Mezar taşı sandılar, penis heykeli olduğu ortaya çıktı! - Son Dakika

Mezar taşı sandılar, penis heykeli olduğu ortaya çıktı!

01.10.2019 10:43

İsveç'te, arkeologların bulduğu 2 bin 500 yıllık yapı, ilk olarak mezar taşı sanılsa da, sonrasında üreme ritüelleri için yapılan bir penis heykeli olduğu ortaya çıktı.

1
İsveç'te, Bronz Çağı'na ait olduğu tahmin edilen bir mezarın, 2 bin 500 yıllık penis şekli verilmiş taş olduğu ortaya çıktı.

2
İsveç'in Rollsbo bölgesinde şans eseri bulunan 'penis heykeli'nin üreme ritüelleri için kullanıldığı düşünülüyor. Yarım metre uzunluktaki taş, önce Bronz Çağı'na ait bir mezar sanıldı.
3
Ancak arkeologlar, "Böyle bir kontekste bu kadar açık şekilde penisi andıran bir yapı, üreme ritüeline inanan bir kült olduklarına işaret ediyor." ifadelerini kullanarak bunun aslında bir mezar taşı olmadığını açıkladı.
4
Şekil verilmiş taş, küçük bir toplanma yerini andıran merkezin ortasında bulunuyor. Aynı yerde taştan yapılmış bir çekiç ile hayvan kemikleri de yer alıyor.
5
Avrupa'da, Hristiyan öncesi döneme ait yüzlerce penis şeklinde taş bulunuyor.
6
Kazı çalışmalarını yürüten arkeolog Ängeby " Bunun ereksiyon halindeki bir penis olmasının sebebinin kısırlık için düzenlenen bir kurban ayini olduğunu inanıyorum" şeklinde açıklamada bulundu.
7
O dönemlerde, bolluk, bereket ve üremenin devamı adına insan ve hayvanların kurban edildiği ve erkekliğin gücünü temsil ettiğine inanılan bu yapıların etrafında çeşitli ritüeller yerine getiriliyordu.
8
9

Son Dakika Mezar taşı sandılar, penis heykeli olduğu ortaya çıktı! - Son Dakika


YORUMLAR (12)
Tüm yorumlar için tıklayınız

Diğer Galeriler

Dev timsah 8 yaşındaki çocuğu yuttu! Cansız bedeni, hayvanın içinden feryatlarla çıkarıldı 19 yaşındaki genç kız, hamile olduğunu tuvalette doğum suyu gelince anladı Bu kareleri görmediniz! İşte Yeşilçam efsanelerinin ölmeden önceki son görüntüleri Duygulanmamak elde değil! Atatürk'ün daha önce hiç görülmemiş fotoğrafı tam 91 yıl sonra ortaya çıktı Bu manzara hem acının hem şehadetin habercisi! 11 yiğidimizin evleri al bayraklarla donatıldı