Milad-ı Nebi Mutluluğu - Son Dakika

Milad-ı Nebi Mutluluğu

25.01.2013 13:44

1
Pakistan, Hz. Muhammed'in doğum gününü 3 gün 3 gece süren etkinliklerle kutluyor.
2
180 milyonu aşkın nüfusuyla dünyadaki en büyük ikinci İslam ülkesi olan Pakistan'da, Hz. Muhammed'in doğum günü kutlamaları dolayısıyla kamu binaları, camiler, meydanlar, cadde ve sokaklar ışıklandırılırken, havai fişek gösterileri, motosiklet ve araç konvoyları düzenlenerek Peygamber'in dünyaya gelişi büyük coşkuyla kutlanıyor.
3
Pakistan'da perşembe günü başlayan kutlamalar cuma namazı sonrası düzenlenen etkinliklerle zirveye çıktı
4
Ülkede her yıl olduğu gibi bu yıl da Milad-ı Nebi kutlamaları için halk dün gecenin bir kısmını sokaklarda eğlenerek geçiriyor.
5
Milad-ı Nebi gecesi için rengarenk lambalarla aydınlatılan sokak, meydan ve ibadethaneleri görmek ve etkinliklere katılmak isteyenler, tüm aile mensuplarıyla bu mekanlara akın ediyor.
6
Cami, mescit ve trafiğe kapatılmış cadde ve sokaklarda düzenlenen programlarla Hz. Muhammed'in dünyaya gelişinin sevinci yaşanırken, kutlamaların yapıldığı alanlara gül yaprakları döküldü, güzel kokular dağıtılıyor.
7
Bazı camilerde gün doğana kadar Hz. Muhammed'i anlatan Naat-ı Şerifler okunuyor
8
Milad-ı Nebi kutlamaları için günler öncesinden hazırlık yapılırken hükümet de halkın kutlamalara katılmasını teşvik etmek için resmi tatil ilan etti.

9
Devlet Başkanlığı sarayı, başbakanlık, parlamento, anayasa mahkemesi ve diğer kamu binaları da kutlamalar kapsamında rengarenk lambalarla ışıklandırıldı.

Son Dakika Milad-ı Nebi Mutluluğu - Son Dakika


YORUMLAR

Diğer Galeriler

Hiçbir zaman boş kalmamıştı! Bu yıl bu görüntü yürek burktu Madonna'nın 19 milyon dolara aldığı saray yavrusu evinde yok yok! İşte Benim Stilim'in kibirli güzeli Sima Şerafettinova 'Barbie'ye benzeyeyim derken bakın ne hale geldi Tatil sezonunu erken açan Ivana Sert, siyah bikinisiyle şov yaptı 1 ay önce doğum yapan Emily Ratajkowski'den ayna karşısında "Tüm kilolarım gitti" pozu