Michael Jackson'ın Son Fotoğrafı - Son Dakika

Michael Jackson'ın Son Fotoğrafı

26.06.2009 10:02

1
Popun kralı Michael Jackson'ın ani ölümü tüm dünyada müthiş tepkilere yol açarken, otopsi raporundan da ilk detaylar sızmaya başladı. Bu detaylar da en az ani ölümü kadar şok edici... Ünlü starın ölümünden sadece bir gün önce 'Reflex' ajansı tarafından çekilmiş fotoğrafları da ortaya çıktı. Michael Jackson prova sırasında görünüyor. Bu durumda ani ölümü daha da esrarengiz bir hal alıyor.

2
İlk otopsi raporu henüz açıklanmadı. Jackson'ın ailesi ise bağımsız bir patolog tarafından yapılacak ikinci otopsiyi istedi. İkinci otopsi de yapıldı ama o da henüz açıklanmadı. Ünlü starın ölümü böylelikle esrarını korumaya devam ediyor.

Ancak bugün, ilk otopsinin detayları medyaya sızdı. Amerikan internet sitelerinde ve bazı televizyon kanallarında bu ilginç ayrıntılar tartışılmaya başlandı.

İşte otopsi raporundan sızan şok edici detaylar:

3
4
5
6
7
8
26 Haziran 2009 saat 01.21'de (TR saati ile) Michael Jackson'ın kalp durması sonucu hayata veda ettiği açıklandı. Öğle saatlerinde nefes darlığı şikayeti ile UCLA Tıp Merkezi'ne alınan ve bir süre sonra komaya giren ünlü sanatçının kalbinin durduğu ve tüm müdahalelere rağmen kurtulamadığı söylendi.
9
2008 Şubat ayında Michael Jackson Thriller albümünün 25. yılı şerefine Thriller 25'i yayımladı. Thriller 25, Amerika'da 2, Birleşik Krallık'ta 3. sıraya ulaştı.
10
2001'de Jackson, 13 ülkenin pop müzik listesinde bir numaraya oturacak olan 'Invincible''ı çıkardı.[63] 'You Rock My World', 'Cry' ve 'Butterflies' gibi hit teklilerle piyasalarda fırtına gibi esti. Ancak, albüm çıkmadan önce, ünlü yıldızın, Sony Müzik'in sahibi Tommy Mottola'yı, süresi dolmak üzere olan kontratlarını yenilemeyeceği doğrultusunda uyarmasına rağmen, Jackson'la şirketin arası açıldı.
11
1991'de, Jackson, müzik şirketini değiştirerek astronomik bir rakamla Sony'le sözleşme imzaladı. 15 yıllık bir sürece ve altı albüm ile bir film çalışmasına dayanan kontrat, Michael'e sağladığı ekonomik getiriyle, adından çok söz ettirdi. Aynı yılın Kasım ayında, sanatçının yeni albümü 'Dangerous' piyasaya çıktı.
12
1982 yılı, ünlü pop yıldızı için neredeyse bir dönüm noktası oldu. Jackson'ı hemen hemen bugün bulunduğu noktaya getiren ve efsaneleştiren albüm, 'Thriller', Epic Records'tan yine Quincy Jones prodüktörlüğünde müzikseverlerin beğenisine sunuldu. Genellikle arka arkaya, tekli halinde piyasaya sürülen albümün 'Wanna Be Startin' Somethin'', 'Billie Jean', 'Beat It'i de içeren her şarkısı hit oldu ve müzik tarihinde tüm zamanların en yüksek satış rakamına ulaşarak rekor kırdı.
13
Dünya çapında ses getiren birçok hit parçayı içinde barındıran bu albüm, inanılmaz satış rakamlarına ulaşarak, Michael'ı pop müzik ve eğlence dünyasının idolü haline getirecek; sanatçıya ilk önemli ödüllerini kazandırmaya başlayacaktı.1980 yılında, American Music Awards tarafından 3 dalda ödüle layık görülen albüm, birçok liste başarı ödülünün de sahibi oldu. Aynı yılın Şubat ayına gelindiğinde, Michael 'En İyi R&B Erkek Vokal' dalında ilk Grammy ödülünü aldı.
14
1978'e gelindiğinde ise Jackson'ın, korkuluğu canlandırdığı 'The Wiz' adlı müzikal filmde, rol aldı. Müzikalde kullanılacak olan şarkıları aranje eden Quincy Jones'la Michael'ın yolları kesişti. Film prodüksiyon aşamasındayken, Jackson'la Jones oldukça uyumlu bir ortaklık kurdular ve Michael'in bağımsız ilk solo albümünü birlikte yapmak için anlaştılar. Böylece 1979'da, ünlü şarkıcının ilk bağımsız solo albümü olan 'Off the Wall', Jones'un prodüktörlüğünde Epic Records'tan çıktı.
15
29 Ağustos 1958 tarihinde, Amerika'nın Indiana eyâletinin, Gary şehrinde doğdu.[8][9] Dokuz çocuklu bir ailenin yedinci üyesi olarak dünyaya gelen sanatçının tam adı, Michael Joseph Jackson'dır. Sanatçı, babasının kurduğu Jackson 5 grubunda 1971 yılında henüz 11 yaşındayken müzik yaşamına atılmıştır.
16
1987'de, pop yıldızı, 'Bad' albümüyle müzikseverlerin karşısına çıktı. Albümün tanıtımından sonra Jackson, yine Pepsi sponsorluğunda, 16 ay gibi oldukça uzun bir zaman alacak ilk solo dünya turnesine çıkarak hayranlarıyla buluştu; 123 konser verdi.Dönüşündeyse, Bad şarkısına, Martin Scorsese yönetmenliğinde 18 dakikalık, yine kısa film niteliğinde bir klip çekildi. Ancak klipteki yeni Michael Jackson görüntüsü, neredeyse şarkıdan daha çok konuşulur hale geldi.
17
Çünkü ünlü şarkıcının hem yüzünde, hem de ten renginde çok belirgin ve şaşırtıcı değişiklikler vardı. Medya, sanatçının, zenci olmaktan utandığı için ten rengini beyazlatmaya çalıştığı, burun estetiği, alın kaldırma ve dudak inceltme operasyonu gibi birçok ameliyat geçirdiği iddialarını ortaya attı.Ancak ünlü şarkıcı, 1988 yılında kendi yazmış olduğu Moonwalk adlı otobiyografisinde, sadece iki tane estetik operasyon yaptırdığını açıkladı.
18
Müzik dünyasının efasne yıldızı Michael Jackson'ın beklenmedik ölümü tüm dünyayı şoke etti. Ancak

internete düşen son görüntüsü bir başka şok etkisi yarattı

19
20
Jackson'ın Neverland adını verdiği malikanesi

21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
34

Son Dakika Michael Jackson'ın Son Fotoğrafı - Son Dakika

YORUMLAR

Diğer Galeriler

Canlı yayında bilerek göğüslerini gösteren jüri üyesi kızlarıyla birbirine girdi! Sebep yine aynı Çıplak fotoğraflarını satan modeli şaşırtan talep! En çok o pozu istiyorlar "Her seferinde yıkıyorum" demişti! Cardi B, taharet temizliği için asistan tutmuş Sorumsuzca davrananların eseri! İstanbul'un bir ilçesinde kediler 'Şirinler'e döndü Boyları 12 metre kiloları 50 ton! 2 bin yıldır öylece duruyorlar