Minyatür Evlerde Yaşayan İnsanlar - Son Dakika

Minyatür Evlerde Yaşayan İnsanlar

28.08.2015 11:16

1
Amerika'da bir grup insan klasik yaşam tarzına meydan okuyor ve minyatür evlerde yaşıyor. Evlerin ortalama büyüklüğünün 240 metrekare olduğu ülkede, 20 metrekareden küçük evlerde yaşayan bu insanlar yaşamlarını bir oda büyüklüğündeki kulübelere sığdırmaya çalışıyorlar.

2
Her biri özel yapım olan bu evlerin sahipleri aslında kendi finansal özgürlüklerini sağlamış, doğaya zarar vermeden olabildiğince basit bir şekilde yaşamaya çalışan kişiler. Yaşadıkları evleriyle insanlara ‘Aslında yaşamak için ne kadar alana ve eşyaya ihtiyacımız var?' sorusunu sorduruyorlar.

3
Yeni evli çift Laura ve Matt de böyle evlerde yaşamayı seçenlerden. 11 metrekarelik küçük evleri Kuzey Carolina'da bir dağda bulunuyor.

4
İşte tüketimin arttığı ve inşaat sektörünün dorukta olduğu günümüzde bu farklı yaşam tarzını benimseyen insanların yaşadığı diğer evler...

5
6
7
8
9
Oregon'da yaşayan Lina'nın evi sadece 9 metrekare...

10
11
12
13
Art, 10 metrekarelik evini Louisiana'daki kendisine ait olan tırmanma duvarı tesisinin arkasına park etmiş.

14
15
16
Brittany, 12 metrekarelik evini diğer küçük evleri gezdikten sonra kendi başına inşa etmiş. Şuan Washington'da yaşıyor.

17
18
19
20
Vina'nın California'daki 13 metrekarelik evinin kendine ait küçük bir verandası bile var.

21
22
23
John kendi evini, eski bir itfaiye aracının üstüne inşa etmiş.

24
25

Son Dakika Minyatür Evlerde Yaşayan İnsanlar - Son Dakika


YORUMLAR

Diğer Galeriler

Bayram paylaşımları art arda geldi! Tarkan ve Cem Yılmaz'ın pozlarına beğeni yağıyor Takipçilerinin bayramını bornozlu pozuyla kutlayan Fahriye Evcen eleştirilerin hedefi oldu Dünya sustu o susmadı! Çocukların öldüğü savaşa Rihanna'dan tepki İsrail'in hain saldırılarına direnen Mescid-i Aksa'da tekbirler göğü inletti! 100 binler bayram sabahı kıyama durdu 16 karısı, 151 çocuğu var! Ailesini genişletmek isteyen yaşlı adam her gece dört eşiyle ilişkiye giriyor
Advertisement