Metabolizmayı Hızlandıran Besinler - Son Dakika

Metabolizmayı Hızlandıran Besinler

1
Yağ yakıcı özelliği olan bir dizi yiyecek bulunur. Bu besinler zayıflamanızda sizin en büyük yardımcınız olacaktır.

2
Kırmızı fasulye: Protein ve lif açısından çok zengindir ve hiç yağ içermez. Kırmızı fasulyede karın bölgesindeki yağları yakmaya yardımcı olan flavonoidler bulunmaktadır.
3
Göbek yağlarına karşı armut: Ne kadar tatlı ve sulu olursa olsun armut lif açısından zengin ve kalori yönünden fakir bir besindir. Bu sayede her öğünde rahatlıkla tüketebileceğiniz bir meyvedir. Ayrıca armutta özellikle karın bölgesinde depolanan “hayvansal” yağların yakımını hızlandıran antioksidanlar bulunmaktadır.
4
Patlamış mısır dahi kilo verdiriyor! Tatlandırılmamış ve tuzsuz patlamış mısır garip görünmesine rağmen yağ yakıcı özelliğe sahiptir. Çünkü tam tahıllardan olan mısır genel sağlık için yararlı olmasının yanı sıra göbek bölgesindeki yağların yakımına da yardımcı olur.Yağ yakımını hızlandıran başka bir ürün de limon suyu ekstresi içeren limon kapsülüdür ! Bu doğal yağ yakıcılarından faydalanabilirsiniz.

5
Patates en büyük dostunuz: Patates salatası mayonez veya kremasız yapıldığı takdirde hem sizi tok tutar hem de içerdiği sindirimi kolaylaştırıcı liflerle yağların yakılmasını hızlandırır. Patatesin daha etkili olabilmesi için ise haşladıktan sonra soğumasını bekleyin. Sirke gibi bir sos ile birlikte haşlanmış soğuk patatesler aynı zamanda iştahınızı da kapatacaktır.

6
Fındık ve fıstık: Bu türdeki yemişlerin yapısının yarısı yağdan oluşsa da doymamış olduğu için obeziteye karşı vücudun yanındadır.

Haber Yayın Tarihi: 01.07.2011 14:30

Son Dakika Metabolizmayı Hızlandıran Besinler - Son Dakika

YORUMLAR

Diğer Galeriler

Libidoyu tavan yaptırıyor! İşte afrodizyak etkili yiyecekler Lise öğrencisi, uyuşturucu almak istediği 4 kişi tarafından cinsel istismara uğrayıp öldürüldü İntikam almak isteyen çalışan, amirinin kahvesine kimyasal madde koydu Kimi partnerinin kalçalarına dokundu kimi konuğunun pantolonunu indirdi! İşte Türk televizyon tarihinden 12 skandal an Asırlık sır bir türlü çözülemiyor! Bu adada herkes 100 yıldan fazla yaşıyor