Son Dakika Haberleri: Migingo Adası İki Hükümet Arasında Paylaşılamıyor

Migingo Adası İki Hükümet Arasında Paylaşılamıyor

6 yıl önce

1
Balık hazinesi gizli küçücük bir ada. Bir futbol sahasının yarısı büyüklükte olan ve üzerinde bin 500 kişi yaşayan Migingo Adası zengin balık kaynaklarına sahip.

2
İç içe barakaların kapattığı adanın sıradışı görüntüsü, hiç kimsenin yaşamadığı komşu Piramit Adası'ndan çekildi.

3
Resmi kaynaklarda Kenya'ya ait gözüken ama Uganda hükümeti tarafından, kendi sularında olduğu iddia edilen ada, balıkçılara günlük 300 dolar gelir sağlıyor.

4
Migingo adasında yaşam teneke kaplı barınaklarda geçiyor.

5
Migingo adasının hemen 200 metre kuzeyinde Usingo adında bir başka ada daha var.

6
Sık yeşillik ve yaşam şartlarından dolayı yaşam için pek tercih edilmiyor.

7
Uganda, resmi olarak Kenya sınırları dahilinde bulunan adanın kendi sınırlarına ait olduğunu öne sürüyor.

8
Bu anlaşmazlık eJambonews internet sitesinin haberine göre; balıkçıların korsan avlananları şikayet etmesi üzerine Uganda hükümetinin yardım eli uzatmasıyla başladı.

9
Fakat, Uganda'nın adaya kendi bayrağını asması üzerine Kenya hükümeti devreye girdi ve adaya yeniden Kenya bayrağı astı.

10
Bu anlaşmazlık adada yaşayan insanların zor koşullarda bir hayat sürmesine neden oluyor. Bir yandan iki hükümet arasında paylaşılamazken bir yandan korsan balıkçıların olması adanın gelirlerini ve geçim kaynaklarını olumsuz yönde etkiliyor.

11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27Haber Yayın Tarihi: 23.10.2014 12:34 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

Sivas'ta şaşkına çeviren görüntü! Gören 'Çin Seddi gibi' diyor MasterChef'in yakışıklı İtalyan şefi Danilo Zanna'nın eşi Türk çıktı! Sen Anlat Karadeniz'in yıldızı İrem Helvacıoğlu'nun kardeşine bakın! İkizi gibi Ünlü oyuncudan olay itiraf: İntikam almak için kocasıyla yattım! 194 yıl önce resmedildiği gibi! Sel suları kanallar şehri Venedik'in canına okudu