Milyonluk Kaçak İlaç - Son Dakika

Milyonluk Kaçak İlaç

25.09.2010 12:28

1
Esenboğa Havalimanında, yurda kaçak yollardan sokulmak istenen, yaklaşık 4 milyon 500 bin TL piyasa değerinde, 1 ton 947 kilogram ağırlığında bitkisel içerikli ilaç yakalandı.

2
''Alo 136 Gümrük İhbar Hattı''na gelen bir ihbarı değerlendiren Gümrükler Muhafaza Genel Müdürlüğü ekipleri, Hong Kong'dan havayoluyla İstanbul'a, buradan da da karayoluyla Esenboğa Havalimanı gümrüğüne getirilen 90 koli malzemeyi incelemeye aldı.

3
Yapılan arama sonucu, U.Y'nin sahibi olduğu, Ankara'da kurulu bir şirket adına gönderilen kolilerde, toplam 1 milyon 589 bin 900 adet yabancı menşeli ve ithalatı Sağlık Bakanlığı'nın iznine bağlı bitkisel içerikli ilaç bulundu.

4
Yurda kaçak yollardan sokulmak istenen, cinsel gücü artırıcı ve zayıflama amaçlı kullanılan bu ilaçların piyasa değerinin yaklaşık 4 milyon 500 bin TL olduğu ifade edildi.

5
Alıcı gözüken firma yetkilileri hakkında ise Çubuk Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulunuldu.

6
Daha Önce de 22 bin kutu kaçak ilaç ele geçirimişti.

On ilde düzenlenen "Zakkum" operasyonunda, kaçak olarak getirilen ilaçları piyasaya sürdükleri iddiasıyla 3'ü kadın 43 kişi gözaltına alındı. Operasyon kapsamında Amasya, Burdur, Kastamonu ve İstanbul'da 59 ayrı adrese eşzamanlı yapılan baskınlarda, aralarında şebeke lideri Sedat D, Cafer A. ve Hayati T. ile 3 kadının bulunduğu 43 şüpheli gözaltına alındı.

7
Şüphelilerin bulundukları ya da gösterdikleri yerlerde yapılan aramalarda ise 22 bin kutu kaçak ilaç ele geçirildi. Bu kişilerden 17'si polis tarafından ifadelerinin alınmasının ardından serbest bırakıldı. 26 kişinin ise emniyetteki sorgusu sürüyor.
8
9

YORUMLAR
500

Son Dakika Milyonluk Kaçak İlaç - Son Dakika


Advertisement