Miras davasında ortalık karıştı! Seyfi Dursunoğlu'nun vasiyetine tanık olan kişinin akıl sağlığı raporu istendi - Son Dakika

Miras davasında ortalık karıştı! Seyfi Dursunoğlu'nun vasiyetine tanık olan kişinin akıl sağlığı raporu istendi

30.06.2021 09:40

Huysuz Virjin tiplemesiyle tanıdığımız Seyfi Dursunoğlu'nun miras davasında sular durulmuyor. Geçen yıl vefat eden ve servetini Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği'ne bırakan Dursunoğlu'nun vasiyetine iki yeğeni, ‘vasiyetnamenin iptali' davası açmıştı. Mahkeme, davanın üçüncü duruşmasında tanık Garabet Baltaoğlu'nun akli dengesinin yerinde olup olmadığının araştırılmasını istedi.

1
Huysuz Virjin tiplemesiyle hafızalara kazınan Seyfi Dursunoğlu, 17 Temmuz 2020'de 87 yaşındayken hayatını kaybetti. Vefatından yıllar önce vasiyetnamesini hazırlatan sanatçı, Üsküdar'da oturduğu ev ile bankadaki yüklü miktarda birikimini Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği'ne (ÇYDD) bıraktı.
2
Dursunoğlu'nun vefatının ardından, noter huzurunda hazırlattığı vasiyeti yasal mirasçılarından çoğu onayladı. Ancak yeğenlerinden Evren Saydan ve Erhan Saydan vasiyete itiraz ederek dava açtı. Vasiyetnamenin iptali davasının üçüncü duruşması önceki gün Anadolu Adliyesi 14. Asli Hukuk Mahkemesi'nde görüldü.
3
EYLÜL AYINA ERTELENDİ
EYLÜL AYINA ERTELENDİ
Mahkeme, vasiyetname hazırlandığı gün orada bulunan sanatçının 60 yıllık dostu Garabet Baltaoğlu'nun 2015 yılında akli dengesinin yerinde olup olmadığı hususunun araştırılmasını istedi. Duruşma, 15 Eylül'e ertelendi. ÇYDD avukatı Sedat Durna, Dursunoğlu'nun vasiyetinin, sağlık raporu alınarak noterde yapıldığını belirtti: "Geçen duruşmada Garabet Bey, tanık olarak dinlendi."
4
"Kendisi 76 yaşında ve sağlığı gayet yerinde. Zaten kendisi vasiyetnameden bir yıl sonra evlat edinmiş ve tüm sağlık raporunu eksiksiz o dönemde almış. Mahkeme Garabet Bey'in kullandığı ilaç ve tedavi listesini istedi. Kararın, 15 Eylül'deki duruşmada çıkmasını bekliyoruz."

5
CENAZEMİ BİLE KALDIRMAZLAR
CENAZEMİ BİLE KALDIRMAZLAR
Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği'ne evi ve bankadaki parasını bağışlayan, şahsi eşyalarını yeğeni Güliz Buyrukbilen'e bırakan Seyfi Dursunoğlu, vefatından önce Hürriyet'e verdiği röportajda vasiyetiyle ilgili şunları söylemişti: "Doktora gittim, akli dengemin yerinde olduğuna dair rapor çıkardım. Noter huzurunda da vasiyetimi yaptım. Yeğenlerim var, hem de 9 tane. 'Onu ben alayım, bunu sen al' diye birbirlerine gireceklerine en iyisi hepsini derneğe bağışlamak. Zaten cenazemi bile kaldıramazlar."
6
KOAH hastası olan Seyfi Dursunoğlu, geçtiğimiz yıl zatürre tedavisi sırasında hayatını kaybetmişti.
7
Seyfi Dursunoğlu, karakteri Huysuz Virjin'le özdeşleşen tüm sahne kıyafetleri ve aksesuarları ise muhafaza edilip sergilenmesi için Türker İnanoğlu Vakfı'na emanet etti.
8
Dursunoğlu, 1970'den 2000'li yılların başına kadar Huysuz Virjin tiplemesiyle Kanto geleneğinin gereği olarak abartılı makyaj ve abiyeler giyip sahnelerde ve TV programlarında izleyenlere keyifli anlar yaşattı. Kaynak: Hürriyet

Son Dakika Miras davasında ortalık karıştı! Seyfi Dursunoğlu'nun vasiyetine tanık olan kişinin akıl sağlığı raporu istendi - Son Dakika Magazin


YORUMLAR
500
Advertisement