Son Dakika Haberleri: Mezar Soyguncularına Büyük Şok!

Mezar Soyguncularına Büyük Şok!

8 yıl önce

1
Çin'de arkeolojik değeri olan kalıntılar toplamak için girdikleri mezarda, soyguncuları büyük bir şok bekliyordu.
2
İçinde paha biçilmez değerde antikalar olduğunu düşündükleri çuvalı açan soyguncular, karşılarına çok iyi korunmuş 130 yıllık bir mumya çıkınca korkudan arkalarına bile bakmadan kaçtılar.
3
Derisi ve dişlerine kadar çok iyi durumda korunan mumya, Qing Hanedanı zamanında Han etnik grubuna ait saç şeklini bile günümüze taşımayı başarmış görünüyor.
4
Uzmanlar, o dönemde bu saç şeklinin zorunlu olduğunu, buna uymayan erkeklerin ve saçları bu şekilde kesmeyen berberlerin "ihanet"le suçlandıklarını belirtiyorlar.
5
Çin'de mezar soyguncularına karşı ağır cezalar uygulansa da, ülkedeki her 10 lahitten birinin soyguncular tarafından bozulup, talan edildiği tahmin ediliyor.
6
7
8
9
10
11Haber Yayın Tarihi: 23.03.2012 10:33 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

Gören şaka yaptığını sanıyor! Vücut geliştirici adam, şişme kadınla evleniyor Bekaret sahnesiyle olay olan Zalim İstanbul'un Ceren'i, Twitter'da TT oldu Yeşilçam yıldızı Ahu Tuğba'nın, ABD'de siyaset okuyan kızının mesleğini duyan şoke oluyor! Güzel model Bella Hadid, Instagram'da şeffaf kıyafetiyle fotoğraf paylaştı! Beğeni butonu çöktü Sevgilisine bile genç kızlar ayarlıyordu! Şimdi istismarla suçlanan Kraliçe Elizabeth'in oğlunu savunacak