Michael Jackson'ın Ruhu İçin - Son Dakika

Michael Jackson'ın Ruhu İçin

03.07.2010 15:28

1
MARDİN'in Midyat İlçesi'ne bağlı Habsunnes Köyü'nde oturan ve geçen yıl hayranı oldukları Michael Jackson için gıyabında cenaze namazı kılan Mıhellemiler, Mıhellemice, Kürtçe, Türkçe, Arapça ve İngilizce kaside ve ilahilerin yer aldığı mevlit okuttu.

2
Habsunnes Köyü'nde bulunan ‘Mıhellemi Dinler, Diller ve Medeniyetler Arası Diyalog Derneği' tarafından organize edilen ve 1 hafta süren anma etkinliğinin son gününde Michael Jackson için okutulan mevlite 1000 kişi katıldı.
3
Geçen yıl 26 Haziran'da yaşamını yitiren Michael Jackson'u anmak için Mardin'in Midyat İlçesine bağlı Habsunnes Köyü'nde bulunan dernek tarafından düzenlenen anma etkinliği 1 hafta sürdü. Etkinliklere katılanlara Michael Jackson'un ‘Ay yürüyüşü' hareketinin basılı olduğu tişörtler dağıtıldı, dernek binasında Jackson'un beğenilen slow şarkıları eşliğinde, yaşamını anlatan sinevizyon gösterisi yapıldı. Son günde Mıhellemice, Kürtçe, Türkçe, Arapça ve İngilizce mevlit okutuldu.
4
Yaklaşık 1000 kişinin katıldığı mevlide katılanlara üzerinde Türkçe, ‘Allah Seni Korusun', ‘Seni asla unutmayacağız', İngilizce ‘God be with you', Kürtçe ‘Em te jı bir nakin' ve Arapça ‘Allah ikun meık' yazıları bulunan tişörtler dağıtıldı. Mevlit kapsamında 3 keçi ve 5 koyun kesilip, misafirlere yöresel yemekler ikram edilirken, Mevlitli anma etkinlikleri Michael Jackson'un danslarını içeren konseri ile sona erdi.

5
6
7
8
9

Son Dakika Michael Jackson'ın Ruhu İçin - Son Dakika


YORUMLAR

Diğer Galeriler

7 yıl önce ölen babasının görüntülerini Google Earth'de bulan adam hüznünü sosyal medyada paylaştı Yeşilçam'ın vamp güzelinin olaylı gecesi! Gerdeğe girmeyince evin içinde kıyamet kopmuş Arjantin'de 98 milyon yıllık dinozor fosili bulundu! Yeryüzünün en büyüğü Kendilerini işkenceyle öldürüyorlar! Canlı canlı mumyalanan rahipler görenleri ürkütüyor Bu halini hatırlayan yok! Şimdi İtalyanları peşinden sürüklüyor