Milyonlarca Hacı Adayı Arafat'ta, Kabe'nin Örtüsü Değiştirildi - Son Dakika

Milyonlarca Hacı Adayı Arafat'ta, Kabe'nin Örtüsü Değiştirildi

15.10.2013 00:10

1
MİLYONLARCA hacı adayı Arafat""a çıkarken Kabe""nin örtüsü değiştirildi. Sabah namazı ardından görevliler Kabe örtüsü (Kisve) değişimini yaptı. Suudi Arabistan televizyonları Kabe örtüsünün değiştirilmesini canlı yayınladı.

2
Milyonlarca hacı adayının Arafat""a çıkması ardından bu günün ilk saatlerinde saf ipek kullanılarak dokunan altın işlemeli Kabe örtüsü omuzlarda taşınarak getirildi.
3
658 metrekare, 14 metre uzunluğunda, 101 santimetre genişliğinde olan gümüş ve altın ipliklerle işlenen, saf ipek olan ve siyaha boyanan Kabe örtüsü toplam 16 parçadan meydana gelirken yaklaşık 6 milyon dolara mal olduğu açıklandı.

4
Üzerinde ""La ilahe illallah Muhammedün Resulullah"", ""Allah Celle Celalühü"", ""Sübhanallahi ve bihamdihi subhanallah El Azim"", ""Ya Hannan, ya Mennan"" yazılı 5 parçadan oluşan örtü için her yıl 450 kilo ipek iplikten 658 metrekare kumaş dokundu.

5
Vinçle yukarı çekilen daha sonra eski örtünün üzerine açıldıktan sonra alttaki örtü çıkarıldı. Örtü değişimini Suudi Arabistan televizyonu canlı yayınladı.

6
7
8
9
10

Son Dakika Milyonlarca Hacı Adayı Arafat'ta, Kabe'nin Örtüsü Değiştirildi - Son Dakika


YORUMLAR
500
Advertisement