Hüzünlü bir aşk hikayesini bağrında saklayan milyonlarca yıllık mağara: Baredine Mağarası - Son Dakika

Hüzünlü bir aşk hikayesini bağrında saklayan milyonlarca yıllık mağara: Baredine Mağarası

13.06.2020 09:44

Jeomorfolojik bir doğa anıtı olan Hırvatistan'daki Baredine Mağarası, ülkenin en çok ziyaret edilen yerlerinden biri. Milyonlarca yıllık geçmişi olan doğa harikası mağara iki aşığın hüzünlü hikayesini de bağrında saklıyor.

1
Milyonlarca yıllık bir geçmişe sahip olan mağara ülkenin Porec kentine 6 km mesafede bulunuyor ve 1995'ten beri ziyaretçilere açık.
2
Karstik yapıdaki mağara, sarkıt ve dikitlere zarar vermeyecek bir ışık türüyle aydınlatılmış ve ziyaretçilerin güvenli bir şekilde dolaşabilmeleri için sağlam korkuluklarla donatılmış.
3
Mağara içi sıcaklığı ise 14 derece civarında. Giriş yüksekliği 117 metre olan mağarada göllerle birlikte bu derinlik 132 metreye ulaşıyor.

4
Yeraltı göllerinin ortalama sıcaklık ortalaması 13.2 derece. Mağara gezisi yaklaşık 40 dakika sürüyor ve bu süre içinde 300 metre uzunluktaki bir alanda yürüyen ziyaretçiler, bir yeraltı gölünün de olduğu mağaranın yaklaşık 60 metre aşağılarına kadar inebiliyor. Mağara bir de efsaneye sahip.
5
Efsaneye göre Gabriel adındaki soylu bir genç Milka adında çok güzel bir çoban kıza aşık olur. Gabriel'in annesi bu birlikteliğe engel olmak için tuttuğu adamlara Milka'yı bu mağaranın derinliklerine attırır.
6
Sevgilisinin kötü kaderini öğrenen Gabriel hemen atıyla mağaraya hareket eder. Gabriel'in peşinden gelenler, mağarada sadece atı bulurlar. Genç aşık da sevdiği kızı bulmak için mağara sularının derinliklerine kendini atmıştır.

Son Dakika Hüzünlü bir aşk hikayesini bağrında saklayan milyonlarca yıllık mağara: Baredine Mağarası - Son Dakika Dünya


YORUMLAR

Diğer Galeriler

Nefise Karatay'la çıplak pozlarından pişman olan Mali'den bir itiraf daha: Kandırıldık Beklenmedik kaza! Ivanka Trump sörf tahtasıyla oğlunun yüzüne çarptı Yalanlasalar da kameralardan kaçamadılar! Sibel Can ve Emir Sarıgül aşkı belgelendi Bayram paylaşımları art arda geldi! Tarkan ve Cem Yılmaz'ın pozlarına beğeni yağıyor Takipçilerinin bayramını bornozlu pozuyla kutlayan Fahriye Evcen eleştirilerin hedefi oldu
Advertisement