Mesut, 23 Çocuğa Umut Oldu - Son Dakika

Mesut, 23 Çocuğa Umut Oldu

13.11.2014 14:22

Yıldız futbolcu Mesut Özil, Dünya Kupası'ndan kazandığı primi Brezilyalı 23 çocuğun ameliyat masrafı için harcadı.

1
Mesut Özil, Almanya'yla Dünya Kupası'nı kazandıktan sonra aldığı primi Brezilyalı 23 çocuğun ameliyat masraflarını karşılamak için harcadı. Alman yıldız, bu davranışından ötürü Laureus Medya Onur Ödülü'ne layık görüldü.

2
Almanya'nın 2014 Dünya Kupası'nı kazanmasının ardından örnek bir yardım organizasyonuna imza atan Mesut, şampiyonluk primiyle 23 hasta çocuğun ameliyat masraflarını üstlendi. Mesut Özil bu davranışından ötürü Almanya'nın başkenti Berlin'de düzenlenen törende Laureus Medya Onur Ödülü'ne layık görüldü.

3
Törene Mesut Özil'in yanı sıra Alman futbolcu Erik Durm, eski kaleci Jens Lehmann ve Franz Beckenbauer de katıldı. Aldığı ödülden ötürü duyduğu mutluluğu paylaşan Mesut, yardım çalışmalarına devam edeceğini söyledi.

4
Mesut, "Yaptığım iş insanlara yardım etmeyi kolaylaştırıyor. Futbolcular büyük paralar kazanıyor. Çocuklara yardım etmek, onların daha rahat bir hayata ulaşmalarını sağlamak beni motive ediyor. Daha fazla çocuğu mutlu edebilmek için sahada elimden geleni yapmaya devam edeceğim. İleride başka projelere de imza atmak istiyorum" dedi.

5
6
7
8
9

Son Dakika Mesut, 23 Çocuğa Umut Oldu - Son Dakika Spor


YORUMLAR
500
Advertisement