Mısır Ambargoyu Hafifletti - Son Dakika

Mısır Ambargoyu Hafifletti

01.06.2010 20:45

1
Mısır'ın Gazze ile olan Refah Sınır kapısını açtığı bildirildi. İsrail ordusu ise yardım malzemelerini Kerem Şalom geçiş noktasında Gazze'ye transfer etmeye başladığını duyurdu.
2
Mısır Cumhurbaşkanı Hüsnü Mübarek'in, Gazze Şeridi'nin güneyindeki Refah sınır kapısının açılması yönünde talimat verdiği bildirildi.
3
Mısır'ın MENA ajansının haberinde, gerekli tıbbi ve insani yardım ile hasta ve yaralı geçişinin sağlanabilmesi için Mübarek'in bu sınır kapısının açılmasını istediği belirtildi.
4
Öte yandan İsrail'in yardım gönüllülerinden 360'ını tutukladığı belirtildi.
5
İsrail ordusu ise Twitter sayfasından yaptığı duyuruda , Aşdod limanına yanaştırılan gemilerdeki yardım malzemelerinin Kerem Şalom geçiş noktasından Gazze'ye transferine başladığını belirtti.
6
Gazze'deki Hamas yönetiminin İçişleri Bakanlığı, İsrail donanmasının bölgeye yardım getiren gemilere uyguladığı; 9 kişinin ölümü ile sonuçlanan operasyonun ardından alınan genel grev sebebiyle, kapının bugün değil; yarın açılacağını bildirdi.
7
Gazzelilerin Refah'tan geçmek için İçişleri Bakanlığından izin almalarına da gerek bulunmadığı, geçerli pasaportları bulunanların sınırdan pasaportunu göstererek geçiş yapabileceği de kaydedildi.
8
Gazze'de hem sevinçle karşılanan hem de sürpriz olarak görülen karardan sonra, normalde kapalı tutulan Refah'taki görevlilerin sınır kapısına gittiği, bazı Gazzelilerin de "en azından denemek amacıyla" ellerinde pasaportlarıyla sınıra doğru gitmeye hazırlandığı belirtildi.
9
Refah, en son iki hafta kadar önce 5 gün süreyle açılmış, kapıdan 8 binden fazla Gazzeli giriş-çıkış yapmıştı.

Son Dakika Mısır Ambargoyu Hafifletti - Son Dakika

YORUMLAR

Diğer Galeriler

Canlı yayında bilerek göğüslerini gösteren jüri üyesi kızlarıyla birbirine girdi! Sebep yine aynı Çıplak fotoğraflarını satan modeli şaşırtan talep! En çok o pozu istiyorlar "Her seferinde yıkıyorum" demişti! Cardi B, taharet temizliği için asistan tutmuş Sorumsuzca davrananların eseri! İstanbul'un bir ilçesinde kediler 'Şirinler'e döndü Boyları 12 metre kiloları 50 ton! 2 bin yıldır öylece duruyorlar