Migingo Adası İki Hükümet Arasında Paylaşılamıyor - Son Dakika

Migingo Adası İki Hükümet Arasında Paylaşılamıyor

23.10.2014 12:34

1
Balık hazinesi gizli küçücük bir ada. Bir futbol sahasının yarısı büyüklükte olan ve üzerinde bin 500 kişi yaşayan Migingo Adası zengin balık kaynaklarına sahip.

2
İç içe barakaların kapattığı adanın sıradışı görüntüsü, hiç kimsenin yaşamadığı komşu Piramit Adası'ndan çekildi.

3
Resmi kaynaklarda Kenya'ya ait gözüken ama Uganda hükümeti tarafından, kendi sularında olduğu iddia edilen ada, balıkçılara günlük 300 dolar gelir sağlıyor.

4
Migingo adasında yaşam teneke kaplı barınaklarda geçiyor.

5
Migingo adasının hemen 200 metre kuzeyinde Usingo adında bir başka ada daha var.

6
Sık yeşillik ve yaşam şartlarından dolayı yaşam için pek tercih edilmiyor.

7
Uganda, resmi olarak Kenya sınırları dahilinde bulunan adanın kendi sınırlarına ait olduğunu öne sürüyor.

8
Bu anlaşmazlık eJambonews internet sitesinin haberine göre; balıkçıların korsan avlananları şikayet etmesi üzerine Uganda hükümetinin yardım eli uzatmasıyla başladı.

9
Fakat, Uganda'nın adaya kendi bayrağını asması üzerine Kenya hükümeti devreye girdi ve adaya yeniden Kenya bayrağı astı.

10
Bu anlaşmazlık adada yaşayan insanların zor koşullarda bir hayat sürmesine neden oluyor. Bir yandan iki hükümet arasında paylaşılamazken bir yandan korsan balıkçıların olması adanın gelirlerini ve geçim kaynaklarını olumsuz yönde etkiliyor.

11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27

Son Dakika Migingo Adası İki Hükümet Arasında Paylaşılamıyor - Son Dakika


YORUMLAR

Diğer Galeriler

Nefise Karatay'la çıplak pozlarından pişman olan Mali'den bir itiraf daha: Kandırıldık Beklenmedik kaza! Ivanka Trump sörf tahtasıyla oğlunun yüzüne çarptı Yalanlasalar da kameralardan kaçamadılar! Sibel Can ve Emir Sarıgül aşkı belgelendi Bayram paylaşımları art arda geldi! Tarkan ve Cem Yılmaz'ın pozlarına beğeni yağıyor Takipçilerinin bayramını bornozlu pozuyla kutlayan Fahriye Evcen eleştirilerin hedefi oldu
Advertisement