Son Dakika Haberleri: Metal Efsanesi Lemmy Kilmister Hayatını Kaybetti

Metal Efsanesi Lemmy Kilmister Hayatını Kaybetti

4 yıl önce

1
İngiliz heavy metal grubu Motörhead'in kurucusu bas gitarist, solist ve besteci Lemmy Kilmister, kendisine kanser teşhisi konulmasından 2 gün sonra 70 yaşında yaşamını yitirdi!

2
Motörhead grubu adına açıklama yapan menajer Andrew Goodfriend, kansere yenik düşen Lemmy Kilmister'ın, (gerçek adı Ian Fraser Kilmister), hastalığını ölümünden sadece 2 gün önce, 26 Aralık'ta öğrendiğini söyledi.

3
Grubun Facebook sayfasından yapılan açıklamada yine aynı bilgiye yer verilirken, Lemmy'nin evde en sevdiği video oyununun karşısında otururken hayatını kaybettiği belirtildi.

4
'Lemmy' ismiyle tanınan Kilmister, 1970'lerde Hawkwind grubuyla başladığı müzik hayatına 1975'te kurduğu ünlü Motörhead grubuyla devam etmiş,

5
'Ace of Spades' gibi efsane eserlere imza atmıştı.

6
Ünlü bıyığıyla sıradışı bir tarzı olan ve heavy metal müziğin gelişmesine büyük katkı sağlayan Kilmister, Motörhead grubu altında 24 albüm çıkardı. 2010'da çıkmış olan 'Lemmy the Movie' filminde de kendisi anlatılmaktadır.

7
Motörhead, 2004 yılında Grammy'de En İyi Metal Performansı ödülü almıştı.

8Haber Yayın Tarihi: 29.12.2015 10:26 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

Bir zamanlar güzelliğiyle mest ediyordu! Prenses Caroline son haliyle şaşırttı Herkes bilmez! Büyükanıt, totemiyle bakın Fener'i nasıl şampiyon yaptı 83'lük İngiliz'in, emeklilik oyunu! Türkiye'de gününü gün ederken ülkesini dolandırdı Canlı yayında skandal! 74'lük kocasını, 60 yaşındaki adamla duşta aldattı Kuruluş Osman'ın Ayşe Hatun'u Açelya Özcan, yatak pozuyla nefes kesti!