Son Dakika Haberleri: Milattan önce 2600 yılında inşa edilen ünlü piramit, ziyarete açıldı! Mumyalar da sergilenecek

Milattan önce 2600 yılında inşa edilen ünlü piramit, ziyarete açıldı! Mumyalar da sergilenecek

4 ay önce

Mısır'ın Kahire kentinde M.Ö. 2600 yılında inşa edilen Bent piramidi, ziyarete açıldı.

1
Kahire'nin yaklaşık 40 km güneyindeki Dahshur bölgesinde bulunan Bent Piramidi, ziyarete açıldı.
2
M.Ö. 2600'lü yıllarda Firavun Snefru tarafından inşa edilen Piramide, diğer piramitlerden farklı olarak eğimli şekilde yükselen yapısı nedeniyle, İngilizce eğik anlamına gelen Bent adı veriliyor.
3
Tabandan 54 derecelik bir açıyla yükselen piramit yumuşak ve alüvyonlu bir maddeden inşa edildiği için sağlamlığından endişe ediliyordu ancak piramidin üst bölümünün açısının 43 dereceye düşürülmesi ile bu sorun ortadan kaldırıldı.
4
Kızıl Piramit ve diğer birçok piramidin kenarları, Bent Piramidi'ninkilerin aksine düz bir açıyla yükseliyor.
5
Ziyaretçiler, piramidin kuzey tarafındaki kapıdan girerek 79 metrelik dar bir tünelden piramidin içinde bulunan 2 odaya ulaşabilecek.
6
Arkeologlar ayrıca Dahshur bölgesi çevresinde geçen yıl başlayan kazılarda bulunan mumya, maske ve çeşitli aletleri de sergilemeye başladı.
7
Turizm, Mısır ekonomisinin en önemli gelir kaynakları arasında bulunuyor.Haber Yayın Tarihi: 14.07.2019 12:37 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

Uçakta mide bulandıran görüntü! Islak çoraplarını pencereye astı Deprem Kahini'nden korkutan uyarı! Bu kez tarih verdi Cüce striptizci, sevgilisini başka kadınla basınca dehşeti yaşatmıştı! Şimdi başı belada Kanseri sporla yendi! Kaç yaşında olduğunu duyan kulaklarına inanamıyor! Hamdi Alkan'ın eşi Selen Görgüzel'in kızı, güzelliğiyle nefes kesiyor