Mezarda bile rahat yok! Her yıl mezardan çıkardıkları ölülerine sigara içiriyorlar - Son Dakika

Mezarda bile rahat yok! Her yıl mezardan çıkardıkları ölülerine sigara içiriyorlar

27.08.2020 09:31

Endonezya'nın Güneyinde yaşayan Toraja Kabilesi'nin üyeleri, her yıl geleneksel olarak ölülerini mezardan çıkarıp, yeni elbiseler giydirerek ölülerine sigara içiriyorlar.

1
İnanç, kültürlerin belkide ayrılmaz bir parçası. Doğarken, yaşarken ve ölürken hayatın her adımında etkili olan inanç bazı ülkelerde ve kabilelerde bize göre ilginç ama onlara göre normal ritüellerini de beraberinde getiriyor. Örneğin ölülerini her yıl mezardan çıkarıp yeni elbiseler giydirdikten sonra sigara içiren Toraja Kabilesi gibi.
2
Kabile üyeleri ölülerini yıllık olarak çıkarıp eski elbiselerini yenileriyle değiştirmenin kendilerine şans getireceğine inanıyor.
3
Kabile üyeleri bakımlarını yaptıkları aile üyeleri ile aile fotoğrafı çektiriyor.
4
İki milyon üyesi olan kabile üyelerinin büyük bir çoğunluğu doğu Sulawesi bölgesinde yaşıyor.
5
Ölülerin ruhlarının evde kaldığına inanan kabile üyeleri, ölülerine yemek veriyor, su içiriyor, elbiselerini değiştiriyor ve yaşarken sigara içen ölmüşlerine sigara içiriyor.
6
Ölüler bir kaç hafta yeni elbiseleriyle bekletildikten sonra tekrar mezarlarına konuluyor. Kabile üyeleri ayrıca ölmüşleri ile sohbet ediyor.
7
Bu gelenek her yıl temmuz ağustos ve eylül aylarında yapılır.
8
9
10
11

Son Dakika Mezarda bile rahat yok! Her yıl mezardan çıkardıkları ölülerine sigara içiriyorlar - Son Dakika


YORUMLAR (45)
Tüm yorumlar için tıklayınız

Diğer Galeriler

Neslihan Atagül'den "Yayılacaksa aşk yayılsın" pozu Gösteriş meraklısı Şeyma iş başında! Milyarder sevgilisi uçak kapattı, o da paylaştı Sevgilisiyle en özel anlarını paylaşan Kourtney Kardashian'a tepki yağdı: Yatak odanız yok mu? Gönül Dağı'nın güzeller güzeli Dilek'i pozlarıyla Instagram'ı kasıp kavuruyor Arka Sokaklar'ın yıldızı aşk sarhoşu! Bu halde yakalanınca utançtan yerin dibine girdiler