Milyonları Üzerlerinde Taşıyan Kraliyet Gelinleri - Son Dakika

Milyonları Üzerlerinde Taşıyan Kraliyet Gelinleri

05.11.2018 15:31

DailyMail son 18 yılda yaşanan kraliyet düğünlerinden bazı gelinlikleri derledi. İşte, milyonları üzerinde taşıyan 20 Kraliyet gelini.

1
Japonya
Japonya
Takamado Prensesi Ayako Japon iş adamı Kei Moriya ile Pazartesi günü Meiji Mabed'inde gerçekleşen düğünle evlendi. Ayako, koyu mor hakama pantolonları ile geleneksel bir solgun sarı, çiçek işlemeli kimono giydi.
2
İkinci kıyafet olarak Şinto stili kırmızı bir kaftan ve naga-bakama adı verilen kahverengi eteği seçti Prensens. Japon kültüründe kırmızı iyi şans anlamına geliyor.
3
Birleşik Krallık
Birleşik Krallık
2011 yılının merakla beklenen düğününde, Kate Middleton Alexander McQueen marka, markanın yaratıcı yöneticisi Sarah Burton tasarımını yaptığı bir gelinlik giydi. V yaka elbise uzun kollara ve eteğe sahipti. Başında ise Cambridge düşesi neredeyse 1,000 pırlanta içeren Cartier Halo Scroll taç kullandı.

4
Lesoto
Lesoto
Kral III. Letsie ile 2000 yılında evlenen Karabo Motsoeneng (Şimdilerde Kraliçe 'Masenate Mohato Seeiso) takılarla dolu saten bir gelinlik giydi.
5
Birleşik Krallık
Birleşik Krallık
Jack Brooksbank ile bu ayın başında evlenen Prenses Eugenie, Peter Pilotto ve Christopher De Vos imzalı V yaka bir gelinlik giydi. Gelinliğin kumaşında gelin ve damat için özel anlamları olan kenger ve yonca gibi semboller yer aldı. Gelinliğinin sırt dekoltesini göstermek amacıyla, Eugenie geleneklerden vazgeçerek duvak takmama kararı aldı. Başında ise Greville Emerald Kokoshnik tasarımlı bir taç vardı.
6
Japonya
Japonya
Eski Japonya Prensesi Sayako Kurado halktan biri olan Yoshiki Kuroda ile evlenip imparatorluk unvanından vazgeçerken uzun kollu sade saten elbisesini beyaz eldivenler ve şık inci kolyesi ile tamamladı.
7
Belçika
Belçika
Prenses Elisabetta, Roma'daki düğünlerinde Belçika Prensi Amedeo'ya "Evet" derken fildişi rengi Valentino marka karmaşık dantel detaylı yerleri süpüren bir gelinlik giydi.
8
Monako
Monako
Monako Prensi II. Albert 2011'de Giorgio Armani marka asimetrik, düşük omuzlu ve kristallerden yapılmış karışık çiçek deseni dizaynlı ipek gelinlik içindeki Prenses Charlene ile evlendi. Gelin taç giymedi bunun yerine sadece ipek bir tül duvak kullandı.
9
Butan
Butan
Kral Jigme Khesar Namgyel Wangchuck ve Kraliçe Jetsun Pema'nın 2011'deki düğünlerinde geleneksel Butan kıyafetleri vardı. Gelin, bir kira (Butanlı kadınların ulusal elbisesi) giyerken, Kıyafetini kırmızı küpeler ve onlara uyan kırmızı bir kolye ile tamamladı.
10
Etiyopya
Etiyopya
Etiyopya Prensi Joel David Makonnen Haile Selassie ile Amerikalı gelin Ariana Makonnen 2017 yılında Washington D.C.'de evlendiler. Gelin, Cheryl Lofton'un özelleştirdiği Lazaro marka bir gelinlik giymişti. Çift, takım şeklindeki taçlar takmış ve pelerinler giydi.
11
İsveç
İsveç
İsveç Prensi Carl Philip ile Prenses Sofia'nın 2015 yılında gerçekleşen düğününde gelinin dantelli gelinliğini İsveçli tasarımcı Ida Sjöstedt tasarladı. El dikimi, özel tasarım gelinlik zümrüt ve pırlantalarla süslenmiş bir taç ile tamamlandı.
12
Birleşik Krallık
Birleşik Krallık
Megan Markle Mayıs ayında Prens Harry ile evlenirken Givenchy'den Clare Waight'in tasarladığı bir gelinlik giydi. Basit fakat asil görünümlü kayık yakalı, ipek organzadan yapılma astarlı bir eteği, truvakar kollu ipekten yapılma elbisesiyle Kraliçe Mary'nin pırlanta file tacını ve yaklaşık 5 metrelik bir duvak taşımıştı.

13
Brunei
Brunei
Brunei Darussalam Prensi Abdul Malik ve gelin Dayangku Raabi'atul Adawiyyah Pengiran Haji Bolkiah, 2015'teki düğün günlerinde altın rengi kıyafetler giydiler. Değerli taşlarla süslenmiş kıyafetlerinin yanında gelin zümrüt ve pırlantalardan oluşan bir taç ile uyumlu bir kolye taktı.

14
Endonezya
Endonezya
Prenses Gusti Kanjeng Ratu Hayu ve Prens Notonegoro'nun Ekim 2013'teki düğünleri üç gün sürdü. Bu üç günlük etkinlikte çift sayısız kez kıyafetlerini değiştirdiler.
15
Almanya
Almanya
2010 yılında resmi bir törenle evlenen Prenses Nathalie ile Johannsmann, 2011 yılında ise dini bir törenle evlendi. Danimarkalı tasarımcı Henrik Hviid imzalı gelinlik giyerek Alman at üreticisi Alexander Johannsmann ile evlenen Gelinin fildişi saten elbisesi dantel bir üste ve belini saran plili kemere sahipti.
16
Lüksemburg
Lüksemburg
Prenses Claire, 2013 yılında Lüksemburg Prensi Félix ile evlenirken Elie Saab imzalı fildişi rengi bir gelinlik giydi. Çiçek desenli Chantilly dantelleri ve gümüş ipliklerle bezeli elbisenin üzerine parlak bir taç ve uzun ipek tülden yapılma neo-barok çiçek detaylı duvak taktı.
17
Yunanistan
Yunanistan
Prenses Tatiana 2010 yılında Yunanistan Prensi Nikolaos ile evlenirken New-York temelli Venezuelalı tasarımcı Ángel Sánchez'in imzasını taşıyan Fransız Chantilly dantelli straplez bir gelinlik giydi. Kayınvalidesinin ödünç tacını taktı Tatiana.
18
Fas
Fas
Fas Kralı VI. Muhammed ve Prenses Lalla Salma 2002 yılında Fas Kraliyet Sarayı'ndayken. Geleneksel kıyafetler giyen gelin törenlerin bir bölümünde kalın bir duvak taktı. Gelin, sade kıyafetini pırlanta bir taç ile tamamladı.
19
Ürdün
Ürdün
Prenses Noor bint Asem bin Nayef uzun kollu dantel bir gelinlik ve gelinliğiyle uyumlu duvağı ile Prens Hamzah bin Hussein ile 2003 yılında evlendi. 2009 yılında boşanan çift şimdi başkalarıyla evli.

Son Dakika Milyonları Üzerlerinde Taşıyan Kraliyet Gelinleri - Son Dakika Magazin


YORUMLAR
500
Advertisement