelik zıplamayı 10 kez yapmak zorunda kaldım. Ve her defasında kas katı kesilmiştim."
8
Kristen Stewart – Ata binme korkusu
Kristen Stewart – Ata binme korkusu
Stewart, Snow White and the Huntsman'ın çekimleri sırasında ata binmenin onun için oldukça tatsız bir deneyim olduğunu itiraf etti. "Asla bir ata binmek istemiyorum" diyen oyuncu "Onları seviyorum. Bence çok güzeller. Enerjilerini seviyorum. Onların etrafında olmayı seviyorum. Yumuşak burunlarını sevmeyi seviyorum. Onlara ne yapacaklarını söylemekten nefret ediyorum. " şeklinde konuştu.
9
Jake Gyllenhaal – Deve kuşu korkusu
 Jake Gyllenhaal – Deve kuşu korkusu
Jake Gyllenhaal aslında Prince of Persia: The Sands of Time filminin çekimleri sırasında aslında daha önce olmayan bir korku kazandı. Aktör için deve kuşları ile çalışmak son derece zorlayıcıydı. Bu nedenle de onlardan korkmaya başladı. "Deve kuşlarının etrafında gürültü yapmak tehlikeli size saldırabilirler. Bu yüzden doğal olarak dehşete kapıldım. Masum gibi görünüyorlar, ama gerçekten değiller." diyor ünlü aktör.
10
Jennifer Aniston – Su altında durma korkusu
Jennifer Aniston – Su altında durma korkusu
Jennifer Aniston su altında olmaktan korkuyor. Bu korkusu ise çocukluğa dayanıyor. Ünlü yıldız, 5 yaşındayken 3 tekerlekli bisikleti ile bir havuza düşmüş. Bu nedenle de Cake filminin sualtı sahnelerinin çekimlerinde oldukça zorlanmış.
11
Matt Damon – Yılan korkusu
Matt Damon – Yılan korkusu
Usta aktör Matt Damon da yılan korkusu olan kişilerden biri. We Bought a Zoo filmindeki rol arkadaşı Scarlett Johansson ise film çekimleri esnasında Matt Damon'ın yılan korkusu yüzünden oldukça dehşete kapıldığını, terlediğini ve neredeyse ağladığını iddia etti. Damon da bu iddiaları kabul ederek; "Yılanlardan korkuyorum. Scarlett ve çocuklar tarafından onlarla etkileşime girmeye zorlandım." dedi.

Son Dakika Mesleği için canını tehlikeye attı! Ünlü oyuncu Uma Thurman, Kill Bill'in çekimlerinde canlı canlı gömüldü - Son Dakika Magazin


YORUMLAR (4)
Tüm yorumlar için tıklayınız
500
Advertisement