Milli hobimiz! Köy halkı, 27 metrelik minarenin yıkılışını maç izler gibi izledi - Son Dakika

Milli hobimiz! Köy halkı, 27 metrelik minarenin yıkılışını maç izler gibi izledi

12.10.2020 14:56

Bursa'da gövdesinde çatlaklar olduğu için yıkılmasına karar verilen 27 metrelik cami minaresi büyük bir gürültüyle yıkıldı. O anlar kameraya yansırken, köy sakinleri olan biteni maç izler gibi izledi.

1
Gürsu İlçesi Kumlukalan Mahallesi'ndeki 30 yıllık minarenin gövdesinde çatlaklar oluştu. Depreme dayanıksız olduğu yönünde kararın ardından 240 haneli köyde 52 metrelik yeni bir minare yapıldı.

2
Köy meydanına yakın yerdeki depreme dayanıksız minare için belediye ekipleri seferber oldu.

3
Bursa Büyükşehir ve Gürsu Belediyesi ekipleri bir kepçe yardımıyla çevre güvenliğini alarak depreme dayanıksız olan minareyi yıktılar. Köy sakinleri minarenin büyük bir gürültüyle meydana yıkılmasını film gibi izlediler.
4
Yıkımdan geriye moloz yığınları kalırken, minarenin yıkılmayan diğer parçası da kepçe ile indirildi.
5
Mahalle sakinleri yeni yapılan minarenin deprem yönetmeliğine uygun olduğunu belirterek, kolaylık gösteren yerel yönetimler ile müftülüğe teşekkür ettiler.
6
7

Son Dakika Milli hobimiz! Köy halkı, 27 metrelik minarenin yıkılışını maç izler gibi izledi - Son Dakika


YORUMLAR (4)
  • Gerçek : Pardon da ne yapsınlar acaba feryatmi etsinler kinami yaksınlar ne yapacaklar mecburen izleyecekler bizim milletimizide bu kdr düşürmeyin lütfen Cevap Yaz 5 0 Yayından Kaldır
  • ya ne yapacak: işi yok gücü yok, boşta gezeni boş kalfası, başka ne yapacak. bizde adettir adam kırk elli, yaşına geldi mi öldürmeyecek bir emekli aylığı uydurup köşesine çekilip ölümü bekler, maç izler gibi minare izler. gavurda adam 80 yaşına gelmiş daha ölene kadar çalışıyor, kültür farkı. Cevap Yaz 2 0 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız
500
Advertisement