Milyonluk Aracı Akvaryuma Koydular - Son Dakika

Milyonluk Aracı Akvaryuma Koydular

5 yıl önce

1
Çin'in Şangay kentindeki bir lüks otomobil galerisi Cadillac CT6 model otomobili, bina önüne yaptırdığı devasa boyutlu özel akvaryumda sergiliyor.

2
İçinde balıkların da gezindiği akvaryuma gösterilen ilgi büyük…

3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
Bir diğer ilginç reklam çalışmasını ise Brezilya'da Bentley marka otomobili gömen adam yapmıştı. Sosyal medyada yaptığı ilginç bir duyuruyla geniş kitlelerce tanınır haleThane Chiquinho Scarpa, milyon Dolarlık Bentley arabasını bir mezar açıp gömeceğini belirtti. Mısır firavunlarına özendiğini, öbür dünyada da Bentley'ini kullanabilmek için böyle yaptığını söylemişti fakat aslında olayın iç yüzü çok çok farklıydı.

16
2 yıl önce gündeme gelen ve sosyal medyada epey konuşulan ilginç olay tekrar viral oldu.

17
Scarpa, arabasını gömeceğini ilan ettikten sonra bunun için tarih de veriyor ve medyayı malikanesine davet ediyor. Hatta bununla da yetinmeyip bizzat mezar kazdığı fotoğrafları da sosyal medyada paylaşıyor.

18
Tahmin edeceğiniz gibi bu adama sosyal medyadan oldukça sert ve olumsuz tepkiler geliyor. Birçokları tarafından deli olmakla itham edilen Scarpa'ya arabasını hayır kurumlarına bağışlaması için de çağrıda bulunuluyor.

19
Scarpa bu eleştirilerden hiç etkilenmiyor ve baskılara rağmen töreni iptal etmiyor. Söylediği günde kalabalık bir gazeteci grubunun önünde tören başlıyor.

20
Araba mezara indirilir ve fotoğraflar çekilirken bir anda töreni durduruyor ve şu muhteşem konuşmayı yapıyor:

21
Milyon Dolarlık Bentley'imi gömeceğimi söylediğim için beni kınadınız. Halbuki birçok insan benim bu arabamdan çok değerli birşeyi sürekli toprağa gömüyorlar. Kalpler, karaciğerler, akciğerler, gözler ve böbrekler toprağa gömülüyor. Bu aptalca. Dışarıda organ nakli bekleyen o kadar çok insan varken bu sağlıklı organları gömüyoruz. Bu dünyadaki en büyük israf. Bentley'im bununla karşılaştırıldığında hiçbirşey. Bir organdan daha değerli hiçbirşey yok, çünkü insan hayatından daha değerli birşey yok. Burada organlarımı bağışladığımı şu an resmen açıklıyorum.

22
Peki bu "çılgınca" şey bir işe yarıyor mu? Bir ay içinde organ bağışları tam tamına %31,5 artıyor!

23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
34
35
36


YORUMLAR


Diğer Galeriler

'Koronavirüsle savaşmaktan gurur duyuyorum' diyen sağlık çalışanı paylaşımından dolayı linç yedi Belediyenin sahip çıktığı İsmail Amca'nın son hali yürekleri ısıttı Yolunu kaybeden fotoğrafçılar tarafından bulunan 2 bin 500 yıllık ağaç ihtişamıyla büyüledi Koronavirüsün ulaşamadığı tek yer olan Antarktika'daki 4 bin kişi krizi uzaktan izliyor Playboy model Ava Karabatic, salgın nedeniyle evden çıkamayınca çıplak fotoğraflarını çekip satmaya başladı