Mezar taşı sandılar, penis heykeli olduğu ortaya çıktı! - Son Dakika

Mezar taşı sandılar, penis heykeli olduğu ortaya çıktı!

01.10.2019 10:43

İsveç'te, arkeologların bulduğu 2 bin 500 yıllık yapı, ilk olarak mezar taşı sanılsa da, sonrasında üreme ritüelleri için yapılan bir penis heykeli olduğu ortaya çıktı.

1
İsveç'te, Bronz Çağı'na ait olduğu tahmin edilen bir mezarın, 2 bin 500 yıllık penis şekli verilmiş taş olduğu ortaya çıktı.

2
İsveç'in Rollsbo bölgesinde şans eseri bulunan 'penis heykeli'nin üreme ritüelleri için kullanıldığı düşünülüyor. Yarım metre uzunluktaki taş, önce Bronz Çağı'na ait bir mezar sanıldı.
3
Ancak arkeologlar, "Böyle bir kontekste bu kadar açık şekilde penisi andıran bir yapı, üreme ritüeline inanan bir kült olduklarına işaret ediyor." ifadelerini kullanarak bunun aslında bir mezar taşı olmadığını açıkladı.
4
Şekil verilmiş taş, küçük bir toplanma yerini andıran merkezin ortasında bulunuyor. Aynı yerde taştan yapılmış bir çekiç ile hayvan kemikleri de yer alıyor.
5
Avrupa'da, Hristiyan öncesi döneme ait yüzlerce penis şeklinde taş bulunuyor.
6
Kazı çalışmalarını yürüten arkeolog Ängeby " Bunun ereksiyon halindeki bir penis olmasının sebebinin kısırlık için düzenlenen bir kurban ayini olduğunu inanıyorum" şeklinde açıklamada bulundu.
7
O dönemlerde, bolluk, bereket ve üremenin devamı adına insan ve hayvanların kurban edildiği ve erkekliğin gücünü temsil ettiğine inanılan bu yapıların etrafında çeşitli ritüeller yerine getiriliyordu.
8
9

YORUMLAR (12)
Tüm yorumlar için tıklayınız
500

Son Dakika Mezar taşı sandılar, penis heykeli olduğu ortaya çıktı! - Son Dakika


Advertisement