Mike Tyson Hayatıyla İlgili Çarpıcı İtirafta Bulundu - Son Dakika

Mike Tyson Hayatıyla İlgili Çarpıcı İtirafta Bulundu

31.10.2014 18:19

Dünyaca ünlü efsane boksör Mike Tyson çarpıcı bir itirafta bulunarak herkesi şaşırttı. Tyson çocukluğunda cinsel istismara uğradığını açıkladı.

1
Efsane boksör Mike Tyson, ABD'de katıldığı bir radyo programında, çocukken tanımadığı bir adamın cinsel istismarına uğradığını açıkladı.

2
Gelmiş geçmiş en iyi boksörler arasında gösterilen Mike Tyson şok bir itirafta bulundu. O dönem 7 yaşında olduğunu ve kendisini savunamadığını söyleyen Iron Mike (Demir Mike) lakaplı emekli boksör, "Beni sokakta yakalayıp kaçırdı, dövdü ve taciz etti. Bir daha o adamı görmedim. Bahsettiğim olayı 41 yıl önce yaşadım" ifadelerini kullandı.

3
Boks kariyeri başarılarla dolu olduğu kadar skandallarla da dolu olan eski ağır siklet boks şampiyonu, 1990 yılında ABD Güzellik Kraliçesi'ne tecavüz ettiği gerekçesiyle 3 yıl cezaevinde yatmıştı. Tyson, bu olayı kabul etmemiş, kendi rızalarıyla ilişkiye girdiklerini savunmuştu.

4
Mike Tyson, 1997 yılında Evander Holyfield ile yaptığı unvan maçının 3. raundunda rakibinin kulağını ısırarak koparmıştı.

5
Mike Tyson boks tarihinde tüm zamanların en asi oyuncusu olarak tanınmaktadır. Lakabı "Demir Mike"tır.

6
1,80 cm boyunda ve 98–100 kg ağırlığındaki boksör Mart 1985'te yaptığı ilk profesyonel maçında rakibini 1. rauntta 8. saniyede nakavtla yendi. 20 yaşında dünyanın en büyük boksörleri arasında adı geçmeye başladı ve kısa süre sonra Dünya Ağır Sıklet Boks Şampiyonluğu unvanını kazandı.

7
Aynı zamanda en genç ağır siklet boks şampiyonu oldu. Rakibi olan Trevor Berbick'i 2. rauntta nakavt etmiştir. Mike Tyson 1988 yılında bir başka dev Larry Holmes'u da nakavt etmiştir. Çenesi oldukça sağlam, ve hiç nakavt olmamış olan Larry Holmes, Mike Tyson karşısında 4 raunt dayanabildi.

8
Yine 1988 yılında bir başka çenesi sağlam ve hiç yenilmemiş, nakavt olmamış Michael Spinks'se karşı da galibiyet kazanmıştır. Mike, 1. rauntta nakavt etmiştir. 1990'a kadar yaptığı 37 maçın tamamını kazanan Tyson, ilk mağlubiyeti 1990 yılında Buster Douglas ile yaptığı karşılaşmada aldı ve WBC, WBA, IBF kemerlerini kaybetti.

9
Aynı yıl, ABD Güzellik Kraliçesi'ne tecavüz olayı, Mike Tyson'ın skandallar zincirinin ilk ve en önemli halkasıydı. Bu suçlamadan 3 yıl hapis ile cezalandırılmıştır. Bu suçtan girdiği hapishanede Müslüman oldu ve Malik Abdülaziz ismini aldı.

10
Cezası biter bitmez bir barda çıkardığı kavga yüzünden kendisini tekrar mahkemede buldu. Yumrukları kadar, yasa dışı olaylarıyla da anıldı. Dünya Boks Konseyi (WBC) ve Dünya Boks Birliği'nin (WBA) Ağır Siklet Şampiyonluğu unvanlarını elde etti. 1996'da Holyfield'a yenilerek WBA unvanını kaptırdı.

11
1997'de Evander Holyfield ile yaptığı unvan maçının üçüncü raundunda rakibinin kulağını kopardığı gerekçesiyle diskalifiye edildi. İki yıl men cezası olan Tyson'ın Ohio eyaletinde ömür boyu boks yapması yasaklandı. Tyson, 1999 yılında tekrar ringlere döndü.

12
11 Haziran 2005'te, boks dünyasını şok ederek, kariyerinde ilk defa, İrlandalı Kevin McBride ile yaptığı karşılaşmanın yedinci raundunda, ringden çekildi. Yaptığı son dört maçın üçünü kaybeden Tyson, boksu maça çıkmadan önce bırakma kararını verdiğini söyledi. Tyson, "Artık tükendim. Kalbimde boks yapma isteği ve cesareti kalmadı" dedi.

13
14
15
16
17
18

Son Dakika Mike Tyson Hayatıyla İlgili Çarpıcı İtirafta Bulundu - Son Dakika Spor


YORUMLAR
500
Advertisement