Mezar Soyguncularına Büyük Şok! - Son Dakika

Mezar Soyguncularına Büyük Şok!

23.03.2012 10:33

1
Çin'de arkeolojik değeri olan kalıntılar toplamak için girdikleri mezarda, soyguncuları büyük bir şok bekliyordu.
2
İçinde paha biçilmez değerde antikalar olduğunu düşündükleri çuvalı açan soyguncular, karşılarına çok iyi korunmuş 130 yıllık bir mumya çıkınca korkudan arkalarına bile bakmadan kaçtılar.
3
Derisi ve dişlerine kadar çok iyi durumda korunan mumya, Qing Hanedanı zamanında Han etnik grubuna ait saç şeklini bile günümüze taşımayı başarmış görünüyor.
4
Uzmanlar, o dönemde bu saç şeklinin zorunlu olduğunu, buna uymayan erkeklerin ve saçları bu şekilde kesmeyen berberlerin "ihanet"le suçlandıklarını belirtiyorlar.
5
Çin'de mezar soyguncularına karşı ağır cezalar uygulansa da, ülkedeki her 10 lahitten birinin soyguncular tarafından bozulup, talan edildiği tahmin ediliyor.
6
7
8
9
10
11

Son Dakika Mezar Soyguncularına Büyük Şok! - Son Dakika


YORUMLAR

Diğer Galeriler

Temelini Cumhurbaşkanı Erdoğan atmıştı! İşçilerin ilmek ilmek işlediği kırmızı küre ortaya çıktı Ekmek Teknesi'nin Sonnur'u yıllar sonra ortaya çıktı! Yaptığı itirafla gönülleri fethetti Kalpleri durma noktasına geldi! Survivor'da masaj yaptıracağını sanan ünlüler, ecel teri döktü Biz donarken o açıldıkça açıldı! Alemin Kralı Oben, iç çamaşırıyla dışarı çıkıp poz verdi Ne zaman oluştuğu bilinmiyor! Burası Akdeniz'in aşağı dünyaya açılan kapısı