Milyonlarca mutlu ağacın ilham perisi Ressam Bob Ross'un sıra dışı hayat hikayesi - Son Dakika

Milyonlarca mutlu ağacın ilham perisi Ressam Bob Ross'un sıra dışı hayat hikayesi

22.04.2020 13:52

Hangimiz, onun programını izlerken tuval üzerinde muhteşem fırça darbeleriyle oluşturduğu mutlu ağaçları gibi resimler çizmeye çalışmadık ki. İşte çocukluğumuzun resimlerde ilham perisi Ressam Bob Ross'un başarılarla dolu hayat hikayesi.

1
Bob Ross, tam adı Robert Norman Ross olarak bilinen ressam, (9 Ekim 1942'de Florida ABD'de doğdu.
2
Liseyi bitirdikten sonra bir süre babasının marangoz dükkanında çalışan Bob Ross, 18 yaşında Amerikan Hava Kuvvetlerine katıldı ve Alaska'ya tayin edildi. Burada katıldığı resim kursu ile sanat hayatına adım attı.
3
Ordudan ayrıldıktan sonra, o yıllarda TV'de program yapmakta olan ressam Bill Alexander'dan aldığı kursta ıslak boya tekniğini öğrendi. Bu teknik, boya katmanlarının kurumasını beklemeden resme devam etmeye imkan verdiği için eserler kısa sürede tamamlanabiliyordu.
4
1983 yılında, hocası Bill Alexander'ın programı PBS'te sona erdikten 1 yıl sonra, aynı kanalda "The Joy of Painting - Resim Sevinci" programını yapmaya başladı.
5
Eğlenceli ve sıcakkanlı tavırları, seyirci tarafından çok sevildi. Ekran başından mutlu ağaçlar, keyifli çalılar ve harika bulutlar yapmayı anlattı.
6
Programı tam 30 sezon boyunca, 1994'e kadar devam etti. Resim Sevinci, ülkemizde 1993 yılında TRT 2'de yayınlanmaya başladı.
7
Bu arada resim malzemeleri ve eğitim videoları gibi şeyler ürettiği Bob Ross Inc. adlı şirketini kurdu ve iş hayatında da başarılı oldu. 1995 yılında lenfoma yüzünden aramızdan ayrıldı.

Son Dakika Milyonlarca mutlu ağacın ilham perisi Ressam Bob Ross'un sıra dışı hayat hikayesi - Son Dakika


YORUMLAR (1)
  • gölge: fazla sıra dışı olmuş hayatı.. ya arkadaş siz türkiye dekilerin hayatını görmüyorsunuz herhalde :)) Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
500
Advertisement